Споделена история от Тинейджърски

По дяволите как си учите уроците ??
Утре ще ме изпитват по история, от това зависи дали ще завърша годината, а не мога да запомня нищо четох поне 5, 6 пъти урока а не мога да запомня и едно изречение, просто не ми е интересен, като помня във 5, 6 клас уроците само в клас ги запомнях сега не мога да разбера нито да запомня нищо, как ги учите и помните мамка му, не искам да оставам на изпит..

Коментари

1-50 от 53

1.   Аз уча от тетрадката.. или сядам в парка някъде където няма хора и така... там не се разсейвам!! : )

2.   Виж сега, аз си чета урока и си взимам един лист и записвам най-важните неща, но е много важно да си сам в стаята и да няма с какво да се занимаваш, за да не се разсейваш. След туй учиш от листа и преди да влезеш в час си го прочиташ още веднъж. Проблем няма да имаш само следвай насоките ми.

Miss Kaprizzz <3

3.   Въпросът не е да запомняш на голо, а да разбираш прочетеното. Специално по история - всички се плашат от годините. Те са просто ориентир кое след кое, по-важно е да осъзнаваш нравите през вековете и защо именно са се случвали определени събития.
Примерно в първите векове от падането под османска власт християните представляват рум-милет - тяхната главна борба е да си съхранят религията; няма голямо деление на българи, гърци, сърби... По-късно започва да се развива търговията, хората пътуват, опознават Запада, сблъскват се с ренесансовото мислене. То е пренесено и на Балканите. Хората започват да осъзнават, че са личности. После започват да осъзнават, че са и народ, с общо минало и език, че се различават от другите. Правят опити да изучат себе си и да разпространят информацията (Паисий), появяват се националните идеали (България на три морета) - това е през Възраждането. Следват борби за самостоятелна църква, държава; вече няма християни -> има гърци и сърби, които ни се пречкат и руснаци, австрийци, които могат да се окажат освободители и т. н. Всъщност ти какъв урок учиш?

4.   Докато четеш се опитвай да мислиш за урока, а не за др работи иначе няма да стане (от собствен опит го казвам). Подчертавай си имената и годините. Аз съм забелязала, че доста по-лесно запомням, когато чувам нещата затова си ги чета на глас... в по-тежките случаи дори се записвам докато чета нещо на глас и после си слушам записа няколко пъти и така по-лесно запомням. Успех

5.   Разбирам те, аз също не проявявам никакъв интерес към уроците и затова не ги уча по принцип. Но скоро ще бъда изпитана и затова се напъвам да ги уча. Аз също имам затруднения при запомнянето, просто защото не са ми интересни, чета ги няколко пъти, но и преписам най-важните неща на лист или направо урока. Пробвай така, знам, че може да те мързи и просто да нямаш желание, но ако искаш да минеш годината.. помъчи се малко.

7.   Примерно аз чета 1-2 пъти, после на един лист пиша по-важното от урока, така по-лесно запомням. И е лесно после да си учиш за изпит, когато имаш повече материал. Не ти е нужно да четеш подробностите пак ;)

8.   Цяла година какво прави?

9.   Ха-ха, то ако с един урок имаш проблем, не знам след време как ще учиш учебник 500 стр. за 3 дена (за университета говоря). Напъни се малко, ако трябва го назубри.

11.   Аз почти не съм имал проблем със запомнянето на уроците, но ако се запъна си пускам малко музика, но не чалготии или нещо друго, а звучи от природата. И някак се отпускам и все едно с фуния ми наливат в главата ;д Това ми го препоръча г-жата ми по история ;д пробвай, нищо не губиш..

12.   Номер 3 - сега уча за индустриалната революция във Европа , като цяло развитието на страните в Европа след 1870 година, за Английският империализъм, за колоницазията и последиците от нея

Автора :)

13.   Пълна скука е. Опитай се да го препишеш или запишеш на телефона. Аз така правя.
Лесно, бързо и удобно!

14.   Зависи по принцип не слушам много в час. Представи си само стоя на един чин с гаджето ми по всички предмети (ние не се местим) и няма как да се слуша ;дд той все ме разсейва. "Хайде да играем на телефоните" винаги ми го казва в началото на часа, а ако му откажа, което рядко се случва все ще намери как да ме разсея ще си пишем бележки ще рисуваме по тетрадките му абе все е така. Неговият най-добър приятел е същия той пък стой на един чин с една моя приятелка (Надя се казва) и тя така вика все ще ми отклони погледа от дъската. Те пък играели игри. Ха ха очертавали си ръцете на градове и държави ха ха абе.... иначе после уча от учебника, че то за какво ми е и така, ходя на уроци само по математика.

Йоана

15.   Аз попринцип уча съвестно само по предметите който ще ми трябват за напред -биология и химия. Без значение дали ще ме изпитат или не когато уча по биология сядам прочитам си урока 2-3 пъти след това взимам лист и на него си написвам урока, така както бих го казала ако ме изпитат. След това когато преговарям за контролно и преди часа ми е много по-лесно, всичко най-важно ми е написано на едно място. Иначе предмети като история, география, физика и т. н просто ги зубря за час в който ми предстой изпитване или контролно за да имам хубава оценка.

16.   Аз пък не уча. :D Ся ще кажете къв е тоя тъпак, ама през целия час слушам и така горе долу запомням по важните и смислени работи. В случай че ме изпитат почвам да разсъждавам и връзвам 5. :D

17.   Всичко е до интереса, уроците може да не ги помня, но разговорите по скайп с гаджето помня мотамо какво сме си писали дори 2 години назад да ме върнеш :)

18.   Защото не ти е интересно, затова не можеш да го запомниш, отегчава те изглежда и го четеш на сила.
Аз в университета, някои от предметите които не ми бяха интересни, също като теб доста трудно ги научавах, но сякаш когато в даден момент си дадавах сметка че ТРЯБВА да го науча, сядах и го правех...

19.   Ами аз съм студентка и ми се налага да запомням едва ли не цели книги за изпитите. Ще ти кажа как уча аз. Взимаш една тетратка и написваш заглавието на урока. После започваш да си водиш бележки, четеш урока и записваш само най-важното. В твоя случай само датите и събитието свързано с датата.
Пример: 681 г. -основаване на България от хан Аспарух
700 г. -смъртта на Аспарух и т. н.
И така докато не стигнеш до края на текста. После четеш само записките си до степен почти да ги научиш на изуст. И си готов, сега вече знаеш най-важното, а другото е пълнеж, който можеш да разкажеш и със свои думи. Повярвай ми успявала съм да "събера" книга от 800 страници в тетрадка от 80! И си взех изпита с отличен. Иначе, ако четеш едно и също скучно нещо просто ще го правиш машинално и направо си губиш времето.
Успех!

20.   То не става само с четене! Ти и 200 пъти да го прочетеш ако не вложиш малко повече смисъл в това нищо няма да излезе. Съсредоточи се. Като четеш и си казваш: "Аха, значи това е това. Значи ако дадем такъв пример... мхм да такааа... " и всичките тия работи.

21.   Аз първо сядам и си чета урока и го записвам, после чета заедно с записа и така го запомням по изречения. Когато горе долу съм запомнила си чета целия урок с записа за да затвардя това, че го знам и после си прибирам всичко. Уча го най-много за 1час и полвина там някаде. На следващият ден го знам, но не е излищно да го прочета преди часа.

22.   Като бях ученичка и аз не можех да си науча уроците. Все ме мързеше, бяха ми тъпи, струваха ми се много големи и трудни. После влезнах в университета, където един урок беше като 5 - 6 от училище. А накрая имах изпит с 90 теми, всяка от които беше колкото 5 - 6 от учебника по история. Сега ми е смешно как не съм могла да си науча уроците и си викам ех да можеше да са такива и сега. Завърших де... и си дадох сметка че като му мине времето на нещо после няма кога. На тази възраст на която си много трудно се концентрираш, вече след 20-тата година можеш сам да си насочваш вниманието и по - лесно да учиш.

23.   И аз го записвам на бележки и преговарям. Понякога, когато отивам в тоалетната изваждам си листа от джоба и си го прочитам още веднъж. Или когато ми забие лаптопа.. :D :D

24.   Слагаш у-ка пред себе си, и започваш абзац по абзац - понякога наизуст, друг път разбираш. Това е.

25.   Затвори се насаме в една стая. Настани се добре, легни на леглото. Взимаш цветен молив и подчертавай най важното. Чети го на глас и сякаш влез в урока.... Е, успех! :)

26.   много е лесно моя любим предмет е историята защото имам само 6 и знам как да ги уча, а именно прочети целия урок после само 1-ва точка и я разказвай докато не стане идеална после и другите точки по същия начин, и накрая разкажи урока на глас целия - 2 пъти и готово

27.   Аз си уча уроците така:
1. Чета всяка точка 2-3 и си я разказвам на глас(една по една)
2. Като си лягам не помня нищо и се притеснвам :)
3. Като отида в предмета история (примерно) още като погледна урока си спомням всичко успех :).

28.   аз имам да науча 8 урока за три часа и ги уча като си записвам на телефона урока и го слушам или като си подчертавам най-важните неща.

29.   Има хора които помнят от първият път , но има такива които трябва да четат над 10 пъти и не може да запомнят добре..лично аз си слагам слушалките в междучасието ,чета два три пъти и си го разказвам....но пък имам проблем по математиката където си трябват трайни знания :-€

30.   Аз се вживявам в урока и си представям как всичко се случва... :D, правя си рисунки на един лист. Например: Византия нападнала еди кой си - пиша Византия, стрелка, името на нападнатия град и хиксче върху името на града.... абе общо взето, такива глупости, но те уверявам, че действа. А за годините, си направи асоциации с всяко число до 10. Например 1- микрофон, 2- лебед, 3- целувка, 0-поничка и т. н, абе на каквото ти заприличат числата. После ако имаш 1230 година си представяш сцена и един микрофон, някакъв лебед целува микрофона :D и след това някой му подхвърля поничка, която той изяжда :D :D. Звучи глупаво знам! Но ще се изумиш колко лесно ще запомняш всичко така, само ти трябва малко въображение. Пък е и забавно... УСПЕХ! :)

31.   виж прави са хората с листчето обаче аз имам друг малко по-нестардантен начин ---> взимам учебника и почвам да чета на глас след това запомнила или не нещо отивам в коридора и почвам да рецитирам всичко като си представям, че пред мен стои госпожата между другото аз винаги гледам тавана като ме изпитват незнам ама той ме успокоява и си спомням всичко докато като гледам едни 30 човека втренчени в мен и дума не мога да обеля пробвай и ще видиш че ще стане

32.   И аз съм като теб-още от 3. клас като започнахме да учим история (ЧО беше тогава) ако щете ме утрепете, нищо не запомнях! И сега е така! На листове съм писала, от тетрадки съм чела, какво ли не съм правила, нищо не запомням! Просто този предмет ми е тъп и скучен и няма как да помня нещо... Сега съм 6. клас.

33.   Не мога да повярвам, това все едно аз сам го писал, защото аз сам същият (не учех до седми клас, най-много от всичко мразя историята, дори и сега, и като започнах гимназията колкото и да се опитвах просто неможех да запомня нищо, особено по история, трябваше да уча 4 дни поред нон-стоп за да искарам 6-ца, за съжаление сам все още така). Кой клас си да знам да ти препоръчам ли един курс мн. добър? Но този курс ще ти помогне не само в ученето, но и в четеното на книги. Курсат е за скоростно четене с разбиране и тогава ще можеш да си научиш по история за 15-30 минути за отличен, а онези 500 страници за които казват по-горе ще ги научиш за 1 ден. Дори да си завършил вече не е късно да отидеш на този курс защото по-късно ше ти помогне и в работата каквато и да е тя. Ако си заинтересован мога да ти дам номера или просто погледни в интернет за този курс.

34.   Между другото и аз не мога да си уча уроците.... все са ми скучни но един ден се заиграх на лаптопа и ми хрумна идея да направя проект за урока по история ми в Майкрософт много ми беше забавно слагах картинки правих различни ефекти на думите и после си прочитах на ГЛАС няколко пъти проекта(презентацията) и го научавах заради това че ми беше забавно да го правя. Предполагам и на теб би ти помогнало ако не те мързи :) Струва си занимавката :) Успех...

35.   какъв е този курс и как се казва?

36.   просто не блей в час опитай се да запомниш най важното нещо от урока и се концентрирай

37.   Аз уча като съм сама в стаята си и с молив си подчертавам най-важното! После го написвам на лист! От листа си уча! Естествено преди да дойде деня се притеснявам! Но.. Преди часа си го прочитам още веднъж! Със сигурност това ще ти помогне!

38.   дъвчи дъвка :) и така може би ще е по лесно да запомняш

39.   Просто не се расейваи!!! ;)

40.   Преписвай, ако не ти е мил живота! Аз, като уча по история си прочитам урока веднъж, прочитам и в тетрадката записките веднъж, после на глас си казвам всичко още веднъж и накрая колкото съм запомнила си записвам на лист, а после си сверявам.
П.С В шести клас съм, но по История винаги завършвам с 6.

42.   Аз също много се разсейвам в час, а съм само 5 клас и не знам ка ще стига да гимназията, ако продължавам така. Това, което ми помага е да си прочета урока няколко път, да седна на въртящия си стол и да започна да се въртя или да наредя няколко плюшени играчкии да говоря пред тях. Доста тъпо, но на мен това ми помага.

44.   Еми, то как можеш да учиш нещо, което не те интересува...

45.   Значи, вземи някакви играчки и ги нареди на леглото си... преструвай се на учител и им преподавай уроците ;д;д аз сега съм 7ми за 8ми и не знам в 8ми клас как ще си уча историята, защото дори и с този метод... аз съм скарана с нея и завърших с 5ца... но ако се постараеш малко както аз смятам от тук нататък, всичко ще е наред... ВАЖНО - ако си като мен и имаш ''зрително зрение ;д'' не бъди глупав/а и го използвай ( това е вид дарба, която като прочетеш нещо го виждаш на картини и листи в ума си и можеш да го четеш ) ;)))) дано съм била от полза хд

-MeowLight- :D

46.   Прочети всяка точка по 3-4 пъти и си ги разказвай на глас... и така целият урок, ако не си запиши по - важните неща на лист и ги учи от там. Ако искаш нещо - сядаш си на зад**ка и четеш вместо да правиш такива статии!

47.   по лесно е когато учиш по един час и после малко си почиваш, за да може после да си преговориш и по същия начин само това правиш, докато не свършат точките от урока

48.   Aз също трудно зaпомнях уроците, но нaй - лесно ми беше кaто извaдя всичко нaй - вaжно нa лист, след товa нa глaс си рaзкaзвaм урокa, и където зaбрaвя кaкво следвa си го подчертaвaм, a след товa няколко пъти си го повтaрям и готово.

50.   Много ми помогна

51.   И аз съм така, спокойно :D9 клас съм и съм отличник по всичко без история и география... като не са ми интересни нямам желание дори да ги чета и в момента съм само с двойки... докато по биология на пример само от час запомням всичко и изкарвам шестици без проблеми...

52.   Отпусни се, за начало. Аз понякога, когато например трябва да уча думи по немски, си пускам класическа музика (знам, че звучи странно, но много помага, принципно не слушам такава музика, но от личен опит ти казвам). Четеш урока и ако видиш нещо важно го записваш на лист (година, личност, събитие) и после го препрочиташ. Запомня се, само трябва да си търпелив/а и концентриран/а. Историята е интересна, само трябва да се намери кой са учи

53.   Аз си уча уроците като първо, си пиша най - важното в една тетрадка и второ го прочитам няколко пъти и така запомням! Но повечето е до интерес :) Успех

54.   аз лично когато трябва да уча махам всички телефони, лаптопи, изключвам телевизора и някой хора казват че било полезно да се слуша музика, така е но не трябва да е песен която знаеш защото ще си мислиш за следващите текстове, например ако си напрегната за запомнянето им просто слушай нещо спокойно като класика което аз правя (първоначално не исках защото мислех че ще заспя, но се оказва доста полезно)

55.   И аз съм 7 клас и не мога да запомня уроците и милион пъти да ги прочета. Но скоро му хванах цаката...
1.Чета си урока
2. С молив си маркирам най-най-важното
3.Записвам всичко като план
4.Чета си го 1-2 пъти
5. Чета го на глас, като през това време си го записвам
6. Слушам си го във всеки удобен случай(със слушалките ест.)

1-50 от 53