Споделена история от Тинейджърски

Котката ми избяга
Вчера на 29 мама и тати заминаха за Германия, а аз в къщата на баба с моята котка. Тя е на първия етаж аз и котката ми на втория. Сутринта когато баба идва да ме събужда за училище забравя вратата отворена и котката ми излиза без баба да знае. Когато се събудих вратата беше отворена (входната) и почнах да търся котката, търсех около 5 мин и разбрах, че е избягала! Почнах да рева бягах около улицата да я търся, а тавана на една друга къща е до входната врата на втория етаж и тя сигурно ще е отишла на там.... Мислех си, че като се върно от училище ще се е върнала, но я няма.. Не знам какво да правя, сложих и храна до входната врата и я оставих отворена и гледам, че храната я няма ама може и някоя друга котка да я е изяла.. Как да я намеря? Помощ! Имам това коте от 3 години не искам да го загубя така... Котката е мъжка и аз съм момче на 14, но това няма значение...

Коментари

1.   Здрасти - котешко време е и най-вероятно мъжкарят е тръгнал да си търси дама. Не оставяй храна пред вратата, нека да мяука за влизане - той си е похапнал и пак по пътя си...
Когато се върне го кастрирайте!!!
Нормално е за мъжки котарак да избяга така. Може да го няма със седмици, но се връщат обикновено. Направи и разпечатай съобщения със снимка и координати, ако някой го намери.
На колко години си и кога ще се върнат вашите между другото?
Защо са те оставили сама?

2.   Съгласен с коментар 1. Aз пък моята котка като се разгони и я пускам навън защото през ноща не може да се спи от нея... И след 3, 4 дена се връща сама.

3.   От афтора! Прочети цялата история :) На 14 съм и съм момче, котката ми се върна преди малко без да забележа беше до мен, но сега се чудя дали да го пускам винаги да се разхожда или да не го пускам, а до кастрирането, ще го кастрираме, защото когато го взимаме в Германия трябва да има ваксини и да е кастриран. Не съм сам баба е на долният етаж. С баба съм защото заплатата на майка ми в Германия е 1000 евро :) и на баща ми толкова... Тук в България и 600 лева не можем да изкараме :)

4.   Спокойно!!! Аз съм момиче на 14 и също имам котка. Миналия месец и моето коте избяга и го нямаше цял месец, но се прибра!!! Аз го имам от 6 годишна, така че ще се върне!! :) Прекалено много те обича, а и все някога ще огладнее.

5.   Тука хората имат сериозни проблеми и търсят помощ, а ти заради някаква котка. Ще си вземеш друга или ще намериш тази. Не дай си боже.. може твоята котка да са я сгазили или нещо такова и да е починала. Съжалявам за което, но.. всичко на всекиго може да се случи :)) Тя би трябвало да се върне (ако знае пътя или нещо подобно), но.. тя го знае - повярвай ми ;]] И аз си бях изгубил котето (падна от 2-рия етаж) :D нещастен случай. И след седмица се върна :)

6.   аФторе, (аВтор се пише с „в“) - радвам се, че котаракът ти се е върнал. Не ти искат в Германия кастрация, но паспорт с ваксинациите - хубаво е обаче да го кастрираш, защото ще бяга, ще пикае.
Виж, съветвам те да не взимаш котарака в началото - в Германия не дават много хазяи да живеят в жилището животни. Бъди сигурен, че котаракът ще е добре там, преди да го вземеш.
Ти не си виновен, че родителите ти са те зарязали, дано е временно. Ще те разочаровам обаче за 1000-та евро - това са много малко пари на Запад и ти сам ще го видиш. Там 1 кафе ти струва 3 евро, а едно парче пица от 2. 5 евро нагоре - ПАРЧЕ Е ТОВА. Цяла хубава пица в ресторант за 1 човек ти е към 15-20 евро (30-40 лв.) Билетчето за рейса ти е 2. 5- 2. 75 евро в едната посока (зависи от града) и така нататък - накрая с 1000 евро под наем там живееш по-зле от с 600 лв. в собствен апартамент в България. Не мъчи котенцето поне - не бъди като родителите си, мисли малко за другото същество, което няма избор. Хайде, теб ще те замъкнат, ако нямаш късмет, но ти не замъквай котарака, че може да свърши в немски дом за животни, ще го дадат на някое семейство и никога няма да го видиш - остави го при баба ти в началото, отиди, виж и после го вземи, ако имаш условия, ако е позволено гледането на животни в апартамента.
В самолет се взима животно, но струва над 50 евро (100 лв.). Питай предварително в авиокомпанията, за да не остане котаракът на летището.

Успех

7.   И моят мъжки беше избягал, даже няколко пъти се измъкваше. Беше ми много тъжно да го гледам на улицата и да не мога да го хвана, но един ден майка ми го търсеше и той просто отиде при нея. И кастрация ще се наложи КОГАТО се намерите пак. Вярвай и успех, мило момче!

8.   сокоино и аз си бях изгубил котката. реди 1 година тои беше разгонен но се върна след 1 седмитса така тсе не се тревози за котката си сте се жарне 100 на 100 немога да исха застото иса на фурнетика е надявам се тсе сам жи омогнал и да жи каза тсе сам на 10 години усех със намирането

9.   и моета котка избяга. няма я от 6 дена, мъжка е. аз съм момиче и съм почти на 15 години. страх ме е че може да не се върне защото съм силно привързана към нея.. имам я от 2 години. никога не е била отделяна от мен за толкова време... дори и за 1 ден не е била.. живея в къща и я търсих из целия квартал, но нито и следа. питах съседите си, но и те не са я виждали.. не знам какво да правя и как да я намери.. :(

10.   Относно коментар №6- грамотността НЕ е гаранция за богата душевност! Интересно, защо българите, които са потърсили спасение на семейното финансово положение в чужбина, не се връщат в България, скорострелно, защото е толкова "трудно" да се справиш с чуждия стандарт на живот? !
Благодарение на такива хора, които оповестяват случаи на избягали и завърнали се котки, надеждата умира последна!
НАДЯВАМ се и моята котка да се върне- липсва от 4 дни!

11.   Пожелавам ти да се върне, номер 10!

12.   10, тя не е гаранция, но е добра предпоставка! Човекът с богатата душевност, или духовно напредналият човек е ОСЪЗНАТ, съзнателен, и съзнава значението на грамотността за това да бъде разбран правилно. Не е все едно да напишеш "замръзнал" и "замръкнал", нали? Освен това грамотността е уважение към другите, уважение и към себе си. Съзнателният човек е наясно, че всяка грешчица или неточност затрудняват и губят времето на десетките четящи го хора. Създава им една по-неприятна и несъвършена реалност. Създава чувство за мизерия и жалко впечатление от пишещия.
Така че корелацията между тези две неща е твърде силна.

13.   моята котка я няма от 5 дена, женска е и я гледам вече 5 год. дали ще се върне
криво ми е....

14.   Здравейте, за първи път пиша в сайт за изгубени котета. Моят котарак е на 3 години и го няма от 5 дни. Не мога да ви опиша как се чувствам - не спя, не се храня и обикалям улиците около къщата. Никъде го няма. Страх ме е, че може да не се върне. Не е кастриран, защото ми беше жал да го подложа на процедурата.
Много ме боли....

15.   Здравейте. Аз живея в къща , която се намира във Велинград. Моята котка е мъжка и преди няколко месеца също избяга но за 3-4 дена. Сега пак избяга. На 11 юни избяга и до днес не се е връщал. Много се притеснявам за него, а и за мен, защото ме обзема параноята. Причува ми се гласа на котката ми Бельо. Всеки ден го търся. След като споделих какво е станало с котката ми баба каза, че е била чула как котката ми мяукала. Всеки от воето семейство ще разпознае мяукането на котарака ми, защото той всякаш грачи. Не могла да му отвори, защота спала многа ълбоко но пак го чула. Ще съм ви много благодарна ако ми помогнете като ми дадете съвет как да примамя котката. Също така моля да ми кажете колко дни е времетраенето при мъжкия котарак.

17.   Споко, нашият се върна след месец и половина, а вече го бяхме отписали.

18.   Би трябвало да се върне за 3-4 дена, но понякога въобще не се връщат. Ако се върне непременно го кастрирайте, тогава няма да бяга.

19.   Хора моето коте няма да се върне нали. Вчера една баба ми го подари и тая сутрин като някоя идиотка го пуснах навънка да се изходи. Но в къщи имаме други котки и женското коте на сестра ми го подгони и то избяга. Но не знам на къде. Аз много лесно се привързвам към животни и много ми липсва. Ако можех да го намеря ако има начин моля ви кажете ми.

21.   Здравейте моята котка е женска и се казва Рая.
Няма я вече от 2дни. Но тя е бягала но се е връщала до 1ден или до половин, а я няма и се притеснявам.
Имам гадното и лошо предчувствие че я е блъснала кола защото до скоро загубих двете си котета и ми остана само тя дано се върне а и май ще е бременна и... много ми е мъчно

23.   В Марсилия не видях нито една бездомна котка като в нас, но гарата им Сейнт Чарлс след полунощ бъка от плъхове, а те са истинските преносители на болести. Същото е и в Германия. Ние българите сериозно трябва да се замислим, дали трябва да подражаваме на всички тези стерилни, изчанчени генетично повредени западно европейски помияри.

24.   През средните векове в толерантна и човеколюбива Европа е имало кампания за лов на вещици нещо като лов на неваксинирани от Ковид през 21 век В тази връзка хиляди жени са били изгорени на клада, Поради липса на жени, мъжете в някои села са прибягвали до секс с животни. Но католическата западно европейска дивотия е отишла и по далече. Решили са че котките са създания на дявола и помощници на вещиците и започнало масово избиване на котки. Резултатът: пълчища от плъхове от каналите на Ротердам и Амстердам, които най напред са унищожили хранителните запаси и са причинили масов глад и след това една хубава ЧУМНА ЕПИДЕМИЯ

25.   Здравей, аз съм на 13. Бях изпаднала в същата ситуация преди месец. Търсех котката си близо ден. Ако живееш в блок: при всички блокове има междублоково пространство, горе долу широко колкото да може да се навре котка. Моята котка беше там. Беше вечер към 20-21ч. и беше трудно да се види в тъмното. За щастие съседи от отсрещния блок бяха навън и аз не знам защо и ни помогнаха. Донесохме голяма лампа и понеже в междублоковото пространство беше доста мръсно. Имаше стъкла, доста буклуци и много неизвестни неща, не можеше ей така да се влезе без нищо. Съседите имаха костюм и аз не знам какъв и ни го дадоха. Баща ми го облече и въпреки че беше тясно успя да изравни котето ми. От тази случка имам нещо като опит и те съветвам да проверите в междублоковото простнство ако живееш в блок. Забравих да кажа ако не знаеш, междублоковото пространство, логично се намира между два блока. Късмет.