Споделена история от Тинейджърски

Съвети за идващия ми бал
Здравейте, аз съм момче на 17 години, 11 клас и догодина, както казва заглавието, ще имам бал!
Досега не съм ходил по балове и не знам какво е. Основните неща ги знам, ама примерно дали ми трябва приятелка за бала или подобни не ги знам?
Също иска да питам дали ще е добре да сме трима приятели в една кола (хубава)? Т. е. прието ли е така да ползваме обща кола? Ще ми трябва ли приятел шофьор?
Ако имате предложения, които не отговарят на други неопоменати въпроси, кажете ги!
Приемам всякакви, стига да са адекватни, съвети!
Благодаря предварително!!!

Коментари

1.   Тази година завърших, бала ми беше преди има няма седмица, моето неангажиращо мнение е че това събитие, определено е събитие веднъж в живот, но не е никак по-различно от обикновен купон съпроводен с малко повече официалност ( излишна според мен от всякаква гледна точка, най-вече финансова-ще видиш).. моя съвет е карай го по-леко, не се изхвърляй със скъпи костюми и коли...

2.   Не е задължително да имаш приятелка (гадже) на бала. Хубаво е да имаш дама, но това може да е момиче от класа ти. Не знам от какъв град си, аз съм от малък и тук абитуриентите се събират в градската градина, близо до центъра и от там тръгват пеша по двойки през центъра. Ако момичетата и момчетата са горе долу равни на брой вървят момче и момиче съученици. Разбира се никога не е забранено, ако имаш гадже, то да ти е дама или кавалер (обаче зависи какво ще се уговорите с класа - дали да има външни хора или да сте си само вие). Аз на моя бал бях с тогавашното си гадже, но не си изкарах добре, пък и след това се разделихме и сега на почти всяка снимка от бала е около мен...
Няма значение колко човека ще сте в една кола. И 10 можете да се натъпчете, стига да ви е удобно :D Но препоръчвам да имате някой познат (не абитуриент) който да ви вози, понеже е по-удобно.

3.   На първо място ще те посъветвам да щадиш родителите ти. Не са нужни излишни изхвърляния, твърде скъпи костюми и т. н. По въпросите ти: Не е нужно, нито пък задължително да имаш дама на бала. Ако до тогава си хванеш по сериозно гадже, тя ще е с теб до ресторанта. Ако имаш съученичка, с която сте близки, може да се разберете да сте заедно в една кола- един вид като дама и кавалер. Аз бях така на моя бал. Един от най-добрите ми приятели ми беше съученик, а и той нямаше хубава кола, та се разбрахме да сме заедно. Сестра ми на нейния бал беше в една кола със друго момиче- нейна съученичка. А бившото ми гадже, когато завършваше се бяха разбрали целия випуск да са по двойки съучениците. И той с неговата кола взе една негова съученичка и бяха заедно. А аз с него до ресторанта и след това. Тъй че както виждаш няма някакво правило- както си се разберете. Може да си с приятели, може сам, може със жена... Както си решиш.

4.   Момче приятелката на бала не е аксесоар, или я имаш, или не! Помпозностите винаги са излишни.