Споделена история от Тинейджърски

Въображетие ли е или просто съм луда?
Още от съвсем малка, когато изгледам някакъв филм или нещо ме впечатли, го запомням и всяка вечер, когато си легна, си представям, че съм някой от героите и дори, аз участвам в самата сценка. Играя го с жестове и донякъде с реч, като си въобразявам, че пред мен има нягого и че аз съм или добрата или лошата. Знам, че всичко това не е истина и че няма такива хора, нито ги виждам или чувам, но си фантазирам, че съм герой. Не мисля, че съм луда, защото нито си измислям въображаеми приятели, нито нищо, само вечер, че съм някой друг. Не искам да ходя на психолози и други, защото не мисля, че имам проблем! Преди време казах на родителите си, а те казаха, че в това няма лошо... но не съм сигурна.
Момиче на 13

Коментари

1.   Не само не си луда, но си и съвсем нормална - преминаваш в света на възрастните.
Важното е обаче на твоята възраст да четеш много за сексуалността - разликите мъж/жена. за полово предаваните болести, предпазването от бременност и така нататък - образовай се!
Другото си е нормално за възрастта ти

2.   Можеш да станеш талантлива актриса, щом толкова обичаш и се вживяваш в роли.

3.   Милата тя! :-D Всички сме така, не се притеснявай.
-rhinestone

4.   Тцтц все едно аз съм го писала :Д Леле мислех, че го правя само аз :Д

5.   Аз винаги го правя
М15

6.   Аз постоянно го правя. Спокойно, всички го правим :D

7.   Има си и нещо като хоби за такива хора-казва се ЛАРП и това е ролева игра на живо, в която всеки се вживява в ролята на измислен от него герой и си общува с другите, прави си костюми и дори оръжия/мечове от тръби и изолация за тръби. /Може да проучиш...

8.   И аз съм си представяла същите неща като тебе и съм правила същото на твоята възраст, че и по-голяма даже. И както каза 7- дори като пораснеш, може да ти бъде хоби. Аз също се занимавам с ЛАРП :)

9.   Аз непрекъснато го правя ;D

10.   Аз не като гледам накой филм, а изобщо! Представям си любимите си неща, тези неща които обичам и харесвам. Като любима банда и всяка нощ ми е приятно да си фантазирам как един човек, който изобщо не е знаел, че съществувам (говоря за вокалиста на любимата ми банда) ме заговоря... И докато се усетя заспивам. Та искам да кажа какво правя аз и че изобщо не мисля това за нещо странно ;)

12.   ехааа, супер много ме изкефихте, никога не съм го правила но предполагам че много се забавлявате :D

13.   Случва ми се нещо пидобно. Когато изгледам някой сериал и някоя актриса много ми харесва аз играя нейната роля у нас казвам нейните думи от това което съм запимнила. Какво ми става?

14.   Ами и аз съм така тва не е за никакви психолози просто много сме се филмирали :Д Аз просто като гледам примерно аватар и си представям че около мен летят тея сините със летящите. Или като гледам филма дневниците :Д си представям че съм вампир ама то ще отмине не казвай на никого при мен е почти отшумяло.. хах:)

15.   Споко филмирането е начин да разнообразиш живота си. Доста ефектен даже. Стига да не стигаш до крайности.

16.   аз толкова се вдъхнових от игрите на глада, че чак... всяка вечер аз съм Катнис и се боря срещу капитола

17.   Споко и аз съм така.

18.   Аз съм на 16 и преди една година си позволих да разтворя дотолкова съзнанието си.. :D Сега понякога дори не успявам да се концентрирам, защото не мога да ги спра тези откачени мисли.. :D Въпреки това, не бих ги заменила за евтината реалност.. Поздрав Helloween- World of fantasy

19.   Аз пък щом прочета някоя книга или ми хареса някой филм, си разигравам сценки наум като променям сюжета.

20.   И аз така, аз не само от филми и книги ами и си представям мои приятели, познати и си говорим, казвам нещата които наистина искам. В началото ми беше странно да го правя и не исках, но сега предпочитам да се забавлявам по този начин от колкото да ми пука кой какво ще каже

21.   Не знам повечето коментиращи колко годишни са, но аз съм на 25 и го правя. Винаги си представям, че работя за мафията и водя важни преговори, карам се и дори хвърлям по-някой предмет. За мен има психологически контекст във всяка една роля. Аз мечтая и играя властна фигура, излъчваща респект, опасна личност... Всичко това, което не съм, а страшно би ми се искало.

22.   И какъв е проблема? Харесала си си филм, книга или изобщо някаква история и си започнала да си фантазираш? Не виждам защо чак си решила, че трябва да се стига до психолог. В това няма нищо странно... Всъшност, дори е сладко.

Поздрави,
Mr. Panda a. k. a. Momo

23.   Няма за какво да се притесняваш! Аз, например, съм свикнала да си се представям в ролята на някой герой от книга (изключително много обичам да чета). Даже понякога спирам на всеки няколко реда за да си визуализирам това, което е написано и да се "въплътя" в дадена героиня... Аз също си мислех, че това не е особено нормално, но явно просто съм човек с по-развита фантазия. Най-вероятно същото се случва и с теб.

24.   Да знаеш все едно това е моя история!!! Абсолютно същата съм. На твоята възраст съм и съм момиче. Нямаш поводи за притеснения, а родителите ти правилно са ти отговорили. Живей си живота, почивай си. Вечерта е единствената част от денонощието, в която можем да си фантазираме тотално нереалистични неща!!! :Д
Ако може ми кажи името и града, в който живееш. Може пък да се познаваме. Пиши ми на имейла *********@abv. bg

/Модератор7 - Не публикуваме контактна информация.