Споделена история от Тинейджърски

Момчето, което харесвам, харесва най-добрата ми приятелка!
Здрасти. Имам много сериозен за мен проблем. Харесва си едно момче от 4-5 месеца. Той е много общителен. Имам най-добра приятелка. Тя е гадже с най-добрия приятел на момчето, което харесвам... Гаджето на приятелката ми доскоро беше убедено, че момчето което харесвам ме харесва. Те даже упитаха да ни съберат, но нестана. И двамата се дърпахме (мен ме беше срам) и после гаджето на приятелката ми беше питало момчето което харесвам дали ме харесва и той казал , , не". Мислехме, че го е срам да си признае, защото и аз непоказвазвах, че го харесвам много-много. Та днес бяхме почти цял ден аз, приятелката ми, момчето, което харесвам, и гаджето на приятелката ми. Говорихме си, смяхме се, и момчето, което харесвам ни покани да отидем пред неговия блок. Отидохме и почнахме да се пръскаме с вода. Поедно време момчето, което харесвам ми каза , , аз си я харесвам, пък ти прави каквото искаш", като говореше за приятелката ми. После аз и казах, че той е казал така. Приятелката ми призна, че момчето, което харесвам е по красиво от гаджето и, но не го харесвала. Та проблема ми е такъв. Пък и моета приятелка много го укоражава. Общуват си и така... Гаджето на моята приятелка незнае, че момчето, което харесвам си харесва моята приятелка.
Моля ви, кажете какво да правя! Може би ако общувам повече с момчето, което харесвам, и му стана по-добра приятелка, се ме хареса... Но незнам.. Много съм отчаяна вече.. Просто съм сигурна, че между момчето, което харесвам и приятелката ми няма да се получи нищо... Тя го харесваше по-рано, но вече не. Пък и е тотално влюбена в гаджето си. Посъветвайте ме какво да правя, моля ви!!

Коментари

1.   Доста объркано си го написала, но те разбрах. Ами, точно моята ситуация само вместо харесване замени с любов и добави малко алкохол ;) Ами, какво да ти кажа в твоя случай аз съм теб и от опит, за наше съжаление, ще ти кажа, че на сила хубост не става. Опитвам се от 2 години да му се харесам, но няма никакъв резултат. Да, стана ми приятел и не е странно, например, да му звънна по телефона да излезем в компания, но само толкова. Той все още харесва моята най-добра приятелка, макар да си има гадже. Това е. А, за нас остава да духаме супата. Мисля, че просто трябва да ги забравим и един ден ще осъзнаят какви страхотни момиче са изпуснали :) Защото аз (както предполагам и ти) съм готова да съм до него във всяка една ситуация и да го подкрепям, но той ме отблъсква. Ами, супер. Той губи. А, на колко си?

2.   Ами по-красива е от теб, какво да се прави. Такъв е живота.

3.   На 15 съм. Имам същия проблем (почти). Харесвам момче, той сякаш ме харесваше, но други ми казаха, че той си харесвал момиче от неговото училище. Но няма да се откажа от него просто, макар че ми е малко гадно!

4.   Може да не е по-красива... Любавта е сляпа, не забравяй!

7.   Това дето ти го е казал е просто отвратително!!! Такъв човек до теб не ти трябва!

9.   Може да го е казал за да ревнуваш. Не знам!

10.   Номер 2 не е прав! Един човек не е само външен вид, един човек е личност и душа! Това, че момчето е изпитало чувства към приятелката и, а не към нея в никакъв случай не я прави по-малко хубава от приятелката и! Сърцето не се ръководи от външния вид като харесва някой, а се ръководи от начина, по който даден човек те кара да се чувстваш. Това не си го избираме. Иначе съвета ми относно авторката е да се опита да продължи напред. Просто се отдръпни малко и наблюдавай, това е най-ефикасния начин да осъзнаеш нещата!

11.   В днешни дни хората гледат външността, само където аз я нямам и момчето, което харесвам, харесва най-добрата ми приятелка ( сега дори не знам дали сме приятелки ), но тя си имаше приятел и въпреки това пак се зарибяваше с него.. Най-ме заболя, не от факта, че той се зарибяваше с мен и след 2 седмици ме замени с нея, а от това че загубих приятелка заради едно тъпо момче, но тя си го направи :) Нито тя нито той осъзнаха какво загубиха и след време ще страдат, всичко се връща, поне аз така си мисля - днеска аз, утре ти :)

12.   Избери си друго.Поне момчета има бол :)

GT-R

14.   Съгласна съм с 1, 7, 10 и 11 с 9 да възможно е да те накара да ревнуваш. Просто го забрави той рано или късно ще разбере, че сгрешил и ще ти се извини, но не се ласкай отговори му ''изпусна си шанса просто не забра ви'' о и да не ви забъркам в неприятност по добре го изслушайте за да не съжалявате всъщност недейте пропуснал си е шанса и край.

15.   Аз съм в същата ситуация! Харесвам си едно момче а то си има гадже, и това гадже е една от най добрите ми приятелки!!!

16.   На мен ми се случи същото. :( По-добре си намери друго момче, което да те оценява. Този явно не те заслужава.

18.   Съветвам те да зарежеш тези драми и малко да се ограмотиш, защото ти липсва елементарна идея какво да пишеш и как да го напишеш.. плюс това съм убедена, че си някаква пикла, която се е филмирала.. поредната.. не е хейт. просто мнение

19.   Момиченце, няма смисъл да се буташ там където не си желана! Насила хубост не става!