Споделена история от Тинейджърски

Обиждат ме в училище
Здравейте! Аз съм момиче на 12 години. Сега ще ви разкажа за моят проблем. Ами той е следния.. винаги когато съм в училище ме обиждат. Унижават ме по най-гадния възможен начин. (момчетата) Всеки път когато изчезне нещо на някой казват, че аз съм го взела. А това не е вярно.. казват ми че съм грозна и дебела и какво ли още не.. а аз не смятам така защото съм много висока около 1. 70 и съм 60 кг. имам светла коса и сини очи. Аз гледам да не им обръщам внимание, но по този начин ме нараняват.. Аз винаги съм се държала добре с тях. Не съм ги провокирала по никакъв начин.. незнам защо се държат така.. :( Някой път ме изкарват от нерви и аз им отвръщам. Но винаги след това ме нападат още повече.. Почти всички момичета от класа са ми приятелки, но винаги когато стане напечено само седят и гледат отстрани.. Кажете ми как да се справя.. Извинявам се ако има правописни грешки и ви моля да го публикувате вече не издържам на това.. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Смени училището или нека БАЩА ТИ (не майка ти! ) да отиде и да говори с учителя или директорката.
Иначе... аз бих сменила училището. В новото училище в началото ще е трудно, но после можеш да си намериш и приятелчета. Лошото е, че с нещо твоето поведение провокира насилниците. На тази възраст не е изключено момчетата така да изразяват своя интерес към теб, особено ако си по-развита и вече имаш гърди да кажем. Добре ще е, ако се научиш да отвръщаш. Консулитрай се с училищния психолог - може да ти даде добри идеи как да се държиш и как да отвръщаш, без да ги провокираш. Довери се на майка си - питай я тя как би постъпила.

2.   Почти всеки от нас е имал този проблем.... Аз сум момиче на 15 години. Когато бях в началното училище за кратко и аз имах тези проблеми, но когато извиках тате той набързо ги оправи. Говори с учител, родител или със самите тях. Кажи им, че ако не спрат ще изпратиш имената им до директора и ще бъдат отстранени. Да не ти пука. И да си дебела какво? - хората, които са закръглени за мен са перфектни. Просто поговори с учителя или с вашите, вярвай ми... това ще помогне. :-) Пожелавам ти късмет. Ии не се наранявай от думите на тези комплексари... ИГНОРИРАЙ ГИ!

3.   Най-вероятно провокираш техния интерес по някакъв начин, който ти сега не разбираш. Харесват те и не намират друг начин да ти го покажат освен този. Говори с родителите си и нека те ти предложат най-доброто решение според тях. Да смениш училището според мен е решение, но прецени дали искаш да отидеш на ново място и да си нова там. Дали ще се чувстваш добре? ! Особено ако сега нямаш проблеми с ученето и учителите и ако имаш добри приятелки в училище, дали има смисъл да го правиш? Ако сега си на 12 год. ти предстои догодина да кандидатстваш някъде и така или иначе ще смениш това училище. Не се предавай лесно. Оплачи се от тяхното поведение в училище и най-вероятно ще се намери решение на проблема. Успех!

5.   Явно си от хората, които стават обект на подигравки и унижения. Във всеки клас има по един-двама такива. Причината е, че "готините" надушват страха ти и ниското самочувствие. Никой не смее нищо да им каже, защото имат остър език. Единственият начин да промениш отношението им към тях, е да станеш като тях, което е почти невъзможно.
Мен никога не са ме тормозили системно, но когато веднъж един от хулиганите се заяде с мен, се сбихме. Смелчакът се разрева в директорската стая.
Така че моят съвет е да почнеш да им отвръщаш, открий слабите им места и човъркай в раната.

6.   Мила, нарочили са те за шута на класа. И мен ме бяха нарочили, защото съм от село и гиворя на диалект, но аз се правя, че изобщо не съм ги чул и те спряха.
Убий врага с мълчание!

7.   Аз съм момче на 15 г. И са ми казвали че мириша дори и мангал са ме наричали. Но им отвръщам като им казвам техните най-слаби точки и това общо взето ме отмъква от ситуацията... :) Казвай им нещо за родителите им или роднините им, или дори неща които те не харесват да ги чуват, и това общо взето ще те оправи, или ако си по-силна физически може да ги удариш например, а като те питат защо го направи, казвай еми те ме обиждат, и не мога да издържам... Късмет :):)

8.   Оплачи се.

9.   И аз имах проблеми с краденето.

Арестуваха 1-2 от компанията и се спрях.

За проблема с теглото и вида има фитнес и грим. Надявам се да съм помогнал.

10.   Кажете не родителите си или по скоро майките си, че не сте малки и започнете да обръщате повече внимание на външния си вид и аз съм майка на 12 годишно момиче и съм и направила нещо като график тоест двете си го измислихме: Понеделник, Петък - на гимнастика; Вторник-ден за разкрасяване; Сряда и Четвъртък са свободни дни; Събота-шопинг , уроци по БЕЛ И мат накрая фитнес и Неделя - Английски и писане на домашни след това вечеря на вън или домашно кино в залата ни :)

11.   А ти как търпиш тоз тормоз Сега тряя да си на 13 14 а историята ти е от преди 1 2 години

12.   От Авторката: Само искам да кажа, че сега съм в ново училище и всичко се оправи. Момчетата се държат много добре с всички ни и са доста мили и добри, с повечето момичета се разбираме и се радвам че се преместих от онзи клас. БЛАГОДАРЯ на всички за съветите който сте ми давали. :)

13.   До болка ми е познато всичко това.. Радвам се, че нещата са се оправили. Ако някой вече се опита да се заяжда с теб не му позволявай!!! :)

14.   По добре не се оплаквай. Имах същия проблем оплаках се и стана по-лошо. Сега съм на 16. След 7ми клас се преместих в ново училище. Точно заради това, че ме дразнеха в новото училище знаех как да постъпя. Повярвай ми всеки минава през това. И зависи накакви хора ще попаднеш.
П.С. Извинявай за грешките.

15.   Като те обиждат не им обръщай внимание и те ще спрат ако това не стане и ти ги обиждай или пък говори с родителите ти и да дойдат да ги сплашат

16.   И аз имах този проблем в прогимназията не им отвръщах и сега съжалявам.Оплачи се на училищния психолог той трябва да ти окаже подкрепа или просто не се оставаи да те обиждат и унижават .