Споделена история от Тинейджърски

Любовен съвет
Моля посъветвайте ме, как да постъпя, относно едно момиче по което явно вече си личи, че адски много си падам. Ще преразкажа историята наново максимално кратко и ясно.
Момичето е от моето вече бившо училище. Още като бях 8-ми клас я забелязах, но наистина разбрах, че изпитвам симпатии към нея в началото на 11-ти клас. В края на учебната година се престраших и започнах да и пиша, но разговорите не вървяха особено добре. След това цяло лято я мислих, ставах и си лягах с мисълта за нея. Мислих да я и поканя да излезем, но исках да я опозная повече.
Бях и писал един път през лятото, но без да получа никакъв отговор и помислих, че съм и натрапил по накакъв начин или съм и неприятен. Реших да я поопозная по-добре в началото на 12-ти клас. Започнах в училище да говоря по-често с нея, отново да и пиша. По някой път си личеше много, че ме отрязва доста бързо. Друг път се виждаше, че съм и интересен, но последното игнориране ме позамисли да поспра за неопределен период от време. Тъй като съм много емоционален човек и много трудно преживях раздялата с ученическите ми години си казах, че ще ми е достатъчно да се наторвам психически само с кандидатствания и прочие, реших, че сега не е момента да се занимавам с това момиче. Спрях всякакъв контакт с нея. Не я поздравявах, не говорих с нея. Реших, че досега доста пъти съм и показвал, че изпитвам някакви симпатии към нея, а тя показва пълна незаинтересованост. Бях планирал след като ме приемат, започна да работя и се поуспокоя да не се отказвам и да подновя нещата с нея. Но както винаги не става всичко така както си го представяме. На абитуриентският ми бал - тя беше там. Видях я, и под емоциите и еуфорията се снимах с нея. Тогава ми направи комплимент и каза, че съм изглеждал много добре. След това на центъра я срещнах два пъти - първият път ми намигна, а на вторият я забелязах, че ме гледа (тъй като бяхме на далечни разстояния). Нямам абсолютно никакъв проблем да говоря с момичета, доста контактна личност съм. Като цяло доста представителки от противоположният пол са флиртували с мен, а не аз с тях (не ме разбирайте погрешно), искам да кажа, че не съм отблъскващ, а точно обратното. Но като стане на въпрос за нея все едно си гълтам корема и с него цялата граматика, която имам... това ме кара да мисля само едно единствено нещо - завъртяла ми е главата изключително много от две години насам.

От последните събития излиза, че може би най-накрая започнах да и привличам вниманието и е време.... може би да действам докато не е станало късно? Защото съм я видял да се натиска наляво надясно с този и онзи, а не ме познава изобщо, не ми е дала възможност да се поотпусна с нея и да и покажа моята истинска същност. Годините летят, а е повече от ясно, че доста момичета съм видял, с доста съм можел да бъда, но просто тя ще си ми остане присърце. Никога не съм си мислил за друга, освен за нея. Толкова много ли искам - едно красиво, възпитано, амбициозно момиче до мен? ! Да бъдем заедно, неразделни, да се обичаме и да си помагаме в тези трудни времена в които живеем. Всички тези качества ги виждам в нея, но тя може би не желае дори да ме опознае мъничко.

Очаквам вашите съвети! Извинявам се за дългата тема и благодаря предварително на отзовалите се купидони :)!

Коментари

1.   Щом ти е завъртяла глаеата, кажи и директно какво изпитваш към нея, нищо не губиш, кажи и че я обичаш и не можеш без нея, знаеш как да го направиш, щом ти е дала сигнали, и те гледа отстрани, и когато ти я погледнеш, тя отмята глава настрани, значи трябва да действаш, рискувай. Пожелавам ти успех. КУПИДОН.

3.   Виждам, че си доста емоционален човек и приемаш нещата доста на вътре! Така съм и аз и от личен опит, относно чувства, те съветвам да не приемаш нещата толкова при сърце! Моят съвет е да действаш, ако трябва бъде толкова настоятелен до нахалство... Само и единствено тогава ще разбереш дали си заслужава или не, то ще си покаже, а ако не се получават нещата, значи има причина за това и значи, че те очаква нещо много по-добро! Късмет от мен :)

4.   Имах точно същия проблем като теб и осъзнах за щастие навреме Така де хлътнах супер много по едно момиче от началото бяхме само на здравей здрасти тя беше малката сестра ан 1 приятел но с времето се разхубавяваше а и като бях покрай нея хлътвах още повече и повече тя беше мнго възпитана и тнт общо казао идеаллната, но имаше 1 проблем на нея не и пукаше за мен. По доста начини показах че имах симпатии към нея но тя сякаш не иксаше и да чуе. Не искаше да ме опознае и да види какъв съм всъщност. Когато ем види все ме поздравява и ми се струва че сякаш се радва да ме види но просто се преструва. Както и да е реших се и й казах че я харесва заедно с предложение да излезем някой път заедно а тя вече си имаше приятел :(
Затова направи следното преди да е късно а после ще си покаже дали си постъпил правилно. Покани я да излезете някъде за целта си измисли някаква причина или направо и кажи че искаш да излезете заедно за да й кажеш нещо важно и когато те попита и кажи ще разбереш какво ако излезем двамата защото искам да поговорим насаме очи в очи а не във фб или скайп. Ако се съгласи ти си на ход на срещата й казваш какво изпитваш и тнт. Ако не се съгласи и няма видим причина за това работата е ясна.
И един съвет по-скоро молба-Моля те недей да бъдеш наивен защото влюбчивостта и наивноста са много лоша комбинация и ще страдаш много.

5.   От автора:
Благодаря и на тримата за съветите, които ми дадохте. В крайна сметка смятам да я поканя и каквото стане, стане.

6.   Не си гълтай корема, бъди себе си!