Споделена история от Тинейджърски

Рискувах и и казах...
Здравейте, аз съм момчето от тази история:
http://spodeli.net/7/story-48191.html
Вчера събрах малко смелости в голямото междучасие и казах за чувствата ми към нея и, че искам да сме повече от приятели... а тя ми каза, че сме двете противоположности, че я познавам добре и знам как е с момчетата... каза ми че сме от един клас и ако се скараме, после няма да можем да се гледаме... и като за финал ми каза директно НЕ... и от тогава не сме си казали и думичка :( Дайте ми някакъв съвет, какво да правя, защото осъзнах, че не мога без нея... не искам да се откажа, но не знам как да продължа :(

Коментари

1.   Пич, НЕ означава НЕ, разбираш ли? Разширявай си интересите, бъди активен и живей извън даскало!

2.   Постъпил си като мъж, за което ти казвам браво! От тук нататък няма какво да направиш. Веднъж НЕ рядко се превръща в ДА. Дръж си се нормално... ОСОБЕНО КОГАТО СИ КРАЙ НЕЯ! Когато е около някой който харесва, човек има способността да проявява възможно най-странното си поведение. Говориш простотии които мислиш за забавни, правиш простотии които мислиш че ще я впечатлят, или обратното - глътнал си си граматиката и си толкова скован, че в движенията приличаш на старец с артрит. Отнасяй се с нея добре, но не и се ври в гъза. Стой настрана, но в същото време да знае, че в твое лице има верен приятел. Подчертавам приятел, а не момче за всичко. Бъди себе си. Ако това не е достатъчно просто няма смисъл. Да си друг само и само да я спечелиш е 1во много натоварващо и 2ро няма гаранция че ще проработи. Не се вкарвай във филми с пиянски излизания, сбивания и други неща които мислиш че ще я впечатлят. За един мъж е важно да разбере, че не е тип на всяко момиче. Освен ако не си Брад Пит.... а знам, че не си тъй като на него не му трябват съвети от непознати в БГ сайт. Успех приятелю и недей увесва нос!

3.   От автора: Еми, то сбиванията по принцип си ги има, но тя не е причината. Вече осъзнах, че усмивката и ме прави щастлив и наистина искам да съм с нея...

4.   Намери си друга и я накарай да ревнува, ако това не помогне да си я върнеш, значи няма да е твоя.

5.   От автора: Не искам друга... искам само и единствено нея...

6.   Ти я искаш, ама тя като не те иска, нищо не може да се направи, разбери го и се примири.

7.   Имам познат със същия проблем. Съгласен съм с другите трябва да продължиш напред. Успех !

8.   Хубаво е това, че си намерил смелост, изправил си се и си и казал в лицето, че я харесваш. Това ти прави чест. Браво, че си от тези момчета, които казват какво чувстват, а не си мълчиш, пък после ходи и гадай дали някой те харесва или не. Недей да си мислиш, че като тази ти е казала НЕ в лицето и следващата, на която кажеш, че харесваш ще постъпи по същия начин. Сега след като почти не си говорите мога да предположа колко ти е гадно. Съвета ми е да се държиш нормално, естествено. Бъди себе си във всяко нещо, което правиш колкото и изтъркано да звучи. Отиди при нея и я питай как е, как се е справила на еди кой си тест, какво ще прави след училище или нещо от този сорт, не знам, ти знаеш какво харесва. Така ще започнете поне някакъв разговор. И се дръж все едно не ти е казала НЕ, ами все едно дори не си и казвал нищо. Пиши после да кажеш как е минало. Успех!!!

Авалана

9.   Не искаааам друга, искааам нея. А бе, момче, като е казала НЕ, значи е НЕ. Не я преследвай и измъчвай с чувствата си. Разбирам, че си влюбен, но след като е несподелено, просто продължаваш напред и оставяш и нея да го направи. Пък може и някога да се влюби в теб, знаеш ли, но тя трябва да ти го каже, не ти всеки ден да я питаш дали вече те харесва.

Аз съм момиче на 16 г. и доскоро имаше един лудо влюбен в мен, който непрекъснато ме преследваше, натрапваше ми любовта си, опитваше се да ме целуне, беше ОТВРАТИТЕЛНО и едва го разкарах. Отначало му казах деликатно 'НЕ', за да не нараня чувствата му, но той не спря и станах по-рязка. Ако не искаш твоето момиче да те намрази, не й досаждай.

Кейт

10.   Толкова ме боли да прочета, че си в същата ситуация, в каквато бях аз преди година...
Бяхме неразделни с нея... когато й казах за чувствата си... просто наведе глава и не каза нищо... от тогава не сме си говорили...
Посягах на себе си, на здравето си... отказвах и да чуя, че ще ми мине... но мина година и - наистина ми мина! Затова съм тук, да ти го кажа - дръж се, майната й на нея, тя е тъпата, че не те заговаря повече... търси нови приятели и интереси! :)

11.   Пич гледай, преди и аз така си мислех че дадено момиче е създадено само за мен но не е така, в началото ще мислиш само за нея, но след 1 2 месеца въобще няма да и обръщаш внимание.