Споделена история от Тинейджърски

Сметката? Глупав въпрос...
Здравейте, едва ли ще срещнете подобна тема, но винаги съм се мъчил да разсъждавам върху това. ТРЯБВА ЛИ ВСЕКИ ПЪТ МОМЧЕТО ДА ПЛАЩА СМЕТКАТА НА МОМИЧЕТО, КОГАТО СА НА ЛИЧНА СРЕЩА! Имам предвид,отделно ако ти е само приятелка, и отделно ако я харесваш или въобще ходите. Защото някои ми казват оо само момчето плаща той е кавалер, другия казва това не трябва да е проблем всеки си плаща сметката! :S :S :S.Направо тъна в мистерия!

<< Предишна Следваща >>

Коментари

1.   Ами, зависи. По мое време като излеземе с компания, например аз с моя приятел, и моята приятелка - с нейния, си деляхме сметката.Аз изобщо смятам, че така е най-добре - да се дели сметката. Поне аз за себе си бих се чувствала унизително и некомфортно някой да ми плаща сметките... сякаш съм му играчка... Но аз по принцип не обичам да се чувствам задължена към никого, и за нищо... Та, това е само мое мнение...Иначе, си зависи от човека.

2.   Е, виж сега адски е относително. По принцип аз плащам сметката, но да ти кажа ми прави добро впечатление да видя, че отсрещната страна поне има желание да плати понякога. :) Пък и някой път може да оставиш жената да плати ако настоява толкова. Някои жени наистина се чувстват кофти само ти да им плащаш сметките. За мен лично от финансова гледна точка е все тая дали ще платя кафето за 5-10 лв, въпроса е изцяло принципен, както за мъжа така и за жената.
Ралф

3.   Винаги ми е било адски обидно да ми плащат сметката! 50-50 е най-добре! 1-2 пъти съм оставяла кавалера да плати, след което се чувствах ужасно! А имало жени, които излизали именно с цел да хапнат и пийнат за чужда сметка! Както казва и Ралф, въпрос на принципи е и е много индивидуално!

Мегън

4.   От Автора: Имам предвид,не за лигли и пикли,а за нормални стойностни момичета.Когато сме повече от 2 ма души не ми прави впечатление.Но винаги съм мислил,ако платя дали ще ме помисли за гъзар,баровец?Особено ако е всеки път. Или ако не плащам и нейната дали ще ме помисли за свидльо.Но също например ако 1-2 пъти съм я платил и след това спра,дали ще си помисли нещо като например,леле той си мисли че и тоя път ще ми плати сметката и ще се почувста неловко.Освен резачката да използвам направо предварително питам :D :D :D. Казвам днеска аз черпа, другия път вече "фифти" "фифти" навита? Ей така по хумористично да е. :)

5.   Ей :) Автора :)) Ти си готино хлапе, но си личи много че си хлапенце съвсем. В най-хубавия смисъл го казвам, не да те обидя изобщо. Просто не го прави това никога ама никога- сега аз плащам а следващия път ти! НЕ! Сакън недей! хаха. Виж, ти си малък и тя е малка-но се опитай да си тактичен. Пък и тя ако не се усеща сама... Но и те момичетата като са по-малки и те са деца. В смисъл и те не знаят какво правят много. С годините всичко ще си дойде по-местата. Не се изхвърляй много сега на тази възраст за момичета. По добре и купи нещо за тебе си, живей си детството. Има време за момичета. Виж, Мегън например-аз шапка и свалям. Дано от твойто поколение да има още такива момичета. А на Мегън да и кажа само да не е и чак на крайнстите. Все пак и ние държим да плащаме сметки! :))
Ралф

6.   От Автора: П.П Не съм хлапе, ама май по начина на мислене съм! Ама съм си У.И по рождение :D. Немога да променя това!
Pr0gReSsIvE

7.   Ралф, осъзнавам, че може би съм нрайна, но просто не виждам причина някой да ми плати сметката, която мога и сама да платя. Би ли аргументирел това " Все пак и ние държим да плащаме сметки!"? Защо държите?

За автора: Тъй като "неведоми са пътищата" към женското сърце (особено на днешните жени), плати първият път, а за следващиу съди по реакцията на дамата!

Мегън

8.   Ох Мегън да ви разкажа една случка.Един мой приятел беще поканил някаква на лична среща и те отидоха на кафе и тя взела че си поръчала 2 cacao beach коктейли.Ох какво ли му е било на душата! ;(. Само той си знае!

9.   Мегън, гледай сега! Мога да говоря конкретно за себе си. Не съм сигурен, че другите мъже плащат сметките по същата причина. Просто не знам. Аз обичам да платащам понякога просто защото така го чувствам, не защото си "купувам" нещо. Не ги приемай така нещата. Ни най-малко. Но, например момиче с което имаш връзка, заедно сте, не сте в "бизнес" отношения е малко грозно единия си смята неговата сметка, другия неговата. Грозна ми е картината отстрани просто, при положение че са двойка и да кажем се обичат, държът един на друг и тн и тн... :)))
Ралф

10.   Ммм... бате Ралф е прав :)) (Това не беше шега! Споделям мнението му, и го намирам за правилно). :)
SFA

11.   Виж, Ралф, живеем в странни времена. Хората в днешно време "обичат" по страшно много пъти, като по-голямата част от тези любови имат доста безславен край! Точно затова бюджетът става общ при наличието на брак или съжителство. А който стигне до този етап, отдавна е спрял да се вълнува за сметката! Не останах с впечатлението, че авторът визира такива случаи (или поне не само такива). С нищо не ни превъзхождате (грубо казано, но факт), че да трябва да сте ВИЕ платежоспособните и вечно плащащите! Мнението си е лично мое и не го натрапвам на никого, нито се правя на феминистка. Но досега съм се водела по този принцип и не сэм бъркала.

Мегън

12.   :))) Добре, Мегън, браво! Съгласен съм с теб напълно! Но, все пак има все още неща в които ви превъзхождаме малко или много като цяло, както има и неща в които вие ни превъзхождате нас. Като цяло, малко шофирането ви куца още, но правите добри опити. :) А чисто психически ви превъзхождаме само в едно нещо-не сме толкова подвластни на емоциите и запазваме по-добре самообладание от вас в критични моменти.
Ралф

13.   Ами аз бях излязла с едно момче, доста по-голям от мен -със 7 години. И се разхождахме, обаче беше студено. И така ние се водим "гаджета" обаче докато се разхождахме той ми вика "Айде да седнем някаде" и аму казах, че днес съм си загубила парите (което си е вярно) и той ми каза, че няма проблем защото той има. И така на барчето той плати сметката. Това на мен ми прави мн добро впечатление и не защото не искам да си платя, даже там сметката беше към 5лв. ...Обаче.. веднъж докато вървяхме и говорехме за нещо и той изтърси "другия път ти черпиш". Каза го ей така междо другото. Направо ми падна шапката, нищо не казах. Това значи аз да платя и неговата сметка така ли!!!!??? Разбрах, че тоя човек не си заслужава.... утре късаме, но не е само заради сметката де... обаче.. това като го чух и ми идеше да му набия един в мутрата. Просто недейте да го правите момчета, ужасно е наистина.... да ми каже, че другия път аз ще платя...

14.   До номер 13 с това момче сте родени един за друг! Еднакво малоумни сте и двамата. Казвам ти го като жена. Погледни коментарите на Мегън, Ралф и SFA и се замисли малко. Аз лично бих се радвала един ден да срещна мъж, който да има начина на мислене на Ралф.