Споделена история от Тинейджърски

Криви зъби
Единственото нещо което не мога да понасям в себе си са зъбите. Когато бях 3 клас ми зложиха апаратче. Тогава не разбирах колко е важно да имаш прави зъби. Не го носих редовно и вече не ми става. Сега съм на 13 и ме е срам да се усмихвам. Семейството ми няма възможност за брекити и съвсем съм се отчаяла. Какво да правя? :((

Коментари

1.   Започни да събираш пари, поискай назаем от приятелки, други роднини и сложи поне шини, ако не ти стигнат парите за брекети. Аз знаеш ли какъв проблем имам? Единият ми кучешки зъб е по-напред отколкото трябва, горната му линия е доста над горните линии на другите зъби около него.. Винаги гледам в училище да стоя от дясната страна на чина, за да може като се усмихвам, да се вижда лявата страна, която е перфектна, а не дясната, която е супергрозна. Имам записан час за зъболекар тези дни, стискайте палци да ми каже, че ще се оправи от само-себе си....

Момиче на 13 г.

2.   Хей, авторе/ке, спокойно! Аз на 13 години също смятах, че имам криви зъби. Ходих пир ортодонти, те ми казваха че ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да си слагам брекети по 2000 лв и повече... Аз ревах вкъщи на нашите, но все пак нямахме финансовата възможност и останах/тогава/ изключително разстроена. Но сега, две години по-късно зъбите ми са се поизправили самички-перфектни не са, но са си нормални. Като говорих с моя личен зъболекар той се радва на щастието, че не са ми сложили брекети, защото те са щели да ми съсипят емайла на зъбите, който и без тов аблагодарение на много лимонов сок не беше в най-доброто си състояние. Доволна съм, защото сега зъбите са си ми здрави и бели, а брекетите ги увреждат в голяма степен. Друг недостатък на брекетите е, че никога не си сигурен/особено предвид ч еси още в началото на пубертета/ че зъбите ти няма да се върнат отново в предишното си положение след като си унищожила емайла, направила си си сума кариеси, изтормозила си се от бузсънните нощи в които ченето те е боляло до припадък/чевала съм разкази на хора с бреки/ и вашите и ти сте се разорили тотално. Ортодонтите често обичат да говорят глупости с цел да си спечелят допълнително пари. Просто си гледай самочувствието да не падне, в него се крие тайната. А ако до 18 действително не се оправят и имаш някакъв сериозен проблем-брекети доживот можеш да си сложиш, ще си спестиш пари, ще вземеш заем и ще си сложиш.