Споделена история от Тинейджърски

Любов или ...?
Здравейте!
Аз съм момиче на 16 години. Преди две години родителите ми ме пратиха на нещо като практика във фирмата на техен приятел. Там се запознах с "колегите", всичко ок. В началото се чувтвах доста подтисната и мислех, че не се справям и няма начин да издържа там един месец. Но на втората седмица осъзнах, че съм силно привлечена от един от колегите - на (тогава) 37 години. В началото ми беше много странно, никога не съм имала такива желания, фантазии или каквото и да било. Той се държеше много добре с мен - като нормален човек. Започнах да се сприятелявам с него, говорехме си, смеехме се - нищо необичайно. Така след още седмица му поисках скайпа. Започнахме и да си пишем. Аз се реших да му призная чувствата си (тогава вече наистина бях хлътнала, не просто желание). Не съм очаквала, че ще стане каквото и да било, просто прецених, че е редно.

Колкото и да не ми се искаше обаче, той постъпи съвсем нормално и ми обясни, че няма как да стане. Отношението му към мен не се промени, както и моите чувства, които, смея да твърдя, дори станаха по-силни. Аз продължих да "работя" там по една или друга причина повече от планираното. Всъщност, работех там до скоро. Той няма приятелка, деца. Не изглежда на годините си и не се и държи като някой дърт пръч. Наистина го обичам, но не мога да си обясня дали е както преди, като мъж, или е вече просто като приятел (искам да поясня, че той не ми е давал надежди - освен, че като стана на 18, евентуално, може да ми обърне по-специално внимание).

Дали не е е просто цел, която понеже не мога да постигна така силно желая. Девствена съм, но съм наясно със себе си и знам, че искам той да е първия. И съм готова да чакам тези 642 дни (даже си ги броя, моля ви се :D). Споделих с майка си, с втория ми баща (който също работи там :D), като те ме подкрепят напълно. Чела съм и съм чувала много мнения по "проблеми" като моя, като главното твърдение е, че момичетата, които си падат по "чичковци" са к**ви, които искат пари, коли, дрешки...

Случая не е такъв, нито е богат, нито нищо. Просто исках да споделя и да видя мнението ви. Най-вероятно това е едно доста невъзможна любов, но пък е първата ми истинска и, въпреки всичко, вече година и нещо не мога да се оттърва от мислите за този човек. :)

Коментари

1.   Здравей! Когато бях на 16 и аз бях безумно привлечена от мъж, по-голям от мен (с 10 години по-голям). Човекът си имаше приятелка, живееше с нея, но аз не, та не - искам да се получи нещо и толкова. И така три години не спрях да си мисля и да си фантазирам за него. Пределно ясно ми стана, че няма да се получи нищо, а и той ми даде да го разбера. Но любовта си е любов, независимо към кого и как я изпитваш. Сега съм на 23 г. От четири години не правя нищо, за да привлека вниманието му или др. подобно. Виждам го често, но все още мисля, че ако каже ДА ще се затичам. Исках да ми е първия, исках много неща, но не стана. И аз като теб си мислех, че проблема е, че съм малка, но не беше. Явно не го кефя :) Макар и несподелена, тази любов си има своята красота. Радвай се на твоите усещания и я изживей - тя е любов, независимо със или без него.

2.   Започни някаква афера с друг! Дано се влюбиш в по млад. аз съм на 24 и не бих се занимавал с 16 годишна, а да я чакам 2 години е пълен абсурд. Малка си ми. А и той е сгар мацке, сега може и да не му личи, в един момент рязко ще му проличи, знай. И когато ти си най-сексуално активна (30 г) той ще е дядо и еееее...... И мъжете почти винаги умарат по млади, ще станеш млада вдовица. Ц ц цц

може да звучи кретенско но те съветвам да се хванеш с някой който харесваш поне малко :) дано дти се Завърти главата... Пробвай с няколко различни момчета докато си хлътнала по недостижимия - това ще те научи на страшно много полезни нещица.

Няма таковаа нещо създадени сме един за друг. Има приличаме си/харесваме се и послесе попроменяме и поошлайфаме и свикваме.
намери си друг/други

3.   Проблемът е, че отхвърлям всеки опит на други момчета. Съзнателно или не, но е така. Просто се виждам с него в близкото бъдеще, макар че като помисля за по-натам ми е ясно, че няма как да стане. Затова просто не мисля за по-натам. И не знам, объркана съм. И не че нещо, но никога не съм била обсипвана от мъжко внимание, по-скоро ме приемаха за дружка, с която да поритат пред блока. Не съм грозна, дебела, тъпа или нещо такова, просто момчетата така си ме приемат... Не знам.