Споделена история от Тинейджърски

Къде е проблемът?!
Здравейте. Имам малко странен проблем и ще се радвам да ми дадете съвети как да се справя с него и като цяло да ми кажете откачена ли съм...

Понякога, когато се гримирам - спирала и гланц за устни, си мисля, че съм мнооого красива. Започвам да се усмихвам и едва ли не имам чувството, че хората гледат след мен... И после какво се случва? В един момент, примерно след пет дена, се поглеждам в огледалото(понякога не е сутрин, че да оправдаете грозотата) и се усмихвам, да видя как съм. И ми се струва, че веждите ми се накланят надолу, очите ми се присвиват гадно, носът ми изпъква прекалено и единият ми кучешки зъб, който е леко напред, загрозява усмивката ми.

Не мога да преценя дали съм красива. ПОМОЩ! Кажете ми къде е проблемът? !

Модератори, МОЛЯ ВИ, споделете проблема ми, ще бъда безкрайно благодарна!!

Момиче на 13 г.

Коментари

2.   Проблемът ти е че не се смяташ за красива! Всяко едно момиче има своя чар! Ж14

3.   Остави другите да преценят дали си грозна.

4.   ОХ, забога! Се едно слушам себе си. Е, аз вече си реших проблема де! Моя съвет е да изградиш свое самочувствие и да видиш кои са хубавите ти страни и да направиш така, че да изпъкват. Всеки има своите недостатъци, не го приемай толкова лично, защото ти сега растеш и се променяш.

Miss KapriZzz

5.   Първо-номер 2 е прав/а. Второ, красива си! Просто в някои дни, когато човек не се чувства много добре му е трудно да има обективна оценка на себе си и точно тогава трябва просто да вярва, че тов ащ емине и отново ще започне да ес харесва. Иначе не прекалявай с грима, на 13 си, използвай го когато наистина ти трябва/да, знам, че е модерно да ес почва от 10 години... /И аз преди две годинки правех нещастни опити да се гримирам, но сега по-скоро гледам да използвам разни подхранващи маски за лице и коса, природни методи за разкрасяване... Например хумата е много полезна за кожата, а от орехови листа, нарязани и накиснати за една вечер във вода става еликсир за косата...
15 годишна шантавенячка

6.   Имаш наистина ГОЛЯМ проблем и той е, че прекалено много се взираш в себе си. Суетата е порок. Нищо не казваш за устните и гърдите. Малко силиконче тук там и ще си перфектна.
А задника? А краката- криви ли са, прави ли са? OMG

Сигурно си красива щом така подробно описваш външният си вид, но не забравяй и за душевната красота. С добрата визия може да направиш добро първо впечатление и до там.
Много по- важно е самочуствието, а то се придобива със знания и опит. И помни, че красотата е до време. Дори и най-красивите цветя овяхват, но оставят приятен аромат.

7.   Всяко момиче има собствена красота! Просто си кажи, че си перфектна и бъди самоуверена. Ще ти разкажа нещо. Емаще преди горини едно момиче. То небеше особено красиво, нямаше най-хубавата коса и т. н. След време тя стана гадже с едно момче, ама момче... Мечта. И той си я харесваше каквато е. Та : бъди самоуверена!

8.   Иначе съм висока 1. 71, имам дълги крака, слаба съм, ходя изправена, харесвам си очите - зелени, устните, косата ми е мека и лъскава, започнах да си харесвам и носа... Само с този кучешки зъб, дето е малко по-нагоре от другите и някак ми изкривява усмивката.. От него е целият този комплекс!