Споделена история от Тинейджърски

Майка ми не ми купува бельо
Здравейте! Аз съм момиче на 13 години. Имам проблем... Имам нужда да пазарувам с майка си. Трябва да си купя бельо и бюстие/сутиен... Не мога сама.. Говорих с нея на тази тема и тя все казва че когато има време ще отидем, но все не става ;( Веднъж каза че ще ми даде 100 лв и да се оправям а аз не мога.
Гърдите ми са малки но ми трябва бюстие за да не прозира, защото е смешно и в училище ми се подиграват. За бельото е същата беля... Не мога да се оправя сама и тва си е! Майка ми все разчита на факта че мога да се оправям с всичко... Какво да правя?

Коментари

1.   За начало спри да се лигавиш и разбери, че си вече на 13 г., не си бебе. Вземи парите на майка си и с някоя приятелка отиди по магазините. За 100 лв. ще си купиш 10 сутиена! Съветвам те да не го правиш, защото гърдите ти ще растат. Купи си спортен сутиен - два (черен и бял), не е фатално, ако объркаш там малко номерацията, но стига мрънка и тормози майка си. Честито - вече ставаш жена и е време да разбереш, че НЕ СИ БЕБЕ.

2.   Да вземи 1 2 приятелки и спокойно не се притеснявай по добре не взимай сутиен а бюстие ;)

3.   Ама че лигла. Не можела да се оправи. Позицията на жертвичка е много удобна, нали? !

Хващаш подръчичка някоя приятелка, отиваш, мериш, купуваш два-три максимум, както каза Н:1 ще растеш, може и в комплект с гащички да си ги избереш, и се прибираш. Ако майка ти започне да мрънка, че не й харесвали, заявяваш: "Да беше дошла" и толкоз.

Кейт

4.   Твоите са лигавщини. Не стига, че ти дават пари, ами и мрънкаш. вземи се в ръце. Ако едно бельо не може да си купиш, как ще живееш изобщо? Мама няма да е вечно до тебе

5.   От авторката
От къде да ги закупя? До сега съм пазарувала сама само в молове... И не знам много къде да ходя.. От София съм и дали в някой мол ще се намери нещо?

6.   Aaa не то в мола банани се отглеждат, домати, красавици.. Там няма дрехи.. НЕЕ..

7.   ахахах номер 6, тя авторката за гащи пита, не за дрехи :Д

8.   Не знам защо толкова нападате момичето. В моловете цените са солени. Не знам в кой квартал си, но на Красно село например има един хубав магазин за бельо, при пазарчето. Мисля, че с търсене ще го намериш. Там има много и хубави неща, гащите са от порядъка на 6-7 лв. чифта. За сутиен е по-сложно. Не може без проба. Така като те слушам ако си слабичка ти трябва чашка А, обиколка може би 70 - 75.

Т., 21

9.   Възмущавам се на такива майки.
Има един магазин Za-Za на Алабин - там съм виждала много малки размери сутиени, както и в Reserved в Сердика център.

10.   Ти със сто лева само за бельо в София ако не можеш да се оправиш, и то на 13.. нямам думи. Човек, аз не проумявам как вашите си позволяват "ще ми даде 100 лв и да се оправям ". Но няма лошо! Щом могат, поздравления. Най- малкото е, че в мола има и бельо, а и не е само един мол. Квартални магазинчета можеш да откриеш, да попиташ някого, можеш дори да помолиш майка ти да те откара до място, където да откриеш нужното. А ако не знаеш какво точно да купиш би могла да попиташ продавачката, да си купиш бюстие. Варианти, варианти... много

11.   Ох абе я стига! Като не е сигурна сама какво? ! Ако не си е купувала сама сутиен какво? Даже и магазинерите не могат да и помогнат. От къде да знае момичето и аз съм на 13 и с мама днес ходихме за сутиени и кво не ти стои добре, голям ти е, малък ти е... ама това зависи и от майката не става детето й да се развива под носа й а тя да не се интересува от това. Наистина хвани някоя приятелка под ръка (която има опит в това за да има полза от нея) и отивате да гледате което изберете това... И защо да не бъде сутиен ако има гърди за 70А това не е много но ако имаш вземи сутиен. На мен мама ми купува бюстиета защото не иска да ми вземе сутиен (мисли че още съм малка). Аз самата ще ти дам съвет къде да гледаш - ако си от София иди на красно село там има по 6-7 лв и са много здрави и хубави ;)