Споделена история от Тинейджърски

Дайте ми съвет моля!
Искам да ви разкажа нещо в живота си:родителите ми си позволяват какво ли не, а на мен една хубава стая не могат да направят! Преди няколко седмици майка ми се прибира вкъщи и си е купила лаптоп за 2000 лева. Няколко дена преди това тя ми изтръшка компютъра от яд, че се е скарала с някакъв там. Това ми беше любимото нещо в къщата, въпреки, че беше боклук за 100 лева. Миналата седмица пък си купи кола последен модел за 30 бона и тогава ми писна. За баща ми да не говорим... Стаята ми е тясно място с гардероб и легло! Гонили са ме от къщи вече 3 пъти тази година! Трябваше да ползвам компютъра на приятел за да се добера до интернет! Моля ви дайте ми съвет какво да правя!

Коментари

1.   ??? Гонили са те от къщи? Защо? Иначе не знам... Може да се опиташ да гти успокоиш един ден, да ги предразположиш някак и после да се опиташ спокойно, без да се налагаш твърде много да обсъдиш темата за стаята си и компютъра...

2.   Ако продължи това отиди в Закрила на детето или се посъветвай с някой психолог може би. :) Дано имаш успех.

3.   А ти на колко години си и с какво точно са ти длъжни?

4.   Да почнеш сама да се оправяш в живота и да им теглиш *айните!

5.   Изправи се пред тях и смело им кажи какво искаш. Не се плаши от това как може да те погледнат или от това, което може да кажат. Използвай ум, съобразителност и малко хитрост и ще видиш как ще имаш всичко, което поискаш. И естествено, не прекалявай.

6.   Олеле какви са тези родители.. но защо ли се очудвам в България сме А ти на колко си години? Имаш ли други роднини?

7.   Има една стара пословица - каквото си посадиш, такова ще си жънеш! Явно твоето държание не е добро. А пък за интернета - едно време хората дори не са имали телефони, пък камоли компютри с интернет. Ти нещата как си ги написала (предполагам си момиче) определено не стоят така в действителност.

8.   Ами замисли се! Номер 1 : Работата няма да стане с подмазване може би 1 или 2 пъти дори да не й обръщат внимание те я познават до някаква степен и ще се усетят.
Моят съвет е да изчакаш, внимавай ако правят такива работи скоро и биячи ще ти викат ( знам го от опит ) изчакай малко виж как ще се развият нещата!