Споделена история от Тинейджърски

Всички ме карат да се чувствам несигурна и се опитват да контролират приоритетите ми...
Хора, просто искам да умра... На 16 съм. Тренирам от една-две години, от май месец съм се заела единствено с бягане. Отборно спечелихме първо място преди един месец и сега не искам да повярвам, че нашите няма да ми позволят да бягам при тези температури. Аз познавам толкова много хора, за които времето и сезонът не представляват особен фактор при активния спорт навън. Освен това спортният двор е буквално на 20-тина метра от вкъщи. Отивам, загрявам, тичам, връщам се вкъщи на бегом, разтягам около 10 минути и скачам в банята... После пък стоя достатъчно облечена, та да не изстина.

Днес обаче майка ми има рожден ден. Беше й тежка годината. Толкова много планове имах и отправях молитви към Бога, та да се свърши с тоя лош късмет. Но всичко се сгромоляса върху мен! Просто като станах, казах: "Отивам да бягам!" А те с баща ми веднага ме нападнаха и почнаха да крякат, че било вредно и т.н. Обяснявам им, че знам как да се облека; накрая почнах да викам и аз и да плача... Баща ми удари по масата... пръстът му се поду адски, не дай си боже да е нещо по-лошо... На дясната ръка е. Провалих на майка ми рождения ден. Баба ми наля допълнително масло в огъня... Всичко, което повтаря, е: "Ще получиш диабет от викане; виж как съм вдигнала кръвната захар; дядо ти ще получи инсулт; на баща ти пръстът може да е счупен..." И почват да реват всички по телефона...

Не съзнават ли, че с подобни обвинения могат директно да ме пратят на бесилката? Обидих ли ги? Заплаших ли ги? Кълнах ли ги? Не! Защо така преувеличават... защо просто не ме пуснат да си правя тренировката. Преча ли им по някакъв начин?! Уча си достатъчно, пълна отличничка съм, всеки, който ме срещне, изтъква факта, че имам знания и интелект. И в такива моменти освен че ме заплашват и ме обвиняват, че ще стана двойкаджийка, ме пращат и "да ставам чистачка", да ходя в спортно училище, в ЛУДНИЦАТА и т.н. Какъв ужасен рожден ден!

Чувствам се супервиновна... нямам думи... В момента плача и се крия, че ако майка ми ме види да рева, ще ме заколи. Защо трябваше да става на рождения й ден? Всички ме карат да се чувствам несигурна и се опитват да контролират приоритетите ми... Ако нещо стане по моя вина, не знам къде ще се дяна! Идва ми да се хвърля под някой автобус... така всичко ще свърши за мен; но няма да го направя - защото те ще страдат. Толкова ги обичам, а.. Никой не ме разбира, а искат от мен толкова много! Страхувам се - проявявам лабилност, за която непрекъснато ме обвиняват, а сега може да направя някоя много опасна глупост... ;( Защото не за пръв път се случват подобни скандали... Не знам как да го предотвратя.

Коментари

1.   За тренировките специално сядаш и обясняваш спокойно. Без да викаш и плачеш! Синът ми е на 13 тренира от 3 години и зимата си идва с тролея потен, аз имам една свекърва и тя в началото се опитваше да дава компетентни мнения, но той заяви, че иска да тренира и.... Но всичко става без нерви и истерии, обясни им, че за теб училището също е важно, че това, че ходиш на тренировки няма да повлияе на успеха ти.

2.   Аз съм тренирал 7 години футбол. Започнах, когато бях на 10. Всичко, което съм правил през живота си съм го правил с много хъс. Ходил съм да тренирам при минусови температури-резултата е 3 бронхопневмонии. :) Питаш се дали съм футболист? Не, професията ми няма нищо общо с футбола. Когато доиде точката на вземане на решение мойто собствено решение беше-достатъчно. Влагаш толкова чувства в спорта а всъщото време говориш простотии за бесилки и тн. Надявам се, че се шегуваш.

Жалко, че родителите ти не могат да разберът че за теб спорта е важен, макар да има риск да настинеш. Когато мен са ме спирали....ок, е сега ти навлекох неприятностите с ваште....аз винаги казвах "добре" а после си правех каквото си знам. Избягваш скандалите, а после ги поставяш пред свършен факт...с горда усмивка и думите "ето, нищо ми няма". А ако се издъниш казваш- "мамка им и вируси". :)))) Поздрави, от едно малко по-голямо хлапе. Ей, и слушай все пак родителите си! Чу ли?
Ралф

3.   Авторката: Опитвала съм, ама успех никакъв.
Всъщност обмислям вече да се запиша професионално, я на баскет, я на волейбол... Ама на майка ми едни приятелки й наливат сега идеи - на спортни танци да съм ходела! Аз на танци?!? Смях в залата! Просто съм влюбена в активните спортове! Преди години играх с много приятна компания първия си волейбол мач, така в час по ФВС, обаче мина супер... Смях през цялото време!

4.   Спокойно, и мен са ме пращали да ставам санитарка в болницата. :Д Мен също никога не са ме спирали да спортувам,защото и аз много обичам спортаи не мога без него... Явно родителите ти са прекалено притеснителни...честно казано,като се замисля,майка ме е пускала на тренировка по плуване дори и в най-големите студове,готвихме се за републиканско и болни-пак ходим...излизаш ,едва ли не, след баня-с мокра глава и т.н в студа и се прибираш пеша...това е то,спорта иска жертви и вашите тр да са наясно,обясни им. Плюс това,съмнявам се да настинеш...по скоро ще бъдеш калена,което е много хубаво...говори с вашите и им кажи всичко това,то бива бива да се притесняват,но да не прекаляват :) Помоли ги за малко повече свобода :)
Сиво