Споделена история от Тинейджърски

Защо става така?
Здравейте!
Аз съм на 13 години и се казвам Иван ( знам, че сам малко малък за този сайт но няма къде другаде да питам )
Та.... От 3-4 месеца с майка ми и главно баща ми само се караме, но това не е ей така да си спорим ами то е през 5 минути вече е нетърпимо само заплахи виканици караници спорове докато прочета една страница в учебника стават около 1-2 спора вече се чувствам като играчка на която си изливат всичките "мъки"... На няколко пъти ми е идвало да се хвърля през прозореца :@ ....

А вече и приятелите ми не искат да идват на гости защото примерно докато си пишем някое домашно (тоест ние си пишем домашните и играем на компютъра и после се сабираме и излизаме) и той влиза и почва да вика да прави забележки (изобщо не му пука че имам приятел в къщи и ме злепоставя :@ ) та днеска вече е толкова зле че не знам .... Прибирам се от училище ( нямахме руски ) веднага ми викат защо съм избягал от час .... Докато ги обедя, че съм нямал руски стана 3 следобед направо отидох да уча и пак по 1 време влиза да ми се кара че само съм се правел че уча изобщо неми пукало и бля бля бля .... Това преди го нямаше ( тоест не беше постоянно ... ) преди 5ти клас изобщо нямаше дори и забележки, а сега е нетърпимо вече ме боли главата постоянно сигурно и съседите ме знаят :@

Просто идва ми да се самоубия какъв е смисала като майками настройва бащами срещу мене, а той понеже много лесно се пали и веднага 100 часа скандали вече почнах да си лягам в 9 часа зада избегна някой друг скандал просто втръснало ми е само викане заплахи заплахи заплахи викане каране :@ какво да направя как да ги "укротя" ... ?
Моля ви помогнете! ;(

Коментари

1.   Харесва ти или не първо сигурно и ти имаш трески за дялане, не вярвам да си господин съвършенство. Но дори и родителите ти да са виновни - имаш нужда от тях. Учи, спортувай - подготвяй се за живота, един ден ще станеш голям и готов за самостоятелен живот образован и със своя работа, тогава сам ще избираш правилата на играта, сега се учи на търпение, защото живота не е приказка, а борба.

2.   Вече съм го преминал тоя период, истърпи ощо 2 години и ще видиш че вече ще омекнат и няма да ти се карат толкова много, само ще ти се карат ако имаш слаба оценка

3.   Да, но за тях 5 е слаба оценка наистина нямам много 6тици но главно 5тици имам и 4рки неми се струват много ниски оценки ;(

4.   Спокойно, моето момче, нищо страшно няма. Обикновено родителите сме изнервени хора, заради много неща. Понякога сме несправедливи към децата си. След като пораснеш още малко, ще видиш, че твоите наистина ще поомекнат.
За оценките ти - да знаеш от мен, петоркаджиите после успяват най-много в живота. Обикновено надминават отличниците, когато станат възрастни хора. Питай баща си той какъв ученик е бил, да видим какво ще каже.

Гледай да учиш с мислене и разбиране, а не със зубрене и не се притеснявай за бележките. Старай се да слушаш родителите си - каквито и да са, те те обичат и ти мислят доброто. Казва ти го един татко на момиче, което е почти колкото теб.

5.   За съжаление и родителите не винаги са прави и не винаги виждат нещата по точния начин. Но за всяко нещо си има причина. Хората са изнервени от различни причини. Опитай се да поговориш спокойно с тях, без викове и крясъци. С времето нещата ще се поуспокоят.

6.   Aз съм на 14.. и аз преди 1 година бях така постоянно викахме и се карахме за нещо с наще.. и на мен ми беше писнало и когато можех винаги се мъчех да избегна споровете, ама.. никога не успявах.. то да не кажеш една дума и те ти се хвърлят.. наистина родителите са много изнервени, но това не ги оправдава.. ние не сме ли ядосани, примерно като не ни достигне 1 точка за желаната оценка.. сега е по-различно, не се караме толкова често (колко толкова.. през ден.....) таа нз кво да ти кажа освем търпение и да се владееш :d :)

7.   Кажи им, че искаш да те запишат да спортуваш нещо. Това винаги помага. Успех :-)
ХХ