Споделена история от Тинейджърски

Какво е любов ?!
Много ми е интересно да разбера какво според вас е да обичаш някой , какво е да те обичат ? Какво е любов . Аз изпитвам само болка и мисля че немога да обичам или доста трудно бих позволил на някой да ме обича , макар и да се нуждая от това. Защо ли ?!
Преди време се влюбих в едно момиче. ( трудно е да се каже "влюбих" ) Такъв човек съм че когато харесам някого и се влюбвам в него ... въпроса беше там че тя си имаше гадже което обичаше и не изпитваше и капка обич към мене . Игнорира ме от себе си и не искаше да ме чуе повече . А аз нещасника копнеех всеки ден да и кажа две думи " обичам те " дори без да очаквам отговор от нея или каквито и да било чувства , просто исках да я обичам. Да съм до нея и да се грижа за нея дори без да получавам нищо ... Копнеех да я гледам и мечтаех за нея.
Това беше преди година но сега нещата не са се променили запознах се и с други момичета докато бях толкова самоте и отегчен , но в нито едно не се влюбих и нямах това осещане към тях .Толкова голяма нужда да обичам някого . И така и тази нощ ще плача и мечтая за моята любима която е с друг . И все същия въпрос ще си задавам Какво е любовта ?! " С теб не сме един за друг нищо не чувствам към теб " " Аз не съм момичето за което ме мислиш . " и прочие бях думите и . Чувствата на другите в любовта между двама души определено нямат значение и не се влюбвайте във всяко момиче дори и то да е специално и единствено за вас защото ще сте нещастни цял живот .

Коментари

1.   Няма любов!

2.   Любов не съсществува. Има само временно привличане между мъж и жена. Но то изчезва след няколко месеца. Така, че не се ограничаваи да "обичаш" само един човек.

3.   Зравей!

Аз съм на 21, но също ме валнува този отговор. За мен любовта се чувства със сърцето. Когато си готов на жертва за този човек, когато делиш с него и последната хапка, когато го приемаш въпреки всичко, когато се грижиш за него, когато не се поддаваш на искушенията и клюките, когато не се оставаш в ръцете на ежедневието и когато времето не ви раздели, а ви направи: по-задружни, готови да прескочите всяка ограда, опознали добре себе си и партниора и не на последно място още по-влюбени.

НЕЗАБРАВЯЙ, ЧЕ ЛЮБОВТА ТРЯБВА ДА Е ВЗАИМНА, ДА ИЗДАРЖИТЕ И ДВАМАТА НА ПРЕЧКИТЕ И ДА НЕ БЪРЗАТЕ, ЗАЩОТО НА РАЗЛИЧНИ ГОДИНИ МИСЛИШ РАЗЛИЧНО :)

Това е от мен :)
Успех!

4.   еииииииииии това сърце да му се невиди, не стига че през целия ни живот, всяка една секунда изпомпва кръв, а и го занимаваме с любов....... Просто човек трябва да открие какво го прави щастлив, мене ме прави щастлив музиката, мога по цял ден да слушам музика без да ме е грижа за нищо друго, но това съм си аз. Удоволствието от живота е щастието :)

5.   Я си гледайте работата бе! Нямало любов ... Има любов това е точно онова чувство когато погледнеш към човека в който си влюбен и краката ти се подкосяват, сърцето ти бие лудо а в стомаха ти сякаш летят пеперуди. Изчезвала след няколко месеца... пак ви казвам - гледайте си работата. Прави разлика между привличането (то озчезва бързо) и любовта ако изчезне - изчезва бавно. А аз приятелю, ти пожелавам това което изпитваш да стане взаимно!!! Успех...

6.   Прочети какво пишеш самия ти - "просто исках да я обичам" - ти не си я обичал. А бе братле, ти или обичаш или не. Тук няма искам или не искам. Това не става по избор. Обичта или я има или я няма. Липсва ти любовта, нищо повече. Споко, не се е появила още, но ще дойде. А не ги слушай тези дето пишат, че няма любов. Чети какво пишат 3. и 5.

7.   А какво да правят те зи които отдавна нямат никакви чувства? Срещаш много и привлекателни момичета, но те немогат да те накарат да изпиташ любов станал си студен и мрачен и разбираш, спасение няма. Не виждаш никоя да е заинтересувана от теб и ти още по дълбоко се затваряш в себеси намразваш всичко свързано с любовта. Кажи ми аз лош човек ли съм или по редният нещасник?

8.   Имам лека забележка към N5 да не използва чужди думи за любовта ада използва свои собствени, защото това със подкосяването на краката е доста изтъркано дай нещо от твята творческа личност опиши състоянието си с твои думи знам, че можеш.

9.   Искаш да знаеш какво е любов? Това е въпрос, който може би вълнува всички на този свят! Ще ти кажа, че точен отговор няма, всеки чувства и мисли по различен начин и едва ли някой може да ти отговори на този въпрос! Но за мен нещата стоят така - любовта може да бъде всичко на този свят - всички закони се подчиняват на нея, тя е слънчева светлина, водата в езерото, усмивката на непознат, полъха на вятъра, който разрошва косата ти, любовта задвижва всичко за което си помислиш. Любовта е навсякъде, във всяко едно градивно действие, когато изразяваме нашата истинска същност. Любовта това е дадеш свободен избор на всеки човек, когото обичаш. Любовта е храна за нашите души. Без любов животът е сравним с ад, животът дори добива безсмисленост. Любовта си има оттенъци, макар че е единна цялост. За всеки човек има оттенък на любовта, който може да използва според нивото на своето духовно осъзнаване.

Така, че аз те саветвам да потърсиш любовта някъде около теб!Да трудно е, но продължаваш ли така до никъде няма да стигнеш! Помисли малко за себе си и вземи живота си в свой ръце!

10.   Любовта е психична или сексуална зависимост към друг човек придружена с абстиненция, когато го няма или ако е до нас, но не можем да му се наситиме... всички които обичат са наркомани :D

11.   Любовта е уважение и разбиране между двама човека.

12.   Има любов, и тя със сигурност не е физическо привличане или някакъв вид зависимост.

Като цяло съм съгласна с 5 и 11, само имам една забележка към 5 - за това, че любовта изчезва бавно.
Ако я има, тя не изчезва.
Хората като нямат любов в живота си, правят секс и му викат "любов". - като няма любов, дай секс, че той е по-достъпен, иначе оставаш без нищо.
Различни неща са. Любовта си е любов, секса си е секс. НЕ СА едно и също.
И както много правилно казва 11 - уважение и разбиране.
Всякакви други неща - сексуално влечение, обсебване, желание да притежаваш, и такива подобни - не са любов.

13.   Напълно съм съгласна с №12!
Любовта е незаменимо чувство, което всеки все някога е изпитвал през определен период от живота си. Много е красиво да обичаш.