Споделена история от Тинейджърски

Влюбена в най-добрия си приятел
"Влюбена в най-добрия си приятел" - може да ви звучи банално, но е точно така. Всички поне веднъж са имали тази участ да се влюбват в най-добрия си приятел, за някои може да е било най-прекрасното им преживяване една сбъдната приказка, за други най-лошия им кошмар защото освен, че са изгубили своята любов са изгубили и едно добро приятелство. Сега ще ви разкажа моятя история.. всичко започна преди две години той беше приятел на моето бивше гадже (тази връзка не продължи много ) така се и запознах ме. След края на връзката ми с това момче продължих ме да общуваме и станах ме много добри приятели и така вече две години. Но аз започнах да се влюбвам в него и му признах чувствата си, той ми отговори, че и той изпитва същите чувства, но в момента не е бил за мен и не било най-доброто време да имаме сериозна връзка. Реших да оставя нещата така и започнах ме тъй нареченото "мотане" държах ме се точно като гаджета, но без да имаме официална връзка и без показваме пред хората, че има нещо повече между нас освен приятелство. Това продължи месец някъде и на мен ми омръзна тази игра така да се каже реших отново да поговоря с него, но за мое съжаление получих същия отговор като преди. Затова взех трудното решение да спреме всякакви отношения защото аз немога да се държа сякаш ми е просто приятел, но той не го приема казва ми, че съм му нужна, че аз съм много важна част от живота му, но за момента не искал гадже и го е било страх да не го наранят. Аз му казах, че на него винаги ще го е страх и това ще е пречината да няма никаква сериозна връзка и трябва да помисли добре за себе си дали ще продължава с този страх, той остана безмълвен не се чувах ме или пишех ме до преди няколко дни когато ми писа започнах ме разговор и от дума на дума той ми каза, че се променя иска да е друг и, че вече ще е със сериозни намерения, аз отговорих хладнокръвно, че се радвам за него и му пожелах късмет сега си пишем от време на време, но нищо сериозно просто как си и т. н.. Моля ви дайте съвет да се откажа ли да се боря или да продължа защото наистина незнам какво да правя, не искам да се отказвам от него, но знам, че ако няма нищо сериозно между нас няма как да имаме същото старо приятелство и няма и как да продължиме на пред защото и двамата все някога ще се върнеме един към друг.. :(

Коментари

1.   Не се отказвай от него. Бъди настоятелна. Ако наистина го обичаш му го кажи. Сигурна съм, че той ще отвърне на чувствата ти. Ако не стане поне останете приятели, защото все пак приятелството ви също е много важно. Но първо се увери, че той няма чувства към теб и тогава ще можеш да го приемеш като приятел, защото ще знаеш, че си направила всичко възможно. Късмет!

2.   Ами не се отказвай от него бори се заслужава си да се бориш за някой който обичаш.Аз също преживях нещо подобно на твоята история, бях влюбена в най добрия си приятел, но не се борих за него и сега той е с друга...