Споделена история от Тинейджърски

Общуването с момичета в тинейджърската възраст
Здравейте. Пише ви едно момче на 17год. Срамежлив съм и съм доста затворен. Тоест не общувам много с хора и не излизам вечер поради причината, че нямам приятели и не знам как и къде да ги намеря.

Имам проблем и с момичетата. Причината за всички тези неща са момичетата. НЕ ЗНАМ как да общувам с тях как да разговарям и за това страня просто не искам да се изложа, а където и да отида все има момичета и реших, че това трябва да се преодолее рано или късно. Реших да е сега.

Бих помолил момичетата, който посещават този форум да изкават някакво мнение. Проблема ми е в самото общуване притеснявам се как да заговоря едно момиче, което ми харесва и какви теми да подхвана.. идея си нямам. Нека момичетата и мъжете, (които имат опит) да ми обеснят някакси неща. Да ми кават по някакав начин да не се притеснявам, че няма нищо страшно, защото просто не знам как ще е карам.., а и съм с ниско самочувствие. Изглеждам добре, харесвам се :)

Коментари

1.   Момче, аз съм вече на 19 и съм като теб. Абсолютно същата история - по рано съм пускал и аз подобна тема за мене. И проблема е , че няма промяна. НЕ знам какво да правя. Но знаеш ли аз като бях на 17- ме беше срам да говоря за това, правих се че всичко е ОК. Ти си по напред- и си и на 17 пожелавам ти късмет. Трябва да намериш човек , който да ти помогне, който да е до теб не е трудно , но защо ли на нас е така ?

2.   Забрави, че е момиче, а пък ти - момче, гледай така все едно ти си човек, и говориш на друг човек

3.   Абе я споко. Още си на 17. И аз бях така едно време, но не се притеснявай. След няколко години всичко ще е точно, нещата си идват естествено.

4.   Здравей, аз съм момиче . Мога да ти дам няколко съвета как да се държиш с хората, за да имаш повече приятели и гадже!!! Първото което е небива да си стеснителен преодолей срама си и даваи напред предполагам че си в училище. Там 100% има хубави момичета. Имаш клас предполагам. Ами през междочасията заговори някого направи се на (пич) я тяхните очи, защото само това ще те направи як (100%) не преовеличаваи със самочувствието но бъди по отворен така ще спечелиш нови добри приятели!!! И незабравяи усмихваи се постоянно, защото във всеки един момент някои може да се влюби в усмивката ти !!! ;)

5.   Здравей. Аз съм момиче и мога да ти дам съвет, но основното винаги е от теб :-) Първо няма от какво да се притесняваш-това, че се харесваш, е много важна стъпка-погледни от друга гледна точка- една мацка-колкото и да е готина, винаги и абсолютно винаги смята, че нещо не й е наред-едните си мислят, че са дебели, другите-че косата им ще се развали от влагата, трети, че цветът на обувките им не отива на лака...а ти си там и наблюдаваш- наблюдавай и ще видиш, че съвършенни хора няма, просто защото всеки по един или друг начин е комплексиран.

А сега за темите на разговор...та ти като наблюдаваш ще забележиш как правят другите-вярно на 17 няма какво да видиш друго освен просташки свалки, но трябва да се стремиш към това как го правят батковците и ще ти направи впечатление, че те имат успех единствено и само защото не си дават много зор, както се казва-номерът е следният-ако не е тая ще е друга има ги хиляди и всичките са еднакви-това разбира се съвсем не е така-всеки е различен и мъжете, и жените, но това им помага съзнателно да премахнат тази стена, която и ти се поставяш при общуването си с момичетата.

И веднъж като се усети девойката, че момчето срещу нея не се впечатлява, се започва-запомни, че всички жени имаме един огромен недостатък-искаме всички да ни харесват и да ни тичат след дупето и който не го прави-ние тръгваме след неговото-това е ключът. Ако ти е трудно да започнеш разговора, замисли се само за 2 секунди-мацката най-вероятно също се притеснява-белезите са, че си опъва косата, гледа си ноктите, пие си от чашата твърде често...тя също има комплекси и също е адски неуверена, но го прикрива-веднъж като осъзнаеш това нямаш спирка.

Темите? Ако си в училище-"Ох, мн беше тъп тоя урок, нищо не разбрах!"(И тук започваш, ако тя каже само едно изстрадало Да) "Имах чувството, че никога няма да свърши- не знам дали и ти си така, но нищо не разбирам по история (да кажем ако е била тя). Хората винаги са склонни да обсъждат негативните неща и да се оплакват от тях.

Ако в дискотека музиката е хубава, и отидеш при момичето и кажеш "Мн хубава музика. Харесва ли ти?" Отговорът ще е едносричен-да, нооооо ако е тъпо и кажеш "Оф мн е зле тоя каква е тази помия!" ще има продължение-"Да бе, много е зле наистина" и тук можеш да поостанеш и да заговориш за друго-"Позната си ми-не си ли от еди-къде си..." "Аз съм еди-кой си..." и т.н.

Има милиони теми и милиони начини. важното е тя ако започне да говори-остави я. В никакъв случай не я прекъсвай и в ниакъв случай не казвай повече от 3 изречения, без да направиш пауза, за да може тя ако иска да каже нещо. Дори да мълчи-пак не бързай да започнеш просто изчакай и виж каква и е реакцията, усмихни се, поеми си въздух и ако има какво започни пак. Ако те отреже-има и други-няма какво да се притесняваш. Успех :-)
ХХ

6.   Изключително съм благодарен на номер 5 . Ако може да чуя и др мнения .

7.   Здравей,Аз съм също като теб само дето съм момиче. На 17 съм и много ми е трудно да общувам с момчета...понякога разговорите се получават,но в повечето случаи незнам какво да кажа много е кофти...:(

8.   Ами ако искаш остави някакав имейл или скайп ей така просто да си попишем малко , моеже да си споделим някой работи за момчетата и момичетата. :D

9.   И аз съм така като теб на 17 съм почти същата работа е ако искаш пиши ми на скайп fc_cska4400 :(

10.   Ами всичко идва от това, че си эатворен. Намери си приятели и то не само от интернет. Важен е фиэическият контакт. И като ги намериш - а хора навсякъде, почваш да се учиш от тях.

11.   И как , къде да ги намеря

13.   Да .. мен ък винаги са ме привличали такива индивиди странни, особняци даже. Не знам защо си решил да се променяш, за всеки влак си има пътници!
Все пак, щом ще си готин и разговорлив.. никой глупав съвет няма да помогне.И ти знаеш, че трябва да се отпуснеш, обаче на приказки е много лесно. Или всяка сутрин трябва да вкарваш някакъв концентрат с риск да се превърнеш в алкохолик, или просто да отидеш на психоаналитик, за да ти помогне да се почувстваш готин , такъв какъвто си и промяната идва сама ..
Лично аз си падам по мрчни типове, които все гледат лошо и все са сърдити на света, но предполагам ,че една усмивка би скъсила дистанцията с повечето хора :)

14.   Аз съм от тези "особняци". И някои неща дето казва номер 13 е много прав/а . А за мене, иначе имам чувство за хумор, но много трудно се отпускам и трудно заговарям. Искам да промена тези неща в мен , но немога все нещо ми пречи. Трябва да изчистя тези свои комплекси. Дори веднъж излязох на дискотека с едни, пийнах няколко бири, но ефект никакъв. Проблема си е в самия човек.

15.   13: само внимавай, "чистейки" тези комплекси ,да не изгубиш себе си! Не може всички да са отпуснати и разговорливи, всеки с особеностите си..

При мен проблема е точно обратен, много плямпам, много голям кръг от познати и накрая - нищо. Истинските ми приятели се броят на пръстите на едната ми ръка, другите контакти само ме изморяват и изхабяват. И предишният ми приятел (единственият) беше толкова тих и свит тип и всичко беше супер.Има баланс в природата, не го разваляй с опити да си нещо, което не си :)

16.   И аз съм така

19.   Здравейте аз съм момче на 19 години и ми доста трудна да намеря обща тема за разговор с момичетата. Имам две много добри приятелки с, които до някъде намирам тема за разговор поне с едната. При другата когато я помитам нещо ми отговаря с кратък отговор а тя е доста отракана. Постоянно ми дава савет, че по този начин не се заговаря момиче, че момчето трябва да започне първи разговора. До някъде може да ви се стори странно но имам чувството, че с всеки отминал ден ставам непознат с нея. Отклоних се от темата но въпроса ми е дали можете да ми дадете някакви примери за теми на които да разговарям с което и да е момиче да и грабна вниманието!!!!

20.   Помогнете и на мен. Аз също не мога да завържа разговор с момиче :(

21.   Здравейте, на 17 години съм. Имам нужда от съвети относно момичетата. Нямам си никаква идея как да водя разговор с едно момиче. Правел съм опити по чат няколко, но те са се проваляли. На живо съм говорил с момичето, което харесвах, но още щом отидох при нея тя ме отряза. Стигна се до разговор все пак, но през цялото време тя изобщо не ме погледна, а по - скоро ми се смееше, но се опита да го прикрие.
В едно даскало сме и се опитвам да я игнорирам възможно най-добре. Тя в момента си има приятел, но мисля че са заедно, за да ми прави ми се подиграва. Попринцип съм доста спокоен и уверен, но става ли дума за момичета просто имам мозъчна паник атака и не знам как да постъпя. Благодарен съм за съвети!

22.   Имам нужда да ми бъде подадено едно рамо:). Ще съм ви много благодарен! :) :) :)