Споделена история от Тинейджърски

Майка ми не ме разбира
Здравейте! Аз съм момиче на 13 години и имам няколко проблема. Първият е, че искам да си премахна космите на краката, а мама не ми позволява. Веднъж брат ми ми каза, че е грозно момиче да има такива косми и тя чу, но каза че още съм малка. Другият проблем е, че искам да нося сутиен, защото се чувствам неудобно като нося бюстиета, а гърдите ми не са толкова малки, но като си купих един тя също ми каза, че съм малка за сутиени... Другите на моята възраст вече носят сутиени и се бръснат, споделят такива неща с майките си, а аз... Искам да ми кажете как мога да и споделя всичко което мисля, без да каже че съм малка...

Коментари

1.   За космите по краката отиди или отидете с майка ти при личната и тя ще каже дали може. То зависи от много неща, и влияе ако искаш да се епилирaш. При мен така се получи - отидох при личната и готово. А брат ти не го слушай - той после ще стане като горилa - толкова много косми ще има, а ти ще му се подиграваш. А за сутиенa - майка ти казва че си МАЛКА??? Моля ти се. Ти си решаваш дали ще носиш - после като ти увиснaт надолу да видим дали няма да си промени решението!

Kitty

2.   Помоли я да ти позволи да вземеш решението за сутиена, въпреки че аз си нося бюстиетата все още.
А относно космите.... Не знам. Ако не ти разрешава не можеш да направиш кой знае какво.
Аз наскоро започнах да си махам моите (на краката), които бяха наистина дълги. С майка ми го направихме с еилатор и доста ме боля, така че те съветвам първо да ги обръснеш, но после да продължиш с епилатр, защото те стават повече и повече като ги бръснеш. : ) :)

Момиче на 13

3.   Моята дьщеря е на 13г.Аз лично и правя коламаска на краката и под мишниците,за да сьм сигурна,че няма да се крие от мен и да се брьсне например,срещу което сьм против.
А иначе от една година сме купили 2 сутиена с чашки и един спортен.Гьрдите и са чашка Ц и има нужда вече.Нека да сме реалисти...

На нас майките все ни се иска децата да си стоят малки ,ама времето си идва и те порасват.....колкото и да избягваме тоя момент.Майка ти трябва това да го проумее.

4.   И моята майка е така, на същото мнение като твоята. Имаме различни вкусове, караме се често и тн. За сутиена излез с приятелка и си купи няколко, не е кой знае какво. Космите на краката е по-добре с кола маска или епилатор да ги махаш, не е нужно да се съгласява, предупреди я че ще ги махнеш и го направи.

5.   Моят съвет е да отидеш на козметик и да си направиш кола маска. Когато майка ти забележи, кажи й, че уважаваш нейното мнение, но за теб е важно да се чувстваш добре в кожата си. В началото майка ти може и да се ядоса, но впоследствие ще разбере, че имаш своето право. Същото е и със сутиена.

6.   Защо бързаш да порастнеш имаш да ги правиш тези неща цял живот. Аз сега съм на 17 и мога веднага д аседна и да се разрева за да се върна 5-6 години назад. Не бързай да порастнеш апък ако ти е такъв проблем за краката и кажи, че не се чувстваш добре и, че ти е некомфортно да излизаш така, поговорете по-сериозно тя вероятно простосе страхува малкото и момиченце да порастне :) Още един съвет ако не ти даде си купи кислородна водасложи на памук и намажи космите си отгоре така няколко дена ако ги мажеш по веднъж ще ги изрусиш.

7.   Кажи и "Добре, де мамо, на 100 години ли трябва да стана за да започна да правя нормални женски неща? "

8.   И аз имам същият проблем.

10.   Момичета, и аз съм така!!!!! На 12 съм, ако мога така да се изразя, много зряла за възрастта си. Имам отлични оценки и се държа добре. Но майка ми не ми позволава да излизам по - късно от 16: 00 часа, не ми позволява да имам ключ и се държи с мен като с дете! Постоянно ме излага и сравнява с другите. Например: Виж приятелката ти колко е прилежна, а ти само боклук правиш! Не можеш ли да си като нея?! Обиждам се много! Тя не ме разбира, с връстниците ми се отнася изключително любезно, хвали ги, а аз като направя нещо, тя постоянно ме упреква, като че ли мога да съм перфектна! А някои мои съученици, без да споменавам имена, пушат, ходят полу - голи, заплашват и се бият! А родителите им ги защитават, позволяват на ангелчетата си всичко и се държат с тях не като с шестокласници, а като със зрели възрастни! Защо?!?!?!?! Умолявам ви да отговорите, защото се чувствам смазана и направо ми иде да скоча от някоя сграда! :(

11.   От номер 9: И не ми позволява да нося сутиен! Нека да не разказвам повече, в повече ми дойде!

12.   Опа, аз съм номер 10! И моля да отговорите!
Номер 11.

13.   твоята майка е дявола в човешки облик познавам момичета на 12 години носят сутиен и се епилират пък твоята не разбира от момичета според мен
да момче съм помоли баща си да усмири майка ти за да почне да ти позволява да носиш сутиени а за космите първо говорете с личната преди да направите някоя грешка