Споделена история от Тинейджърски

Hяколко неща които ме притесняват
Здравейте! Пише ви момиче на 16. Имам си приятел от 7 месеца с който все още не сме правили секс. Той е прекрасен държи се страхотно с мен и ме обича истински. И до тук с приказката. Ето ги и проблемите.
-1. Щастлива съм че имам гадже но момичетата на моята възраст си имат най-добри приятели и приятелки с който излизат и си прекарват времето страхотно. Моя приятел си има доста такива и постоянно излиза с тях не ме взима но и на мен няма да ми е интересно. Той не знае че аз нямам и никога съм нямала приятели а и той ми е първото гадже. Когато го няма при мен ми казва-Излез виж се с приятелите ти-а аз отговарям -Да ще изляза-когато му го казвам знам че цял ден ще си остана в къщи или ще отида на басейн сама. Аз съм тиха не обичам да говоря. До миналата година всичките ми съученици ми се подиграваха с външния вид. Казваха ми че съм грозна анорексия че съм прекалено слаба а това не е вярно. Аз не съм много слаба. Но от години подигравки аз спрях да говоря с съучениците си и седнах до едно момиче на което много благодаря. Тя ме защитаваше и подигравките спряха. А аз се превърнах в един обикновен "зубър"на когото никого не обръща внимание.
-проблем №2-еми не съм анорексия ама не пълнея това е факт. Иначе не е като да не ям. Аз съм 1. 65 и съм 40-41кг.
-проблем №3-попринцип си падам от малко по-нервните. Повечко се притеснявам и получавам нещо като нервно стомашно разтройство преди среща с приятеля ми. Не искам да се храня а ако ям на сила повръщам.
Ще съм ви благодарна ако ми дадете съвет за приятелите напълняването и най-вече за това нервно разтройство защото наистина ми пречи а обичам приятеля си много!!!

Коментари

1.   За съжаление не мога да ти дам съвет за всичко от изброените, но за начало се поуспукои духа с малко онлайн йога уроци (наистина помага). За напълняването една моя съученичка ядеше всеки ден за закуска по 1 банан и два сандвича иии мноого чипс пред телевизора, но не се притеснявай, защото така е по-добре отколкото да ти се лепи :)!

2.   Много момичета с по деликатна физика са като теб- притеснителни, с нервен стомах. Аз ще те посъветвам едно единствено нещо. Започни да спортуваш. Харесай си някой спорт, ако не искаш спорт, тръгни на фитнес, но бъди редовна, упорита. Първо така ще тренираш тялото си, второ ще напълнееш, защото от фитнеса апетита се увеличава. Дори и да няма с кого да ходиш, нищо, отивай сама, нямаш нужда от компания, а и там може да се запознаеш с други момичета. Не се заблуждавай, че там ходят само мадами с отлични тела и това да те спре. На фитнес ходят всякакви хора, дори повечето са с проблеми в теглото. Ще видиш, че само за два месеца, ще си по стабилна и като физика и като психика. Желая ти успех. Радвай се на младостта си.
Ж36

3.   Разбирам те много добре, дори не знаех че има такива като мен. И мен ме бяха тормозили в училище, защото съм много затворена и срамежлива. Сега съм още по-затворена и не излизам почти, това лято само 1-2 пъти и то сама. Разбирам те наистина, много е гадно и на мен много ми тежи. Жалко че не можем да се запознаем. Не можеш ли да излизаш с приятелите на приятеля ти? Поне временно за да свикнеш да общуваш и да се бориш със срама и нервността. Знам че сигурно ще ти е трудно.. на мен би ми било, но няма как да се оправиш без да опиташ. Мен ми е интересно как си се запознала с приятелят ти? Ако може кажи :)
момиче17

4.   Мила колкото и да не ти се вярва си анорексичка, важно е да започнеш да приемаш повече калории на ден. Имаш доста проблеми със стомаха и нервите, но всичко ти е в главата. Трябва да започнеш да посешаваш психолог не е срамно, там ще споделяш, говориш и разрешаваш проблемите си и за приятелите. Дано да ме послушаш и да опиташ, така ще си наистина много по-щастлива и позитивна, вярвай ми.

5.   хей горе главата за теглото не се пали толкова аз сега съм 166 и 48 кг преди 6 месеца бях колкото теб а ям наистина много препоръчвам ти да спортуваш и след това да ядеш стабилно това ми помогна но сега съм госта добре не се чуствам дебела даже съм си идеална късмет а и за другите проблеми остаяви нвщата да се случат носи се по течението и горе главата
М на 13

6.   Съвет към който много хора (невежи) може да са негативно настроени, купи си да пиеш протеин. Правиш го на шейк 1-2 дози, има мерителна лъжица в кутията. Може да си вземеш суроватка на Pure Whey или телешки на Carnivor. Може да ти помогне да качиш някой друг килограм, а и е вкусно ако го направиш с лед и мляко в пасатор. Няма никакви "странични ефекти" и няма как да ти навреди. От личен опит ти казвам.
Pr0cK

7.   Ами защо не излезеш с това момиче, с което седиш в училище? Помоли я искрено.. Почерпи я нещо.. Отидете на плаж, на кино, в зоопарка... Прекарайте се хубаво и се излизайте по-често. Ще видиш как може би дори ще станете най-добри приятелки.

8.   от авторката-избрах си спорт леката атлетика а и идеята за йогата ми харесва. До №3 с приятеля ми се запознахме чрез братовчед ми един път му бях отишла на гости а той беше там-те са приятели. До №6 не мога ли да заменя протеиновите добавки с някоя здравословна храна която съдържа протеин. До №7 тя виняги ми отказва твърди че с приятеля си имат само няколко часа да се видят защото тяхните после я карали да се прибира у тях и да учи.

9.   Браво за спорта! Ама бъди сериозна и не се отказвай! Йогата е перфектно занимание, калява и физиката и психиката! Струваш ми се напълно нормално момиче, умно и приятно, не ги слушай, че си анорексичка, анорексичките не търсят помощ, не искат да имат гаджета.. ти не си такава. Пиши как вървят нещата.

10.   Номер 4, айде по спокойно с кардиналните заключения и психологичните съвети.

11.   Протеина можеш да го замениш с млечни изделия и месо, но аз лично съм доволен от протеиновите шейкове. Хапвам си здраво, но веднага след спорт е добре да изпиеш 1 протеинов шейк, защото след тренировка мускулите се нуждаят от храна да се възстановят, а така се усвоява най бързо и ефективно. Но, не е задължително, можеш просто да си хапваш често и ефекта е горе долу същия.