Споделена история от Тинейджърски

Родителите ми са прекалено строги
Здравейте. Много от вас ще си помислят, че съм поредното лигаво хлапе, което се оплаква от родителите си, но моят случай е много по-различен. Да започнем, че съм момче и съм на 16 години. И сега слушайте... имам вечерен час - 22:00 през лятото, а през зимата - 19:00! Както и да е, това е за моята безопасност и съм съгласен с това. Но почакайте, защото едва сега започвам. Градът ми е малък и единствените интересни места са градската градина и паркът. Те са сравнително близо до дома ми, но родителите ми забраниха да ходя там сам или с приятели!!! На моята възраст вече хората правят секс, а аз.... само да ме видят да се целувам с момиче, нашите ще ме нарекат сводник, к*рвар и какво ли не още.. Вече ми писна от този контрол. Аз съм внимателен и зрял, не бих си помислил да се напивам или да пуша. Нито пък имам психични затруднения, за да получа тези строги мерки за сигурност. И техните оправдания са, че лоши неща се случват всеки ден, просто държавата ни била опасна, имат ми доверие, но нямат доверие на другите. А бе все глупости! Аз съм голям човек и искам сам да си определям живота. Знам, че част от нещата, които те правят са за моe добро, но по дяволите, някои от нещата са направо... хората ще ми се изсмеят право. Какво толкова много може да ми се случи ако ми дадат полагащата се свобода?

Коментари

1.   И аз съм в почти същото положение, но съм момиче, ужасно е това със забраните.

2.   Ти не ги гледай какво правят. На 16 години е нередно да се прави секс, пък каквото искат да ми дуднат. Имаш добри родители, слушай ги. Правят го за твое добро!

3.   Ясно е, че имаш нужда от повече свобода. Вашите трябва да го разберат.

4.   Здравей! Ами значи да, някои от нещата, от които те ограничават са наистина за твое добро повярвай ми, в тези времена какви ли не хора върлуват. За целувките с момичетата и излизането - пробвай да седнеш и да поговориш с тях и им кажи какво точно не ти харесва, за да можеш да си изградиш г/д представа за тяхното мнение и мислене, тъй като не може да е само заради "опасните времена сега", защото става дума и за контактите с момичета. Успех! :)

Даяна.

5.   Опитай се да говориш с тях, не се отказвай. Трябва да им кажеш, че това вече не може да продължава така. Потърси подкрепа у някой друг роднина който мисли като теб. Ако и това не проработи, по - добре започни работа някъде, събери пари и щом станеш на 18 (пълнолетен) изнеси се от вас и прави каквото ти е на сърце или пък отиди в университет в друг град, зависи какво те влече. Късмет!

6.   Добре дошъл в моя свят :D :D :D

7.   Ами виж. Аз съм на 13 момиче съм и не знам дали ще ме послушаш, защото съм по-малка от теб, но пак ще ти го кажа. Опълчи се на родителите си. Кажи им, че искаш свобода. Не си вече тяхното малко момченце и т. н. Или просто поговори с тях по тази тема. :) И Успех :)

8.   Възможно е родителите ти и да прекаляват с някои неща, но за повечето са прави, да знаеш. Не, ти не си голям човек все още. По-добре така, отколкото като тези младежи, дето загинаха преди дни от прекалената си свобода. Ти си умно и свястно момче, личи си. Но си такъв точно, защото те са те възпитавали така. Всички сме роптали против родителите си на твоите години. Ще имаш деца някой ден, ще разбереш.

9.   Това не е нормално. По принцип всеки родител се притеснява за детето си, но едно е да се притесняваш, друго е да го затвориш в Алкатраз. Говори с родителите си на тази тема. Ти си голямо момче, след две години същото ли ще е? Като тръгнеш за работа, майка ти ли ще ти дава инструкции какво да правиш. Не позволявай родителите ти да правят такива неща. Вредно е за тебе - не можеш да си създадеш никакви контакти, може да изпаднеш в депресия. Моя съвет - поговори с тях като зрял човек, какъвто си, и им докажи, че могат да ти дават повече свобода.