Споделена история от Тинейджърски

При всяка трудност мисля за самоубийство
Здравейте,аз съм момиче ис съм почти на 14 години. Моят проблем е че при всяка трудност мисля за самоубийство. Най-вече това се случва когато получа някоя слаба оценка, като 2 по математика, скарам с някоя приятелка или семейството ми ме изкарва извън нерви и много други причини. Та въпросът ми е как мога да не мисля за подоно нещо като самоубийството!?

Коментари

1.   Мила моя, трябва да се научиш да се справяш с проблемите, да ги решаваш.. да ги избегнеш дори, но никога не се задълбочавай, чак толкова много!
За самоубийство може да си помислиш, едва когато умре някой важен за теб човек, но дори тогава трябва да продължиш да живееш заради него!
(аз лично само и единствено , когато почина много скъп за мен човек си помислих за такова нещо)
Самоубийството, не е начин.
Дори не е и лесно..трябва много да вярваш, че те очаква нещо по-добре за да си способен да го направиш!

Усещам , че говоря глупости а просто искам да ти кажа, че живота е един, и много други-умряли нелепо,на тази ранна възраст - не са искали да умрат, но кой ги пита нали? Изживей живота си пълноценно, и докогато ти е писано!
Изказах се малко не както трябва, и няма много свързаност в думите ми, но дано си ме разбрала!

2.   За глупави нещо искаш да си слагаш край на живота. Като пораснеш ще видиш, че има много по - трудни неща, с които пак ще се справяш и ще ти се струва слишно, че си искала да слагаш край на живота си за една оценка или приятелка, която си мислила за такава...

3.   Помисли за близките си хора колко много ще ги нараниш...

Помисли си ако утре баща ти или майка ти направят това какще се чувстваш. И ще ти е тежко, и ще те обземя гняв, че не са помислили за теб.

Същото ще бъде и ако ти им причиниш това.
По принцип психиката на юношите е много лабилна и лесно им идват такива мисли, но се научи да ги преодоляваш.

4.   Сядай да учиш, да нямаш двойки по математика, за да не започнат родителите ти да мислят за убийство.
Ралф

5.   Започни да се лекуваш, без майтап, още на 14, а за в бъдеще незнам. Потърси помощ имаш проблем, и хубавото е ,че още го осъзнаваш.

6.   Да знам че не трябва д амисля за такива неща заради едни уценки или приятел,и точно за това съм писла това.Аз немога да се разбера,но просто съм с много леко самочувствие за такива неща.Незнам как та го определя но аз лично познавам човек с моята зодия който се нагълта с хапчета,поради причината че няма пари.Знам че не трябва да мисля за такива неща ама....уви.

5. Започни да се лекуваш, без майтап, още на 14, а за в бъдеще незнам. Потърси помощ имаш проблем, и хубавото е ,че още го осъзнаваш.
И ТОВА БЕШЕ МАЛКО ГРУБО!
но благодаря за помоща.

7.   Мислиш за самоубийство при двойка по математика или скандал с приятелка/семейството? Недей така де, дечко, ако всички разсъждаваха по този начин... то нямаше да останат деца.

Я се стягай! Има къде-къде по - сложни ситуации от тази, в която изпадаш ти понякога... и потърпевшите пак не се предават, а се борят. Прави го и ти.
SFA

8.   Не мога да повярвам,че толкова ти пука за оценки,примерно. Аз имах на входното по математика(този отвратителен предмет) 3- ... и знаеш ли какво направих-изсмях се с цяло гърло :Д :Д :Д все пак да е3 ок,но 3- това е уникална оценка.... :Д :Д :Д Оценка се оправя,не си струва да трошеш толкова нерви за такава тъпотия....какво да ти говоря за щуротии като самоубийство и т.н. Вземи се в ръце...това са думи на пикла,която не може да види кое е правилно и кое не....нали не си такава-докажи ни го.
Сиво

9.   Ами ти си просто много чувствителна. Опитай да се отнасяш по безразлично към тия неща и с чувство за хумор. Надсмивай се над грешките си и се ободрявай, че можеш, че живота е пред теб и ти предстои толкова много. Ако някой те обиди не реви, така се показваш слаба, обиди го и ти, опитай да го затапиш. Или отвръщай с мълчание. Така пак ги дразниш. Ами те са под нивото ти. А като се скараш с приятелка на другия ден поискай да се сдобрите. Няма да стане от първия път. Като не приеме, изчакай тя да те помоли. А ако не го направи просто не е истинска приятелка. Спокойно.

10.   Здравей,миличка.аз съм момиче на 21 год.разбирам те,защото преди години аз не само мислех да се самоубивам,но дори опитах.страшно много съжелявам за това,не мога да върна времето назад,но не бих допуснала това да се повтори.бях прекалено чувствителна,приемах всяко нещо твърде навътре,натоварвах се с проблемите на другите и повече мислех как да помогна,а какво ставаше с мен никой не знаеше и дори не подозираше.аз нямах проблеми с оценки,винаги съм била отличничка,но пък в семейството ми имаше проблеми,бях се влюбила в напълно неподходящ човек и още други неща,които ме подтикнаха да посегна към живота си.

сега съм студентка,пак си имам проблеми,не всичко е идеално.справям се някак си с нещата и не се отчайвам.е,има такива моменти,но опитвам да намирам хубавото във всяко нещо.
успех ти пожелавам :)

11.   Остави си ги мислите те правят човека грамотен мисли си каквото искаш това си е лично твоята територия и си я пази.. Друг е въпроса какво правиш. От една страна това е отдушник но от друга това са бъдещи действия.
Ако не можеш да се справиш сама по добре не се притеснявай потърси помощ от психолог нали това им е работата.....

12.   Давай де :))) Самоубивай се какво чакаш от нас? Да ти кажем '' о не недей, млада си'' Ееее съжалявам но няма да ти го кажем! Щом си решила да направиш тази крачка я направи (ако ти стиска) Според мен не ти стиска да убиеш муха, камоли ти да се самоубиеш. Ти си жена, която се нуждае от внимание и затова сега като кажеш '' ще се самоубивам'' чакаш внимание. Живота си е твой прави каквото искаш с него, ние не сме хората който да ти казваме какво да правиш! Хайде лек път към отвъдното. :)))

13.   Ами .. Здравей, Аз също съм на почти 14 и също като теб имам проблеми с училище, приятели, семейство .. И също като теб не веднъж съм мислила за самоубийство .. Честно казано .. Разбирам те напълно .. Но в моя живот има един човек, за който живея, и който ме държи на крака .. Този човек е първата мисъл, която нахлува в ума ми, след като отворя очи .. Този човек е в сънищата ми, и винаги ми помага .. Знам, че винаги ще е до мен .. И съм сигурна, че ти също имаш такъв човек в живота си .. Отклоних се от темата .. Та .. Ами когато пак си в такова положение .. Вместо да прибягваш към самоубийство .. Затвори очи и си представи, че бягаш от проблемите, и че когато отвориш очи всичко ще е наред .. Бъди малко по-спокойна и не приемай проблемите толкова навътре .. Каквото - такова .. ((: