Споделена история от Тинейджърски

Брекети
Здравейте, искам да Ви попитам, какво си мислите като видите някои с брекети? Смущавате ли се? Защото аз съм момиче на 15 години и имам разстояние между предните два зъба, затова ще ми слагат брекети но се притеснявам няма ли да е неловко като се усмихвам? Попринцип аз не се усмихвам много много, а като го правя закривам устата си с ръка но все пак си мисля че ще е смущаващо за хората срещу мен! Но поне знам че си заслужава защото дори и след години ще мога да дарявам любимите си хора с усмивка :) защото до сега не съм го правила. Надявам се да не е гадно и отблъскващо за хората. Дано осъзнават за какво е всичко :(

Коментари

1.   Не, не и не... Ако знаеш колко искам да си сложа и аз :(. Голям праз, че за някои е отблъскващо... а знаеш ли колко малко хора могат да си позволят брекети? След 1-2 години като ги свалиш ще се радваш, а подигравките според мен са неуместни... като толкова ви е страх, че ще изглеждате отблъскващо - сложете си порцеланово бели брекети, а не метални.

2.   здравей,
аз примерно не се смущавам защото знам защо се поставят! смущават се простите които си мисля, че си ги сложила за красота!

искам да ти кажа, че си заслужава да изтърпиш колкото време е нужно! след като ги махнеш ще се усмихваш много по-уверено!
и добре че сега ще ги слагаш - по-добр еотколкото на 18-19
и скоро след като ги махнеш никои няма да си спомня, че си носила!

успех

3.   Не се притеснявай от нищо :) Проблемът ти изобщо не е голям, предполагам ще се оправиш до 2-3 месеца. Аз също нося бреки (на 16 съм), но проблемът ми е много голям и ще ги нося до 2 години. А и разстоянието м/у зъбите понякога е много чаровно ^^ Не се притеснявай и смело се усмихвай... не много хора могат да си позволят това удоволствие (брекетите).

4.   Не се притеснявай и аз бях така... нямаш притеснения. Първо като ги сложиш сега за 1-2 години зъбите ти ще се оправят за цял живот, второ повечето хора го смятат за чаровно така че, действай!

5.   До номер 1 да аз ще си слагам прозрачни за да не си личат толкова :)) Благодаря Ви че прочетохте темата ми и ми вдъхнахте повече увереност :))

6.   Аз също ще слагам брекети, а съм на 11. Имам 2-3 криви зъба и трябва да нося метални брекети. И азмисля, че е малко отблъскващо, но да видим какво ще се получи:отблъскващо-не отблъскващо :Д. Всичките ми приятели казват че да носиш брекети е хубаво. Да аз знам че е хубаво,
но просто знам че ще се срамувам от тях. Мама и тате ми казват, че малко в началото се усеща как зъбите ти се дърпат надолу или нагоре. Въпросът ми е:Боли ли или не когато
ти слагат брекетите?

7.   Според мен, ако единственият ти проблем е разстоянието между предните два зъба - не си за брекети. Някъде бях чувала, че това може да се коригира като ти го отрежат, но ако искаш брекети, нищо не те спира, все пак винаги има какво да се желае :).. И относно смущаването не се притеснявай, ако някой ти каже нещо отново се върни при него след 2 години ;) макар че в моя град носенето на брекети стана някак си модерно... :)

8.   За мен хора с шини или брекети са същите като останалите.
Това е естествено. Може да съм на 11, но ако ти се смеят им кажи нещо ''мило''.

9.   Аз съм на 15 и лично никога не съм си мислела че е странно или отблъскващо, това е нещо нормално. Преди 1-2 години в миналия ми клас имаше едно момиче което беше мило и си сложи брекети и никой не и се подиграваше пък и даже и да ти се подиграват пет пари не даваш нали след време ще ги махнеш. Аз исках да си оправя долните зъби защото са малко криви, но нямам много пари (така де нашите нямат), но иначе бих носила, вместо да си стоя с кривите зъби.

10.   Една моя приятелка си сложи брекети и на долните и на горните зъби. Всички и казваха:ЛЕЛЕ МАЛЕ ЗАЩО ИМАШ ШИНИ???? Тя малко се смущаваше, но аз я успокоих и ? казах, че това е нормално и че другите скоро ще забравят както и стана:) Впрочем тя досега си е с брекетите а никой вече не забелязва, а тя ги сложи преди година две и още на третия ден всичко си беше по старому. Така че не с е притеснявай;)

11.   Здравей и от мен! На мен също ми сложиха брекети преди 2 месеца. Първоначално много ме беше срам, но след това разбрах, че не си струва, при положение, че след 2 години ще имам "холивудска усмивка". Затова моят съвет към теб е да не обръщаш вниание кой какво говори и да си се усмихваш на воля без да си прикриваш усмивката.
Поздрави! :)

13.   Ня, а никакъв проблем да носиш брекети :) Аз си сложих, когато бях на 16, на 17 ми ги махнаха и никога не съм се спирала да се усмихвам и т. н. Сега имам изрядни зъби и съм много щастлива

14.   Няма от какво да се притесняваш, аз носих брекети година и половина и съм много доволна от резултата. Наистина си заслужава всичката болка и пари. Повечето хора го мислят за сладко, а други въобще не ги забелязват. Да не ти пука като ги свалиш ще разбереш колко е добре, че си ги сложила като по-малка и след това няма да имаш проблеми като тези улиток си ги слагат на по тридесет
- момиче 15 г.

16.   Аз 4 години бях с брекети. За мен те не бяха там. Но някакси не се усмихвах защотот не ми отиваха. Всички ме питаха кога ще ги махна и така нататъка. Аз лично много ги празех от чисто естетическа гледна точка не изглеждат много СЕКСИ, но кво ти пука защотот щом ги свалиш ще бъдеш с хубави зъби. :)

17.   Споко, носех ги 2, почти 3 години и никой нищо не ми е казвал, даже един приятел ми каза, че така ми отива повече. А наистина беше така, защото когато се поизправиха (зъбите ми), наистина изглеждах по-добре. В твоя случай ще ги носиш малко, така че не е проблем, но имай в предвид, че ще трябва да си носиш едни четкоподобни нещица, защото много неща ти остават по зъбите, а никак не е привлекателно да си с мръсни зъби. Сега много хора, които не знаят, че съм носила брекети ми казват, че зъбите ми са подредени. Приятно е да ти го кажат, но не съм сигурна дали си струва цялата разправия.