Споделена история от Тинейджърски

Изгарям по съседа
Във входа ми има много хубаво момче, за чието съществуване разбрах едва преди година (точно година!). Още тогава ми направи впечатление, че е много готин и красив. 9 клас съм, той също. Не го познавам лично, не се поздравяваме, отскоро знам името му.

За втори път в живота си го видях това лято (Нелепо, нали?) с една приятелка (Сани). Оказа се, че са били в един клас двамата, ала отношенията им не са били никак добри. Той я харесвал преди, но когато тя отказала (преди не бил толкова хубав според думите й), почнал да я дразни... Абе - представете си - момче на 12-13 проявява агресия, породена от неосъществени любовни мечти. Свалял всичките 8 момичета в класа им (момчетата били 20), обаче никоя не му се връзвала - типично за шестокласник без гадже, по-затворен в живота, но отворен в училище.

Лятото на 2008 (когато всички кандидатствахме след 7 клас), съседът ми бил със свой приятел. Срещнали Сани с нейната BFF - Теодора. Теодора била облечена по-лятно и разголено и двете момчета я извикали при себе си... Не знам какво е станало точно - но са я закарали на покрива на един блок в квартала. Обарвали я и т.н., а Сани се сетила какво може да стане и извикала полиция. Слезли от покрива. И сега не само че приятелката ми мрази съседа, ами и се страхува от него. :D Смята, че ако замръкнат насаме, ще да я изнасили и т.н. - особено поради факта, че все се движи с някакви свои приятели.

Но аз не мисля така, тъй като Теди в случая е била облечена откровено подканващо - всяко момче е щяло да иска да направи нещо с нея. Освен това тя луда ли е да се съгласи да се усамоти с двама загорели седмокласници?! Мисля, че факта, че съседът ми се мрази със Сани, а аз съм й близка дружка, може да повлияе на мнението му за мен.
Откакто моята приятелка не се вясва у нас, мнооого рядко виждам комшията. Не си падам по тълкуването на погледи и жестове, тъй че няма да го характеризирам по това. Може и да е от по-срамежливите.

И тук темата за красивия ми съсед се свързва с по-глобален аспект от моя живот. Преди година харесвах много едно момче. Познавахме се лично, но се държеше ужасно. Все намираше за нещо да ме закачи и да ме майтапи. Дори ме нарече "селска п**ка" - нещо нелепо, тъй като АЗ съм от големия областен град, а той живее в много малко градче (но смятам, че е глупаво да се делят хората на граждани и по граждани). Просто тоя мой приятел все се чудеше за какво да се захване, много е глупав (късно проумях това). Допитах се до общ познат наскоро и го питах - защо Слави не спираше да ме засяга така, аз толкова много го харесвах... Познатият ни каза: "Ами смееше ли той да си покаже чувствата пред теб?!?"

Не съм и подозирала, че отстрани изглежда така. Вярно, че не съм много общителна и не плямпам като развален грамофон, но не съм с неадекватно самочувствие.
Има обаче вариант да се запозная с момчето от входа ми - имаме обща позната, с която са приятелчета. Не ми се иска да й споделям факта, че си умирам за него, затова съм обмислила да я разходя край блока ни, когато той излиза с аверчетата си. ДАЙТЕ МИ СЪВЕТ, МОЛЯ ВИ! :) Елена, 15 г.

Коментари

1.   Щом се е стигнало чак до полиция, явно има причина да стоиш далеч. Мисли с ГЛАВАТА си!

2.   Ами от моя опит мисля че изобщо ако ще се доверява6 на някой(понеже аз не се) доверяваи се н приятелка. Първо я познава6 по-добре и винаги 6те ти помогне със съвет. А тоя типопределено не е за теб

3.   Aми според мен първо разпитай тази ваша обща позната за него,какъв е като човек,свестен ли е и такива въпроси.А и аз нямаше да викна полиция само защото някъв на моите години ме е обарвал,дори да беше и на 20 пак нямеше да викна