Споделена история от Тинейджърски

Как да се променя?
На 20 съм. Дет се вика вече трябва да съм зрял човек и да си тежа до някаква степен на мястото. Но ми е трудно да бъда социален. Искам да се променя. Излизам с приятели но ми е трудно да си комуникирам с тях. Трудно ми е да започван разговори и да ги провеждам смислено и спокойно. Не че съм глупав, просто някакси не идва отръки. Най-зле се справям с момичетата. Нямам смелостта да ги гледам в очите и да разговарям с тях защото най-малкото ми е трудно да намирам и поддържам подходяща тема. Как да се променя?

Коментари

1.   Спокойно и аз съм като теб. Разбирам се добре с колегите в групата излизам чат пат на дискотека с една колежка и нейните приятели, но доста често ми е трудно да започна каквато и да било тема за разговор, и се страхувам да не би да ме мислят за смотла. Понякога общуването ми се получава друг път не, но никога досега не съм се осмелявала първа да започна тема за разговор. Искам да променя това, но не знам как. От първи клас всички постоянно ме мачкаха и може би това ми се е отразило и продължава да ми се отразява и сега.

2.   Приеми се такъв, какъвто си. Хората са различни и няма критерий, по който да кажеш, че тези са по-добри от другите. Не може всички да са общителни, смели, отворени, приказливи. Има и стеснителни, срамежливи, нерешителни хора и те с нищо не са по-лоши. Защо искаш да се променяш, да се насилваш да ставаш, какъвто не си? Както има такива момчета, така има и такива момичета и те също си търсят подходящо за тях момче. Ще се намери принцеса и за теб! Само не се изолирай, не се смятай за човек втора ръка. Точно обратното! В днешния свят, пълен с изкуствено напомпани мачовци и хора с абсолютно необосновано свръхсамочувствие, хора като теб са много ценни. Оглеждай, опитвай, не се страхувай и всичко ще се оправи.

3.   Аз съм момче, почти на 17 и донякъде те разбирам. Може да се каже, че съм общителен, но стане ли дума за комуникация с момчета съм аут. Имам десетки приятелки и единици близки от моя пол, да бъда точен, 4-ма.
На мен също ми е трудно да започвам разговори, но веднъж преодолея ли бариерата, става лесно.
Не съм разсъждавал много върху тази тема, но мисля, че ще мога да те посъветвам нещичко:
Повиши самочувствието си, няма кой да ти помогне с това, освен ти самия. Опитвай, няма да става по-лесно ако си втълпяваш, че не можеш. С времето ще се подобриш предполагам и накрая ще можеш да комуникираш свободно с почти всеки, въпреки че е трудно.
Има още нещо обаче...
Важно е колко го искаш, нужни ли са ти контакти, защото аз например мога да се лиша от всички и пак да съм добре. Разбери какво значи за теб приятелството и реши дали си способен да преодолееш себе си, за да дадеш шанс на останалите да те опознаят и най-вероятно да те приемат такъв какъвто си!

5.   и аз съм така само че съм момче и ми е трудно да говоря с момчетата... :(((

6.   Най хубавия начин да започнеш темата с момиче е това: Изглеждаш много добре!

И тя после ще ти говори от де е купила какво са направили после ще има още нови теми ;дд

7.   На мен много ми се подиграват пък. Някакви гени имам и съм страшно висок - около метър и дветдесет. Много момичета са ми казвали, че съм красив, че ме харесват, а аз търся пистолет да се гръмна. Не си единствения, спокойно. Просто комуникирай повече.