Споделена история от Тинейджърски

От грозното патенце - до красивия лебед
Здравейте!

Ще се опитам да бъда колкото се може по-кратка.
Когато бях на възраст между 12-16 години , не бях нито красиво момиченце , а още по-малко пък богато. Поради тези причини бях подложена на тормоз , подигравки и унижения от връстниците си. Самочувствието ми много пострада от това , но както всички знаем децата са жестоки и едва ли им е минавало през ум , че нанасят трайни вреди =)

Но колелото на живота се върти! Оказа се , че невзрачното момиченце , което търпеше обидите от всички момчета и дори някои момичета , се промени!
Сега съм на 18 години и същите тези хора , които са ме карали да се чувствам , като нищожество , сега ходят след мен. Върнах се в същата компания, от която преди време бях "избягала" и сега наистина са ми приятели , но след като грозното патенце се превърна в лебед , тяхните желания не се ограничават само с приятелство ....

Въпреки всичко съм се заклела , че никога няма да имам нещо общо с момчетата , заради които нямам грам самочувствие , а те са доста хах ....
Мисля , че не успях да се изкажа много добре , но предполагам, че повечето от вас ще ме разберат :)

Общо взето исках да кажа как отношението на околните в детството може да окаже голямо въздействие на живота ти в последствие...

Коментари

1.   Aз пък съм като тез дет са та тормозили маи.ама чесно казано кат за замисля не съжелявам много дет съм са държал така.все пак секи сам за себе си.маи ти си била или тъпа или страхлива щом не си им казала нешто ;) не че искам да та обидя ама си е така.и ся за ко тряа да са праиш на ледена кралица не стига че са та приели при тях и не ти са подиграват ами и са праиш на важна . за туи мисля че си си заслужила обидите ;)

2.   Здравей аз сега съм ан 12 и съм онижавана подбутвана от повечето хора самно защото сма малко по пълничка, до такава степен ми е писнало че въпреки че обичам и оважавам всеки един от тези който ме обиждат да направя така че д ане ги видя никога повече.Писна ми от обиди да ме кълнът удрят и такива но мен нече ме боли от ударите им а със всяка обида която чуя по свой адрес сърцето ми се свива и се затварям в себе си не мога да си предтавя как може д аима такава злоба в човек???.Ужас до каде ли ще стигне свта.тцтцтц ???

4.   "Общо взето исках да кажа как отношението на околните в детството може да окаже голямо въздействие на живота ти в последствие... "

Разбирам те. :( Сега съм почти на 15, а в старото даскало ме мразеха много (момчетата)... Някои ме харесваха, а други се дразнеха от отличните ми оценки и от това, че бях любимка на даскалите. Пък и аз не си поплювах и реагирах много остро на обидите им. Сега има голяма вероятност да почна да движа с една компания, с която, за съжаление, се познават момчета от стария ми клас. Страх ме е, че евентуално ще раздрънкат глупости за мен. Но като се замисля - с един нормален разговор биха се оправили нещата.

5.   До номер 1 Такива отворковци като теб има по път и над път и всички са си получили заслуженото и ти ще го получиш, защото живота не прощава на никого. Тези, които ти мачкаш със сигурност ще ти го върнат тъпкано. Жалко, че няма да съм там, за да се насладя на това.

6.   До номер 1 вижда се колко ти е културата само от поста ти , не е нужно да казваш нищо повече и да се правиш на интересен. Сред подобните си може да си интересен, но умните хора веднага ще те преценят само докато си отвориш устата... Много ми е чудно обаче кого мачкаш ? Комплекси, комплекси....тц,тц...

7.   Абе, 5 и 6, какво заядохте това сополиво хлапе, не виждате ли, че още името си не може да напише правилно.

8.   Номер 1-Прекалено беше зает да се подиграваш,та не се научи да пишеш? :)

9.   До номер 1 ! Всичко в този се връща !