Споделена история от Тинейджърски

Алергия от кучета?
Момиче на 11. Здравейте! От известно време имах постоянно запушен нос(можех да дишам с него, но беше доста запушен). Постоянно си капех капки и той се отпушваше за малко. Отидохме на лекар(уши, нос, гърло) и той ми каза, че имам тежка алергия. Изброи няколко неща, които може да са причината. Папагали, котки, кучета, прах, мухъл... Но ние нямаме нищо от това освен кучета. Имаме две йоркширски териер. Но аз живея с кучета от както се помня. От бебе мама е имала куче, после още едно и тн. Всякакви породи... Според мен винаги съм имала малък проблем с носа, но повечето време е през лятото. Например през учебната година не се оплаквах.

Така де. Не ми се вярва да е от кучетата. Според мен е от капките за нос. Пък и в интернет пише, че йоркитата не предизвиквали аларгия, защото имали близък до човекшия косъм, козина. И така де, доктора ми предписа някакви хапчета против алергия. Сега махнахме кучетата, пия си редовно хапчетата от вече три-четири дена. Без абсолютно никакъв ефект. Дтана и по-зле. Не мога да издържам и всяка вечер пак си слагам капки, за да мога да спя. Хапчетата не помагат, кучетата ги няма... Какво друго може да е? Значи баба ми е така с носа от дете, но тя има хронична хрема. А доктора е голям специалист и беше сигурен, че е алергия. Но аз не вярвам, че е от кучетата. И симптомите ми са само задръстен нос, нищо друго. Обаче изобщо не искам да се окаже, че е алергия от кучета, защото иначе никога няма да мога да си живея с тях. Не съм ги виждала само от три дена(те са при баба ми и дядо ми) и вече се влоших. Постоянно сунувам едното куче, а другото постоянно си го халюцинирам. Снощи станах до тоалетна и в тъмното ми заприлича нещо на едното куче как стои и ме гледа. Точно и физиономията и козината, дори виждах как се мърда. Стреснах се и светнах лампата. Разбрах, че беше просто торбичка с шоколадови бонбони сложени до шкафа. А пък днес сутринта както си лежах усетих сякаш нещо ме близва и се стреснах. Защото едното куче обикновено ме субужда като ме ближе. Обаче нямаше нищо до мен. Нямаше какво да ме ближе.

Според вас запушения нос(средно, защото моа напълно да си дишам през носа само, че ме дразни, че е запушен) означава ли наистина, че съм алергична от кучета? При положение, че цял живот живея с тях, а сега и с йоркита, които не предизвикват алергии. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Моля ви, пишете коментари!

Авторката

2.   Наистина, ви моля! Пишете коментари, защото носа ми още ме мъчи. Спрях капките и сега ползвам само морска вода, но без ефект! Помощ!

Авторката

3.   Трябва да се направи тест. Няма как да разберем. Аз съм човек, който от както се помни е покрит в обриви и е със запушен нос. Вече съм на 20 и още не съм направила тест и не знам. За толкова години не можах да разбера какво предизвиква всичко това...
Може да е от кучето и чак сега да се е проявила алергията, досега да не се е проявявала. От капките за нос абсурд, щом си ги започнала, значи си си била зле и преди тях. Прах у вас със сигурност имате, дори да не го виждаш. Къща без прах няма. Не го отписвай като версия. Също може да е и от растения, точно през лятото и моя нос е или запушен или тече та не спира. Ако имате глухарчета, или други малки гадни треви, които си разпръсват семената наблизо... много вероятно е да е и от тях. Нарича се сенна хрема.