Споделена история от Тинейджърски

Помощ,толкова лъжа че сама си вярвам!!!!!
Моля авторите да публикуват историята ми много е важно!
Така проблемът ми е че лъжа прекалено много почти за всичко.
От малка съм учена, че ако нещо не ми харесва да излъжа и да извъртя нещата в моя полза, но това се превърна в ежедневие...
Ако не ми се ходи някъде казвам че съм примерно извън града или че не ми дават и измислям хиляди причини.
По този начин загубих доверието на най-добрата си приятелка.
Проблемът ми е че в последно време започнах да си вярвам сама.
Например харесвах едно момче живееше точно срещу нас, не се виждахме често 2-3 пъти в седмицата.
Аз започнах да лъжа приятелките си, по точно първоначално до украсявах истината но после се превърна в измислици на които те вярваха, аз също...
Впоследствие той си хвана гадже пак от квартала не беше нищо особено, но имаше големи гърди(мен той ме приемаше по скоро като сестричка и ми казваше всичко)
Когато му честитих за нея той отрече да имат връзка...
Същият ден ги видях да се целуват тя го целуна и той и отвърна.
Стана ми супер гадно защото бях повярвала на собствените си измислици и си въобразих, че всичко наистина се е случвало и започнах да плача за нещо което сама измислих и се чувствах използвана... Реших да му отмъстя за, , това което ми е причинил" пак повтарям не наистина и започнах да измислям случки как той се опитва да си ме върне обратно.
Помогнете ми как да спра!!!

Коментари

1.   Боже мой. Ти си доста тежък случай...

Violet

2.   Въображението е велика сила... Както и да е, намери си хоби и спри да лъжеш. Не е чак толкова трудно. Мечтай си, но се съобразявай с това че фантазиите НЕ СА РЕАЛНОСТ. А защо лъжеш? Кой те е учил на тази глупост? Не вярвам някой да тръгне да възпитава детето си по този начин... Връзниците ми са им удряли шамари за такива неща. И на мен баща ми ми е посягал за това - от тогава не смея да го лъжа.
Надали живота ти е толкова лош, че да лъжеш. А онова момче го забрави. Да си отмъщаваш за нещо, което не е ставало (само си си въобразявала) си е за психолог!

3.   От Авторката:
Номер 2 имам толкова много хобита, че не си намирам време за много важни неща. Просто имаше период от живота ми който беше доста кофти и тогава започнах....

4.   Забрави за момчето честно казано понякога едно момче да ти е приятел е много по-добре от това да ти е гадже щом той си пада по друга остави го или поне изчакай недей да го плашиш с отмъщение това само ще го отдалечи от теб и няма да сте дори приятели. Относно лъжите те са ти навик и е трудно да се откажеш от тях, но трябва! Когато някой иска да излезете недей да лъжеш просто кажи, че не искаш. Когато си на път да излъжеш замълчи за секунда, помисли и след това кажи ИСТИНАТА. Спокойно сигурна съм, че ще спреш

5.   Здравей! Ти не си толкова тежък случай, както казва номер 1.. Една моя приятелка постоянно си говори по телефона, от измисления телефонен разговор после цял ден й е тъжно.. Знаем, че си измисля, защото сме и взимали телефона веднага, след като затвори. Проверявали сме и повикванията и последното прието е от "мама" преди 4 часа например.. Тя е тежък случай, защото дори си измисли, че зет й е искал да я изнасили!!! Ти си измисляш неща, защото ти се иска да са истина, но да искаш зет ти да те изнасили и да си го измислиш-това вече е болестно състояние! Всеки път, когато решиш да излъжеш си повтаряй "ТОВА НЕ Е ИСТИНА, НЕ ГО КАЗВАЙ! " Спри до тук с лъжите, моля те, защото може да се превърнеш в нещо, като моята приятелка.... Нали не искаш и твоите приятели да ти говорят зад гърба и да казват, че си психично болна? ! Защото признавам, че ние така правим-постоянно обсъждаме тази наша приятелка, а трябва да се опитаме да й помогнем. Но ако й кажем, че знаем за всички лъжи, тя може да направи някоя голяма глупост и честно казано, страх ни е... Страх ни е да й помогнем...

6.   Един уместен въпрос - ако е вярно, че лъжеш почти за всичко как да ти отговорим, щом не можем да вярваме на написаното от теб, защото няма как да знаем кое е лъжа и кое - истина? :(

7.   ха, добра логика номер 6 :)

8.   И аз съм така, лъжа за всичко.... и не мога да се спра!