Споделена история от Тинейджърски

Любов?!
Здравейте, пиша за втори път ,аз съм момиче на 16 и искам да Ви споделя историята си! :)

Всичко започна преди около година ,когато той ми писа за пръв път...Харесах го от пръв поглед ,но мислех,че не е нищо особено...След около месец, обаче разбрах ,че наистина го харесвам и то много,споделих на някои от приятелките си и те ме подкрепиха в решението ,че трябва да му пиша,но срамът ми надделяваше винаги ,когато исках да го направя,затова започнах да му пиша само 1-2 пъти месечно като се опитвах да се правя на много знаеща и изобщо не бях себе си...

Знам ,че допусках огромна грешка ,но не можех дасе променя .Може би по този начин го отекчавах,макар и да виждах ,че си пишем по много пак не бях уверена в себе си и това ми пречеше...Не знам може би от страх или срам бях спряла да му пиша, като си мислех ,че ще мога да го забравя ,но уви не можех ...След един месец през ,който нямахме никакъв контакт, той ми писа, това беше най-щастливият ден в живота ми...Само ,че се държах доста грубо и студено с него , за което съжалявах после...След седмица пък се видяхме и се поздравихме за пръв път ...

И така започнахме да си пишем отново ,но аз не показвах по никакъв начин ,че може да го харесвам или да имам симпатии към него...И изведнъж като си мислех ,че всичко се е подредило, той си хвана гадже най-голямата лигла ,която познавам ,тя е човека ,който ненавиждам от малка...

Мислех си ,че връзката им няма да продължи дълго ,но вече станаха 2-3 месеца от както са заедно...Не знам какво да правя, дали да чакам да скъсат и да започна отново да му пиша, или да ги оставя да си бъдат щастливи,но проблема е в това ,че не мога да спра да мисля за него и още повече ме измъчва това ,че е тръгнал с човек ,който не заслужава да е с него...

Моля посъветвайте ме какво да правя, благодаря предварително! :)

Коментари

1.   Гордостта ти е в повече, момиче. Как така това било най-щастливия си ден, а пък си се държала студено? Той как да разбере, че те е направил щастлива, като се правиш на ледена кралица? Опитал е няколко пъти, ти си все студена. И защо? И ти не знаеш. Не, това не се нарича срам или страх. Нарича се гордост. Глупава и безумна, унищожителна гордост. Ами няма да ти се моли момчето сто пъти, намерило си е топло и отзивчиво момиче. За теб може да е лигла, но за него е любима. Пази се да не се пръснеш от завист и злоба. Не ставай гаднярка, не пречи на щастието им, а помисли защо ти си го изпуснала. Високомерието ти си личи и от това, че си присвояваш правото ти да преценяваш коя е подходяща за него, а коя не. Той, значи, е прост и не може сам да реши, та добре, че си ти да му кажеш. Как ти звучи, а? Мисля, че има доста над какво да помислиш.

2.   Благодаря, знам, че вината си е в мен, но не мисля, че съм високомерна, просто исках нещо и не знаех как да го получа и не се пръскам от яд, че ходят, защото през тези два-три месеца много от приятелите му вече го мислят за "непознат" поради факта, че се е променил, дори, че е станал "непоносим", разбира се той преценява какво да прави... :)

3.   Авторке, не слушай номер 1!!! Според мен трябва да му пишеш... Аз съм имала горе-долу същия проблем и просто му писах. След това имахме връзка... Желая ти успех.... И ако на някого от тук гордостта е в повече това е номер 1, сякаш описва себе си.

4.   Високомерна или срамежлива - все едно, ефектът върху другия е един и същ..

5.   ООО до номер 3 много ти благодаря!!!! :))))

6.   Номер три е права, не слушай номер едно.
Пиши на момчето и му кажи какво чувстваш, обясни му всичко подробно както ту че и по добре, ако те харесва наистина, ще те разбере.
А ако си наистина толкова срамежлива и не можеш да го направиш от притеснение, просто му копирай линка, от тази тема и му я прати в фейска или скайп ако има.
Но първо се увери че той е на линия и е сам, да не се окаже че е, , Лиглата"

7.   Благодаря, но мисля да изчакам сам да осъзнае грешката си, както направих аз!

8.   Той може да мисли че не се интересуваш от него и да не осъзнае грешката си, знам какво говоря, аз направих нещо подобно.
Аз съм номер 6.

9.   Ами не знам другите какво ще кажат, но мисля, че Като скъсат трябва да му пишеш, защото всеки греши и има право на втори шанс затова не го изпускай!!!