Споделена история от Тинейджърски

Страх ме е, да не ме пребият.
Здравейте! Ще бъда директна. Момиче на 14 съм и днеска едва не бях пребита. Стана ужасен скандал, както винаги в квартала и една биачка, която целия град я знае щеше да ми се нахвърли, докато не я спряха. Искам да се науча да се бия, тъй като съм дребна и слаба. Не мога, за жалост да ходя на фитнес и точно сега съм неразположена. Исках първо да поговоря с момичето, но всички знаеха че щеше да ми скочи. Не мога да се запиша никъде, а много искам, но не мога поради здравословни причини. Можете ли да ме посъветвате какви хватки да използвам, клипчета, съвети. Всичко ще ми от полза. Моля ви, помогнете ми!!

Коментари

1.   Абе какъв ти бой... с два протегнати пръста й вадиш очите и спорът приключва с нея завинаги...

2.   Ами аз ходя на текуон-до.. По-рано бях сервитьорка в едно заведение и там стана малко напечено... Почнаха се едни заплахи, един бой.. И тъй като съм добра таекуондистка ги набих :р а всъщност бяха доста по-големи от мен и повече.. Но тогава бях някъде на 18, 19 може би.. Щом си малка може да напишеш "удари в таекуондо" или "удари в карате" или нещо подобно.. Айде успех!

3.   Ваденето на очи е добър съвет. А и ти като си на 14, няма да те съдят - най-много една глоба да отнесат вашите.

Ех, как ми се иска и аз сега да съм на 14 и да убивам хора безнаказано... :( Лошото е, че акълът идва в по-късна възраст, а не когато ти трябва.

4.   Май сама си го търсиш? Кой те кара да ходиш на такива места?
Няма ли по добри занимания за 1 момиче на 14г?

5.   Абе момичета сте, за какъв бой мислите леле... Изобщо не се занимавай с отрепки като онази, стой надалеч. И ако си мислиш, че като изгледаш 2 клипчета ще се научиш да се биеш - лъжеш се. Просто не се разправяй с ония. Те ще си намерят майстора някой ден.

6.   Не давайте тъпи съвети на момичето... И да я набиеш тя ще викне други и те ще те набият. Най-добре е да бягащ и да не се занимаваш.

Таекуондо и тем подобни не се учат от нета. Научиш ли грешно движение, приложиш ли го-има риск от контузия примерно.

Бягай момиче и не се учи да се биеш. Няма полза ;) Набиеш ли я и теб ще те набият. Избягаш ли... никой няма да се прави на бияч набивайки теб.

Дъ Бест

7.   Слабите решават споровете си с бой, а силните с думи!!!

8.   Това заприлича на селска седянка. Имало било биячка целия град е знаел. Вероятно целия град е някое село. Другата пък била таекондистка и пребила някакви по-големи от нея. Едната пише глупости, другата лъже-маже, чак я съветва да потърсела в нета удари от Таекуондо. Смях, така не се бях смял. Момиченце, сменяй си средата, това е съвета ми. С гледане на удари от Таекуондо нито ще станеш каратист, нито ще пребиеш "биячката". А и да я пребиеш какво? Утре ще дойде по-голяма биячка. Бъди женствена, женственоста е точно обратното на това което се опитваш да станеш. Още си малка но след годинка-две. Ще си намериш приятел и никакви биячки няма да посмеят да те притеснят повече. Не се занимавай с глупости и глупаци, просто бъди над нещата.

9.   От кои град си?

10.   Беганова майка не плаче, Стоянова майка плаче. Добър съвет който получих от баба като малък.

11.   Както казаха повечето хора тук, не е хубаво да оправиш проблема с спор, днеска ще я набиеш тя утре ще събере хора и ще те пребие а не набие.
Няма нищо лошо да знаеш да се отбраняваш, на всеки може да ми се случи да се нуждае от самозащита.
Аз тренирам джуда, спорта и предимно защитен но не го използвам почти никога, освен на тренировки и на състезания.
Но ако искаш да я набиеш от интернет и от видео клипове няма да се научиш.
Ако искаш да я пребиеш се научи на текуон-до.
Ако искаш да си подготвена за самозащита се научи на джудо, спорта е номер 1 в защита.
Но най-добре просто избягвай биячката и не се занимавай с нея.
Излизай си с приятелки и да не ти пука за биячката.

От кой град си?

12.   Номер 11, първо джудото и таекуондото не са просто спортове, а бойни изкуства, и второ - измислени са с цел самозащита, а не пребиване на когото ти скимне. И трето "научи се на джудо" означава минимум 2-3 години редовни тренировки, за да се научиш реално да прилагаш нещата. И не на последно място, изключително грозно е, наскоро плъзнаха из нета клипчета на селски пръчки на по 13-14, които се бият и се скубят. Стигне ли се дотам, значи и двете страни са много глупави и конфликтът е също за някаква простотия..

14.   Съгласен съм с номер 12.
Това е така.
Ако се налага се защити не стой, но само ако е наложително.
Ако можеш не се занимавай.
Аз съм номер 11 ;)

15.   Ъмм... не искам да те стресирам, но мен преди няколко години някакви напушени ме пребиха, защото изглеждах различно(Абе ЕМО глупостите). Бяха някакви хейтъри обаче в твоя случай щом е ЕДНО момиче и то момиче както казват другите можеш в очите да ? бръкнеш или да ? извиеш ръката зад гърба което доста боли. Другият вариянт е да натиснеш с всичка сила под носа... както са ноздрите точно под тях ей точно там много боли... Айде късмет!

xXSweet BloodXx

16.   Говори с вашите, а те да говорят с нейните родители

17.   Карате или си носи ЛЮТИВ СПРЕЙ ии се движи в компания! Трябва да кажеш и на родителите си дори само за съвет!!

18.   Избягвай конфронтации с биачката!! Може и да носиш предмети като джобно ножче, лютив спрей ии всякакви неща за самозащита!

19.   Съгласна съм с 18. Просто си носи навсякъде чантичка с лютив спрей. И още нещо - ако я удариш МНОГО силно точно под брадичката, ще и изкараш въздуха и ще припадне. През това време може да я завлечеш в някой храсталак и да и скриеш дрехите.. Хд Това е за по-смели де ама ще я уплаши гаранция ;)

20.   Такундо или карате бих ти препоръчал за човек като теб, а ако си от София Командо Крав Мага

21.   Адресирано до номер 5, 11 и 12 - Да, може да се научи от клипче, но зависи какво гледа. Има Крав Мага, базирано на прости рефлексни движения, също така няма нужда и от и подготовка. Обаче не всеки е способен да приложи това което е видял в клипа. Всичко си зависи от човека. Дори да го тренираш пак може да си скован. И Таекуондото и Джудото не са бойни изкуства! Това са бойни спортове, в които се иска труд, физическа издръжливост и разбира се Подвижност! Крав Мага - това бих препоръчал. Повярвай ми, дори да нямат ловкост на таекуондист, сила на боксьор и тяло на бодибилдър, кравмагистите се измъкват с елементарни движения и агресивна защита. Става и за жени. Предназначена за цивилни, правоохранителни органи, полиция и армия. Няма ограничения нито във възрастта на практикуващите, нито в пола им.

23.   Абе, вие като се правите тука на интересни и давате всякакви тъпи съвети на момичето от сорта на-"Ще си намери майстора от Друг", "Ще събере хора и ще те пребият", "Бягай", "След време няма да имаш проблеми" и т. н. Защо един от вас не каза:"Ти бъди майстора на биячката, ти събери хора, ако се налага, и пребий биячката, тренирай здраво, играй мръсно, това е улица по дяволите!? ! За какъв дявол някой там от пишещите тренирал нещо си, а учи момичето да бие отбой, за това ли се тренира в съвремието господа да си правим тъпи снимки в залата, а на улицата да ни шамарят всякакви отрепки и да сме гола вода? ! Дайте някой умен съвет на момичетоына първо време жалба в МВР и Прокуратура или в Районен съд, зависи от ситуацията, а след това да си тренира и да смаже биячката. Разберете най-накрая всички-престъпниците не са нито герои, нито бойци по душа, повечето са страхливци. Не се ли наложи момичето от рано и не се ли докаже няма да се отърве от тормоз години наред! Насилието се побеждава с още по-голямо насилие! За тарикатите, които ще ме оспорят, веднага се аргументирам-всичко добро по един или друг начин човечеството е постигнало по пътя на насилието, историята го показва. Нима мислите че съвременните държави могат да съществуват без държавната принуда, т. е. насилието под една или друга форма? Ще съществуват на кукуво лято без принудата, светът ще отиде на кино, ако разчита само на голи приказки. Примерът с момичето е същия, просто е отделен случай, с много приказки за бягство и позорни поговорки от турското робство до там я докарахме да е разграден двор. Как може да разсъждавате така, млади хора, някакви боклуци да се гаврят с момичето, утре може и с вас да се гаври някой, така ли ще търпите, големите интелектуалци, вместо да се вдигнем и да пометем тая измет, от уличните отрепки и треторазрядни подобия на мутри до главните боклуци в парламента!? 1