Споделена история от Тинейджърски

Разстояние междъ зъбите
Здравейте! Аз съм момиче на 17. Искам да се допитам до вас за нещо, което е от значение за мен. Какво мислите за разстоянето между предните 2 зъба? Отблъскващо ли е според вас? Грозно и противно ли изглежда? Имам голям комплекс относно това, когато се смея си закривам устата винаги, но досега никой не ми е намеквал нищо относно зъбите ми по никакъв начин. Иначе смея да кажа че съм хубава и нямам комплекси относно нещо друго, но това с разстоянието наистина ме притеснява... Не знам дали пък не е редно да сложа брекети и може би ще го направя един ден, но като цяло искам да споделите отблъскващо и грозно ли е или в зависимост от човека може и да бъде чаровен дефект?

Коментари

1.   Ехо, запиши още един с твоя "проблем"!!! Смело мога да пиша по темата ти, защото аз също съм от женски пол, също съм хубава и също имам разстояние между зъбите и то големичко. Целият ми род сме така :) Когато бях на твоята възраст много се ядосвах на мама, че не ме е завела на зъболекар да ми махнат този хрущял, който придържа зъбите на застояние и се получава щръбка. Приятелката ми от ученическите години се беше подложила на такава интервенция. Сега съм на 35 години. Нито една грешка в живота си не съм допуснала поради това разстояние между зъбите си, а поради луфтове между мислите в главата ми :) Много комплекси се въртяха у мен, но на по-късен етап разбрах, че било от възрастта, а не поради това, че имам "дефект". Всъщност дефектни са помислите ни по тази тема. Разбирам те напълно. Нормално е да имаш такива усещания. Всичко, което ни различава от околните, на тази възраст го приемаме като проблем. Това е твоята усмивка, твоят подпис сред останалите хора. Когато захапя ябълка у дома винаги се познава, че аз съм извършителят. Казвам всичко това с много положително чувство. И през ум да не ти мине, че се подигравам на себе си или на теб. Това със зъбите не е никакъв проблем. В последствие много хора са ми казвали, че това ми е неповторим чар. Аз естествено не съм го вярвала никога. В последно време взех да се съгласявам с тях. Три мои колежки носиха брекети - едната заради разстояние между зъбите, другата заради разместващи се зъби от парадондит, третата - поради прорастващи мъдреци не където трябва. Всичките си "оправиха" усмивките като по учебник. Е, съжалявам само, че не е етично да ти приложа и снимки, за да се убедиш, че и трите изгубиха чара си. Две от тях бяха с криви кучешки зъбчета. И те вероятно не си даваха сметка, че това е голям чар. Аз също. Не съм предполагала, че изразът "Господ си знае работата" въобще не е празна приказка. Усмивката им е перфектна, но с едно уточнение - не пасва на лицевите им пропорции, в които лекото изкривяване на зъбите е внасяло усещане за пропорционалност, което след операцията просто се е изгубило и сега на една от тях усмивката изглежда дори крива, което при предишните несъвършени зъби въобще не изглеждаше така. Гледам ги и не вярвам на очите си. И трите свалиха брекетите преди около 2 месеца. Още не мога да свикна с новите им лица. Напълно се променя човек след такава операция. Дали ще бъде за добро или лошо това е големият въпрос! И при трите се оказа за лошо. Смешното е, че наскоро пак се питах каква ли щях да съм, ако нямах това разстояние. Отговорът дойде със свалянето на брекетите им. Мисля, че това разстояние между зъбите внася някакъв баланс, който с премахването му се губи. Много съжалявам, че обясненията ми са само теоретични и няма как да ти го докажа. Това трябва да се види, за да се усети. Нямаш основание за притеснение. Това е моето мнение. Съпругът ми каза, че най-чаровното нещо у мен била усмивката - това му направило впечатление при първата ни среща. Изводът е, че само ние регистрираме това като проблем. Вчера дъщеря ми, която има прекрасна коса, такова нещо рядко се среща, хората направо ахват, като я видят, ми заяви, че не харесва косата си, че иска да й е права като клечки, а е само на 4 години. Това доказва, че чисто и просто човекът си е така устроен - винаги иска онова, което няма и отхвърля онова, което има! Раздавай наляво и надясно усмивки и резултатът няма да закъснее!

2.   Аз съм същата. Имам страшно красиви и подредени зъби, но имам разстояние между горните два предни. Иначе съм си хубава. С чипо носле, зелени очи, хубава коса, уста... И това за зъбите дори ми се струва до някъде чаровно. И пра леля ми е така. Няма нужда от притеснение.

Violet

3.   Леле, колко хубаво го е написала номер 1! Браво! Разбира се, че всяка дума е вярна! Това е толкова специфичен чар! Без да иска, номер 1 помогна и на мен! Моите зъби също се разместват от пародонтоза и се чудя какво да правя. Сега вече знам какво става с брекети. Ако някой знае нещо, което помага... А притесненията на авторката са напълно излишни. Ама напълно! Това да ти е "проблема"! Той е САМО в главицата ти!

4.   Здравей! Приятелката ми има разстояние между зъбите! Никога не съм харесвал това нещо, но откакто съм с нея трябва да ти кажа, че постоянно и се карам като не се усмихва широко, защото е мн чаровна като се усмихне и това разстояние изобщо не е проблем. Вече няколко години сме заедно и тя започна да свиква да се усмихва нормално :) така че не се притеснявай. Както се казва... "Усмихни се, отива ти! " Проблема е само в главата ти! Ако трябва да съм честен е по-грозно отстрани, когато човек си прикрива всеки път устата или нарочно се мъчи да не се усмихне широко! Аз заради това и започнах да казвам на мойта да не се притеснява и се радвам, че с времето свикна да се усмихва нормално!

5.   Не се притеснявай, всеки се е научил да живее с някой товар. С времето, ще ти олекне. Ако пък толкова го намираш за неочарователно, сложи си брекети, въпреки, че цената им не е кой знае колко малка. Варира от четири цифри и на горе... Но както решиш. Успех и не се комплексирай толкова много. :)
-DesDemona-

6.   Хей, спокойно. Хората с раздалечени предни 2-ри зъби са много симпатични и не губят чара си, така че не се притеснявай. :)

7.   Ако вярваш в суеверия , това значи, че в бъдеще ще си богата.

8.   Няма перфектни хора. Всеки си има някъв проблем. И аз имам разстояние между зъбите, не е болка за умиране

9.   Чувала съм, че тези, с разделените зъби имат повече късмет. Не знам дали е така, но може и да е вярно нищо чудно. :) Спокойно на някой не им отива, но на други в това им е чара ;) не се притеснявай, ако толкова не се харесваш иди на зъболекар и те ще ти кажат какво може да се направи.

Падналото ангелче :*

10.   Разстоянието между зъбите т. е. предните два резеца се нарича диастема. Тя се лекува с брекети или скоби в зависимост от възрастта и много други фактори. Ако решиш може да отидеш на ортодонт и да поискаш съвет за лечението си. Но аз лично мисля, че това е чара на един човек и ако го премахне, той става по - красив по свое мнение, но така неговия чар изчезва.

11.   Трябва да се радваш, защото съм чувала, че хората, които имат разстояние между зъбите ставали много богати в живота, това е един вид благословия. Приеми положителните страни, пак и аз лично смятам, че е чар, изобщо не бива да изпитваш, каквито и да било притеснения.

12.   Ами честно да ти кажа, помое мнение не е особено привлекателно, но пък ако всичко друго ти е наред какво значение има? С времето разбрах, че ако за теб не е проблем, то и за другите няма да е.

13.   Няма нищо отблъскващо, и аз имам растояние между двата зъба и никой нищо не ми е казал :)

14.   Да бе, глупости говорите, имало чар. :) Какъв чар е да ти попада храна между цепката и да се налага да я промиваш специално, всеки път след хранене, не мога да разбера??? Аз съм така от 2 години, на 15 съм, и всеки път, като пийна нещо горещо, или студено, направо ми блъска в мозъка и почва да ме боли. Същото и с храната. Досега не съм отишъл на преглед, защото нямам пари.