Споделена история от Тинейджърски

Трудното положение, в което се намира семейството ми заради безпаричието
Здравейте. Проблема е следния баща ми от 11 месеца е без работа нито си търси, нито върши някаква домашна работа(да помете, да сготви и т. н. )по цял ден е на телевизора или на леглото лежи. Предлагат му на различни места той само казва тук ми е далеч, тук ми е много близо и се оправдава и не почва.. Когато ходим по улицата започва (БЕЗ причина) да крещи, че Геурите трябва да се избият, Отвратителни българи(ние СМЕ българи), Терористични актове за вас, За избиване сте всички т. н. Майка ми работи за 300лева, аз също не работя, защото немога да си намеря работа. Дипломата ми е силна.. Хора без дипломи от бившия ми клас се уредиха с работа, а аз не.. Двамата ми дядовци и баба ми починаха наскоро през 1 месец. Нямаме нищо, нито дърва за зимата, нито пари за ядене нито нищо, всичките останали роднини ни отбягват. Приятелите ми ме забравиха, не ми вдитат телефоните си и странят от мен. Ходя с един чифт дънки и една тениска от Юни месец... Друдите мой набори ходят по дискотеки, събират се, веселят се мен никой не ме търси за нищо, стана сутрин обиколя магазините да питам за работа, след това се прибера, върша вкъщната работа след това от едното легло на другото от едната стая в другата, просто нямам какво да правя. Друго си беше, когато бяха живи старците с голямите пенсии...

Коментари

1.   Никак не ми хареса последното ти изречение. "Старците с големите пенсии" вероятно не са и подозирали, че семейството ти ги използва за пари. Не вярвам аз, че няма работа за тоя, който търси. Я иди по заведенията и виж не търсят ли някъде сервитьор, разходи се по строежите. Човек без квалификация не може да разчита на хубава и високоплатена работа. Стига да искаш, ще намериш, дори и да е с малка заплата. Все пак, няма да е като без нея и ще си сред хора. Ще имаш колеги, ще се запознаеш. По хленченето си същия като баща си. Просто сте били свикнали "старците с големите пенсии" да ви издържат. Срам за вас!

2.   Ти си голям човек и трябва да се спасяваш сам/а. Как баща ти намира работа, която да отказва, а ти не? ! Очевидно работа има. Не си гледай дипломата въобще. Сега почти никой не работи с диплома за да оцелява.

3.   Въобще не се оправдавай, че няма работа. Работа винаги има, но теб явно те мързи и само знеш да хленчиш миличка. Имам една позната, която работи, като берачка смисъл цял ден се навежда и бере плодове за ракия. Трудно е и се скапва, но пак взима някой лев. Освен това има много сайтове, вестници, винаги дори за една провадачка ще те вземат, а защо не пробваш да учиш и више, след като ти е силна дипмолата? Също така като нямате пари, тогава как имаш интернет? Май само местиш задника си от едното на другото легло и чакаш някой принц на бял кон да те спаси.

4.   Заведете баща ти на психолог. Нито се майтапя нито нищо. Просто казва, че човека може да има някакви проблеми. Може би след смърта на родителя/те му да има нещо. Всяко семейство е имало такива дни.

5.   Последното изречение наистина изтри чувствата на състрадание, които изпитвах преди това към семейството ти. Обикаляй и търси, а щом си със силна диплома, виж и по сайтовете за надомна работа или пък започни да се учиш на нещо. Предполагам, че пишеш това от дома си - използвай интернет, за да научиш още неща, които могат да са ти полезни. И не се предавай!