Споделена история от Тинейджърски

Изнудване
Ще съм ви много благодарна ако публикувате моята история. Мерси предварително
Здравейте пише ви едно уплашено 13 годишно момиче. Става на въпрос, че са ме снимали гола по скайп и сега ме заплашват и изнудват. Един човек ме излъга и ме накара да му се покажа гола, а той в замяна да изтрие друго клипче на което съм по сутиен. Аз подадох уплакване и един човек дойде и ме разпита. Каза, че всичко ще се управи и такива клипчета са направени с цел изнудване. Аз някъде към 3, 4 седмици неконтактувах с двете въпросни лица, но този който ме снима гола сега отново ме заплашва. Какво да правя моля помогнете.

Коментари

1.   Абе, хора.... Вие не мислите ли за последствията??? Как ще се снимате голи и полуголи, как смеете изобщо да се показвате по този начин на камерите??? Сами ги го правите, разберете!!! Подай жалба в полицията, съобщи на вашите... , не знам, но мисли следващия път, моля те.

Знаеш ли колко много момичета са правили твоята грешка и в продължение на години са били изнудвани и принудени да сменят училища, градове и т. н. И в последствие това се отразява много зле на психиката им и се самоубиват или просто полудяват.

А ТИЯ ИДИОТИ, КОИТО СМЕЯТ ДА ИЗНУДВАТ ПО ТОЗИ НАЧИН, ОСОБЕНО ДЕЦА, ЗАСЛУЖАВАТ ДА ОТИДАТ НА ЕДНО МЯСТО - АДА...

Не ме разбирай погрешно, не обвинявам само теб. Но колко е възможно по-скоро кажи на вашите и подайте жалба в полицията, за да не стане по-зле. Незаконно е. Желая ти успех!

2.   Ужас, къде ти е акълът да се показваш гола и по сутиен, на 13!? Очевидно го няма... Сега ще си блъскаш празната глава, без извинения!!! Не осъзнаваш ли, че само хора с комплекси и педофили се занимават с такива деяния като изнудване на 13-годишни момичета по скайп да се събличат и да правят други работи. Ако си си показала и лицето, още по-лошо. Познавам една, която също като тебе с господ знае какъв акъл е позволила да я снимат гола, също на 13 и сега снимките и са публикувани в интернет и са обществено достояние. Всички я знаят като "к*рвата" или "свирката". Прави си изводите накъде си тръгнала и ти...

3.   Ти си тъпа, че се показваш гола или по сутиен. Естествено, че ще те снимат да те изнудват, особено ако е някой твой приятел на твоите години. Най-вероятно съученик, който иска да те изчука. Както и да е, разбери се с него, виж какъв е, кой е. Ако е 18 на години, значи е педофил и можеш да си уредиш среща с него като предварително си говорила с полицията да го причакат директно на мястото. Ако ти е съученик под 18, просто опитай да говориш с него или да използваш същата техника. И все пак, ти си виновна, че правиш тъпотии. Научи ли си урока?

4.   От авторката :Майка ми знае и ме нарече курва но това е друг въпрос. Този които ме снима по сутиен е от моя квъртал или поне така казва и е на 18, а другия които ме е снимал гола не е от софия а от Варна и твърди, че е на 17, но ме е излъгал и за годините си, защото аз подадох сигнал и някакъв инспектор ме разпитва и каза че е по голям и го е проверил и е бил на 23 някъде там.

5.   Като за начало спри да се снимаш гола или по сутиен и всичко ще се Управи. Има моменти, в които съжалявам децата, заради наивността им поради крехката им възраст. Е, този момент, не знам защо, но не е такъв... Ако голата снимка е била по принуда, тази по сутиен не е била, убедена съм.

6.   С всяка история, която прочета, изпадам във все по-голям потрес!! На 13 години, моля ти се, си прави клипчета по сутиен и позволява (кажи ми с кой акъл!!! ) да я снимат гола. А после се чудим кое не е наред с България =. = Какво да правиш ли? Ами ще си понесеш последствията и следващия път я използвай тази глава, дето я имаш на раменете.

8.   Оня 23-годишният си е педофил. И ти как очакваш, че комплексар, който се крие зад монитора, ще ти покаже истинската си същност? Извинявай, ама съдейки по това поведение да се раздаваш на непознати в интернет, майка ти с право те е нарекла така. Ако се гордееш с това, или пък не ти пука, това е лош знак. Вземи си поука и се замисли що за човек ще стане от теб след още няколко години...

10.   Прочети Наказателният кодекс - глава Подай жалба в полицията. По закон са длъжни да те защитят. Чл. 137. Който изложи лице, лишено от възможността да се самозапазва поради малолетство, престарялост, болест или изобщо поради своята безпомощност, по такъв начин, че животът му може да бъде в опасност, и като съзнава това, не му се притече на помощ, се наказва с лишаване от свобода до три години. И Раздел VII Обида и клевета-търси си правата и не се оставяй да те мачкат. Сгрешила си-не е непоправимо. Вдигни гордо глава и продължи напред. Добро дете си, всеки може да сгреши. Научила си си урока, продължи живота си смело напред и не се предавай.

11.   Еми всички са прави че и ти си виновна, на 13 години и да се снима гола.
Хайде по сутиен не е толкова голям проблем но голя на твой те години то това си е незаконно.
Пълно е с педофили и трябва да се пазите много вие момичетата, един глупак на 43г пише се на братовчедка ми която е на 14 за секс и да се съблече гола пред него на скайп, той я заплашвал че ще отиде у тях ако не го направи и ще ли навлече неприятности.
Тя каза само на мен защото си споделяме всичко аз съм на 16 и познавам много хора в града, веднага се обадих на един приятел той е полицай с него се разбрахме да ни помогне и братовчедка ми се съгласи да излезе с Педофила, той почти веднага почна даля опипва и да се опитва да я съблече, но 10 мин след това беше в раюнното.
Това е трябва да направиш и ти, не да съобщиш на братовчед си но поне на ваще или някой друг твой много близък човек.
Нито моите родители нито родителите на братовчедка ми разбраха за тази случка благодарение на мен но от тогава братовчедка ми се пази наистина много когато се рови из интернет.

Впрочем тя има една сестра на 17 и брат на 12, но с тях не споделя нищо :)
Дано си ме разбрала какво имам предвид, и всички които четат това да си вземат поука и да внимават много.
Ако човек реши да изнудва някого има много начини да го направи.

12.   И за какво те изнудва? Какво ще направи, ще покаже снимката на съучениците ти ли? Хаха, най-големият от братята ми е на 11 (айде не на 13, ама пак приблизително! ) и искам да ти кажа, че него го вълнуват компютърните игри и да търчи навън, погнусява се само като му говориш за целуване и т. н. ; т. е. няма да седне да ти гледа голи момичета (то пък да имаше и какво да се види от едно недоразвито 13-годишно). Сега, не ги знам твоите какви извратеняци са, но ти казвам как стоят нещата при едно нормално дете (ДЕТЕ! ) около тази възраст.

13.   Ако имаш смелост действай нека кибер колев ги посети :D

http://www. cybercrime. bg/

14.   Ти си си виновна. Имаш ли акъл да се показваш гола по скaйпове и мaйпове. Тия педофили знаеш ли сега как ще те изнудват, а? Идея си нямаш. И айде - ако ми се покажеш гола, ще изтрия снимката със сутиенa : това ли излиза? Ти, ти, и само ТИ си си виновна. Ти направо си лудa. Показвала се гола и иска да не я показват по интернет. Тия педофили търсят нaивни пикли като тебе и после си бият ч*****е като ви гледат голите снимки и ви изнудват и за още.
Някой от тия на 43 може да е, ама да ти каже, че е на 17-18 и като те изнасили в някоя уличка посреднощ. Знаеш ли колко момичета да свършили така. После цял живот няма да позволят мъж да припaри край тях и си умират сами само заради една снимка, на която като 13г. да се показали голи на някакви "18годишни" бaтковци които излиза после, че да на 43.
Прави си сметката.

Kitty

15.   Така е - с уплакване всичко ще се управи!

16.   Първо се успокой!!! Докладвай на полицията... ако знаеш как изглежда човека, който те е снимал и сега те изнудва можеш да опишеш лицето му на някой художник ии после да дадеш портрета на полициятя. ;)

17.   Е нали уж те разпитвали инспектори бе. Защо питаш нас какво да правиш???? Питай тях, инспекторите, оплачи се пак, обади им се.

18.   Абе Момиче, да не ти пука. Нека да се опита да те изнудва-Няма да успее да го направи. Това не е твой проблем. И дано да го хванат от полицията негодника.

19.   КАЖИ НА РОДИТЕЛИТЕ СИ И НА ПОЛИЦИЯТА или на роднина! Колкото и да те е срам от тях те биха те разбрали, защото те обичат (родителите ти)! Задължително кажи на родителите си и им искай съвет и повече не прави такива безразсъдни неща (казвам го с добри чувства)!!! Но въобще с кой акъл някой ще се показва гол? ! Блокираш го, не се запознаваш с непознати и готово!

20.   Лелее! В потрес съм, с кой акъл ще правиш такива неща? !? В ИНТЕРНЕТ НЕ ПРИЕМАШ НЕПОЗНАТИ, ПРАВИШ СИ ВСИЧКИ ВЪЗМОЖНИ РЕГИСТРАЦИИ И ПРОФИЛИ САМО ЗА ПРИЯТЕЛИ И ТОВА СЕ ОТНАСЯ ЗА ВСИЧКИ! А като стане такова нещо отиваш при родители, полиция, агенция за закрила на детето и т. н да го вкарат в затвора!

21.   Не трябва да обръщаш внимание на подобни заплахи и изнудване. Игнорираш ги, блокираш ги и точка по въпроса. Нищо не могат да ти направят, опитват се по този начин да те манипулират и да въздействат върху психиката ти. Ако продължиш да общуваш с тях и да им се обясняваш ще стане още по-зле. Тегли им по една майна и не се занимавай с подобни идиоти. Смени си снимката на профила, никнейма и паролата, във всички сайтове които си посещавала. И умната за напред. В скайп и тийнчатове няма да намериш гадже подходящо за теб. Подобни сайтове са свърталище на педофили и извратеняци. Интернет е една голяма измама, огледай се около теб в реалният живот, не е възможно наблизо да няма подходящо за теб момче. Горе главата и не се притеснявай за нищо. Желая те успех.

А на всички вас които упреквате това младо момиче, че нямала акъл и била направила голяма глупост, искам да кажа, че тя не е по-различна от вашите приятелки, дъщери и внучки. Знаете ли къде са те в момента и какво правят?
Ще кажете - ДА. Но не бъдете толкова сигурни, светът днес е различен от вчера. Бъдете по-отворени и комуникирайте по-често с децата си, за да нямате подобни проблеми.

22.   Съгласен съм с автора на последната публикация, обръщайте повече внимание на децата си. Не обвинявайте милото дете. За всичко са виновни родителите и обществото в което живеем. А майката която е нарекла дъщеря си "курва", не заслужава да бъде майка.

23.   Ти щом си се снимала гола ще си носиш последствията, как може да се показваш това не е нормално според мен. Мисли за последствията човек.

24.   Ми хубаво пак се снимай гола и да видим как ще се развият събитията :)! О, я стига, бе, хора! Едни и същи коментари "много си зле... ; що за акъл... " поне малко разнообразие. Колкото до теб, ако си казала на ваще, тогава спокойна бъди, питай ги за съвет. Незнам какво се е случило, НО трябва да разбереш кой е той. Как е вече твой проблем. Иначе идеята с художника не е зле. Опитай се да манипулираш твоите. Има една книга самозащита с думи, пълно е с такива изрази. Да ти е от полза. Все пак никой не може да ти каже вземи си поука, сигурна съм, че ще правиш това, което смяташ за добре, успех!

25.   За мен ти си виновна за какво се снимаш гола значи ти самата си го искала сега пусни жалба до мвр да открият извършитела и да го накажат

26.   До 25

Темата е от преди 3 (три) години, комай нещата са приключили отдавна.

27.   Здравейте! Реших и аз да споделя моята история.
Аз съм на 42 години, разведена с две деца. Имам човек до себе си и се разбираме добре. Преди година се запознах с един човек във фейсбук.
Сприятелих ме се. Той ми казваше че е художник, музикант, и много още. Аз също се занимавам с рисуване. На кратко се породи повече от приятелство между нас. Видяхме се. По късно обаче разбрах че въпросния човек ме е лъгал за всичко. Не е художник нито музикант.... никакъв не е. Когато разбрах, му казах че не искам повече да поддържаме никакви отношения. Вместо да се спре, той започна да ме търси още по настоятелно. Редица звънения по всички възможни начини. Отново се опитах да обясня, да спре да ме тормози. Но не! Сега ме заплашва че ще покаже наша обща снимка, на човека с когото живея и обичам. И части от чат, в който сме си писали. За да не го направи, аз трябва да му обръщам внимание. Не спира да ме тормози. Не знам какво да направя. Как да спра това? Знам, беше глупаво да се увличам така. Не си дадох сметка че може да попадна на човек с разбита психика. Ще съм ви много благодарна ако можете да ми дадете съвет. Как да спра това? Предварително благодаря!

28.   До номер 27:
Не се притеснявай, той просто иска внимание и затова те заплашва. И ти трябва да имаш някакво оръжие срещу него, за да му затваряш устата когато се наложи. И аз съм имала подобни ситуации. Просто му открий слабото място и измисли нещо и ти да го изнудваш.

29.   27, имаш два варианта:

1. Казваш истината, колкото и да те боли. Рискуваш да загубиш човека до теб, но пък не поддаваш на изнудване.
2. Продължаваш да лъжеш, докато не се стигне до първа точка.

Възрастен човек си и трябва да се научиш да поемаш отговорност за действията си.
Ако не си спала с въпросния господин, тогава не виждам да имаш причини за притеснение. Кажи смело всичко на човека до теб.