Споделена история от Тинейджърски

Как да имам по-добри оценки
Здравейте аз съм момиче на 15 сега ще съм 9ти клас за втора година съм в ново училище едно от най-добрите в града с паралелка география и икономика съм. Много съм срамежлива и понякога дори да знам отговора ме е срам да вдигна ръка или да изляза на дъската на контролни се паникьосвам и имах все 3, 4, 5 но много искам тази година да се стегна и да си получа добри оценки и заради стипендията и заради самата мен но много се заплесвам и по този скапан фейсбук и се чудя да кажа ли на наще да спрат да ми плащат интернета но от една страна ме е страх защото преди ми се беше случило едно нещастие и вярвам в суеверия и да не би да ми се случи пак а пък мама казва че аз сама си определям и трябва да си направя така че да имам време и за учене и за развлечения за спорт и т. н какво да правя

Коментари

1.   Сега още си малка и няма да ме разбереш, но ако не ме разбереш, поне запомни това, което ще ти кажа, и си го спомни след 10-15 год. (по-добре късно, отколкото никога). Надявам се да ти спестя години на лутане.

С голо учене нищо не се постига. Необходими са съвсем други качества, за да успееш в живота. С голо учене най-много да бачкаш за някоя мутра (която няма да дава 5 пари за теб и само ще те експлоатира) за 300 лв, пък ако щеш да си завършила 5 висши с 6 .

Ако учиш, учи с идеята не да изкарваш оценки, а да знаеш и да си подготвена за живота. Учи не само училищните предмети, а нещата от живота. И не само учи, ами и развивай качества като комуникативност, решителност, силна психика, предприемчивост, да следваш целите си, самодисциплина, упоритост, ентусиазъм, коректност, творческо мислене, увереност и т. н. Със срам определено няма да стинеш далеч. Първо се пречупи на сила, а после ще свикнеш.

Никой няма да те вземе на работа, само защото си имала 6-ци. Никому не е нужен зубър без умения. А ако развиеш тези качества, дори няма да има нужда да работиш за някого, а другите ще работят за теб и даже ще са респектирани и щастливи да го правят за човек с твоите качества.

vova4ka

2.   Според мен направи така - в училище постепенно започни да вдигаш ръка и преодолей този срам, защото аз бях същата и така до никъде не стигах.. Започни да вдигаш ръка в час щом знаеш отговора, съответно значи си учиш и за да си вдигнеш оценките, прекарвай времето си в развлечения като фейсбук, излизания, спорт и т. н. след като си научиш, а не преди това. Защото като седнеш на компа или се заблееш с нещо друго все си викаш ей сега ще ида да уча още малко и времето си минава, а накрая ти нищо не си научила, така че развлеченията - след като научиш :) Мисля, че ако правиш така, ще видиш как ще започнеш да изкарваш по-високи оценки като въпреки ученето не спираш с фейсбука и другите развлечения :) Успех

3.   И аз съм подобно на теб без повтарянето, просто си го постави за цел 1 месец след началото на годината да отбягваш интернет и виж дали ще издържиш, ако ти не го искаш, няма кой да те накара да поправиш оценките си. И аз ще направя така тази година

4.   да не би да е строителния, добро училище е

5.   Не да ти спират нета, по-скоро си закрий профила. Интернетът може да е много полезно нещо, ако знаеш как да го използваш. В противен случай има точно обратния ефект. Сигурен съм, че ще ви карат в училище да правите прецентации и други проекти, които изискват събиране на информация от интернет, така че ще ти трябва. Освен това научи се сама да се контролираш и да си запълваш времето с полезни неща. И още един съвет - не бъди бележкарче, което се стреми към високи оценки, а се опитай да се стремиш към стабилни и трайни знания.

6.   Здрасти, първото най- важно нещо според мен е да намериш вътрешна мотивация да учиш. Аз винаги съм я имала и никога не се е налагало нашите да ме записват по уроци, да ми купуват сборници и помагала и да ми опяват на главата да уча. Правя го заради самата себе си, защото искам да извлека максимума и защото искам да имам добра обща култура! Вярно, че повечето от материала няма да ти послужи пряко в живота, но какво пък, някога може да блеснеш с неочаквани знания пред интелигентна аудитория. :) Щом смяташ за нужно, спри си интернета! Нужна е самодисциплина и организация. Планирай си времето, но не се претоварвай- трябва и да почиваш. В началото може и да е трудно, но вярвам, че постепенно ще свикнеш- всичко е до навик! Не се срамувай, за това, че знаеш отговора- вдигай ръка, колкото и да е трудно (а знам какво е, аз съм била в същата ситуация). Веднъж направиш ли го, ще ти мине срама и притеснението. А щом си учиш редовно и успееш веднъж да постигнеш добър резултат, ще станеш по- уверена и занапред!

Успех, надявам се да съм помогнала!

Waternity

8.   Направи си график и го спазвай! Примерно! 2 часа на компа! 3 часа учене! 2 часа еди какво си и т. н. Успех дано се справиш!

9.   Леле, сякаш аз съм го писала това за себе си, но аз бих казала, че имам " все 4, 5, 6 ". Послушай майка си, тя правилно те е посъветвала и ако смяташ, че интернета наистина ти пречи, пробвай да минеш без него за 1 месец. Успех! :)

10.   Дипломата ми е 6 отгоре до долу не съм зубър просто ми се отдава и не мога да си намеря рабора, хора без дипломи от моя клас си намериха хубава високоплатена работа. В живота не ти трябват оценки. Стигнах до извода, не е важно какви оценки имаш, а с кой си пиеш кафето! Ако ме разбираш!

11.   Здрасти,
Аз съм момче на 17г. и имах абсолютно същия проблем (срамеживоста за отговор, при положение, че знаех 90% от отговорите всеки път). Аз успях да го преодолея като един ден реших просто си казах "Какво пък толкова? И да сгреша поне учителят ще види че се опитвам, а не седя просто така. " Пробвай ако можеш и какво даже и да сгрешиш, изглеждаш ми свястна и мисля, че ще се справиш!
Относно фейсбука (аз лично не ползвам), бих ти казал определи си някакво време, примерно ако си първа смяна учи следобед 2-3, 3-4 часа или там колкото мислиш, че ти е нужно и след това вечерта се разтовари и си "цъкай" във фейса, излез със приятели, ходи на спорт. Няма нужда от такива драстични мерки като спиране на интернета, защото ти ще намериш начин пак да се докопаш до него, все пак забранения плод е най вкусен.

Относно тази случка какво е станало? Не мога да разбера какво общо има със твоят проблем.

Дано да съм помогнал, даже и малко!

12.   Здравей! Бъди по-уверена в знанията си и в себе си, просто не се притеснявай да сгрешиш. Аз също съм била така и знам колко е неприятно да казваш грешни отговори един след друг, но в това няма нищо лошо - нали човек се учи от грешките си :) А за фейсбука.. просто ти трябва добра мотивация за учене, научаване на нови неща от училище. Този сайт е просто губене на време и много ще съжаляваме, че сме си пропилявали свободното време по този начин, вместо да вършим нещо полезно. Бъди по-уверена.

13.   Това е смешно :D Май нямаш грам самочувствие... Ами виж какво това е смешно да те е срам да кажеш правилния отговор.. Просто вдигни рака и така учителите ще те вземат за едно умно дете и приятелите ти ще те харесат :) Не се притеснявай... А относно за facebook -всеки младеж се сблъсква с този проблем :) facebook vs study :D съвет: научи си първо и после стой във facebook колкото си щеш :) Лек ден мила :*

14.   От Авторката!
Хора Благодаря ви много определено много се зарадвах и мотивирах от вашите отговори и се радвам, че ме разбирате а за номер 11 ще се опитам да ти разкажа на бързо когато бях 7ми клас 4-5 момичета от друго училите ми се бяха разправяли и точно тогава нямах интернет бяха ми направили интриги аз дори познавах само 2 от тях но след това аз викнах родител и се оправихме дори се поздравляваме и една ми беше искала пари така и не ми ги върна но не искам да дружа с такива които са ми направили проблеми както и да е и наскоро едно от тези момичета ми иска приятелство и малко е страх да не би като си спра пак интернета да ми се разправят пак нещо като суеверие звучи глупаво но се притеснявам надявам се да си ме разбрал/а и още веднъж мерси много на всички :)