Споделена история от Тинейджърски

Той по-скоро е някой познат чичко отколкото баща!
Дойдох да уча в града където живее баща ми след 10 далеч от него. Пишеше ми СМС-си само за рождения ден. Винаги съм си мечтал да имам баща. Сега живее с няква жена и нейното дете, аз съм в града но дори не се обажда да ме пита как съм. ОТРИЧАМ СЕ ОТ БАЩА МИ! МРАЗЯ ГО! Никога няма да бъда такъв баща. Той по скоро е някой познат чичко от колкото баща! Ще се бе боря да успея сам. На никой не го пожелавам!

Коментари

2.   И моето т.н ТАТЕНЦЕ не се интересува от мен. Всеки наш разговор е съпроводен от скандал но на мен вече не ми пука - представи си че го няма и тва е - не ти е нужен!

3.   Не се отчайвай затова! Тий не е единственният баща който не търси детето си. Аз съм на 41 и баща ми също не ме търси, отдавна се оправям сама. Не се сеща за рожденният ми ден, това остави, но не се сеща за рожденният ден и на внуците си, а те са родени на един ден и малко трудно е да забравиш това. Но животът си продължава и аз си знам, че мога да се справям и без него. Понякога и мен ме боли, той живее на 100 метра от мястото където работя, а го виждам 2 пъти в годината, но...

4.   ДА!ДА!ДА! Има хора, които не трябвада бъдат родители. За съжаление поне на книга са. Жалко, но е факт. С или без него ти ще успееш след като го искаш! Не го мисли: витаги има видов ден, но товане трябва да е твоя проблем... УСПЕХ!!!!!

5.   Не знам дали ще те успокои, но много мои приятели са като теб.. Дори и смс-и няма за тях. Други пък живеят и с двамата и само слушат обиди, скандали, гледат побои. По-добре без такъв родител, отколкото с него! Само той губи, а ти не съжалявай за нищо. Щом досега си успявал без него, и занапред ще можеш!

6.   Моят и рождената ми дата даже неможе да запомни кога , е звъни винаги преди или след , а съм на 34,А камоли на дъщерями .Боклуци.

7.   Стана ми мъчно прочитайки това, родния ми брат също постъпва така с неговите деца, не мога да повярвам! Само ,че на този свят всичко се връща, бъди сигурен в това! А на теб пожелавам на пук на всичко да си силен, здрав и много късмет в този живот! Убедена съм,че ще си достоен човек! Успех мило момче и не се отчайвай!

8.   Спокойно,за мен и съобщение няма. Баща ми абсолютно ме е отписал. Радвам се, че ще се стараеш да не си като баща си,защото никое дете не заслужава такъв родител. И аз мразя баща си,ненавиждам го и те разбирам напълно.

Единственото,което мога да ти кажа, е да не се тормозиш с тази омраза,защото тя те яде отвътре. Знам,че е трудно да не ти пука,но с времето ще се научиш...ако вече не си се научил,разбира се. Има много деца в твоето и моето положение :) Баща ти е.... поредният боклук,който не се интересува от детето си. Направи нещо смислено с живота си и му покажи каква отрепка е. :)
Сиво

9.   И моят баща е кретен. Обажда се от време на време, за да се скара с мен за нещо и толкова. Да не ти пука. По-добре така, отколкото насила отношения.

Момиче 23

10.   Най- важното е ти да станеш стойностен човек. И мисля, че ще бъде така. Бъди силен!

11.   Aми при мене положението с баща ми е много лошо, аз предпочитам да е умрял отколкото да е жив без да се извинявам за думите си, тъй че мнго добре те разбирам какво изпитваш... бъди силен това е решението друг начин няма ... бориш се сам за всичко което пожелаеш и което ти трябва ... успех!!!

12.   Автора: Благодаря много на всички за подкрепата! Аз взех решение и вече не съм свързан с него по никакъв начин. Уча в университет първа година и съм много амбициран. Незнам как може да има такива хора. Детето според мен е най-големия дар в живота ти. Дори много често си мечтая за мои собствени деца и как ще ги обгръщам с цялата си любов. Явно такава е съдбата на някои от нас, но за сметка на това аз имам една страхотна майка, която 10 години докато него го нямаше ми беше майка и баща. Тя ми е най-близкия човек в живота и я обичам изключително много. В момента се чувствам много добре. Благодаря на всички които писаха!

13.   Да не ти пука, той ще страда след време . Не си единствената. и аз съм като теб. Аз даже не се сещам за него. Живей си живота и го забрави. Той ще гние в ада. И дано...

14.   Опитай се да живееш с мисълта, че... баща ти е просто един случаен чичко.
Няма да чакаш да ти даде пари за нещо, няма да чакаш да ти честити рожденния ден, нито да те поздрави за някой твой успех, или нещо от сорта. Доста по - лесно е... особенно след чувствата бошуващи в теб вмомента.
Успех...
SFA

15.   Моят баща ме е изхвърлил заедно с майка ми когато съм била на 9 дни. Той и майка му са казвали на брат ми, който е една година по-голям от мен, че майка ни е умряла, а за мен въобще не е ставало на въпрос... Пред всички са казвали, че аз не съм негова дъщеря и не ме зачитат като част от тяхното семейство... Въобще пълно отричане!

После и майка ми ме изостави, за да отиде да живее с един изрод, който я малтретираше някъде около четири пет години, преби я пред очите ми, когато бях на 10, заплашваше ни и се заканваше, че ще ни убие... Гореспоменатия ми "баща" не ме пуска да замина за чужбина, подстрекаван от майка му. Виждала съм "баща ми" и брат ми един единствен път в живота си. Тогава "баща ми" се напи и направи сцена пред 7 годишната си дъщеря, която го вижда за пръв път... А съм само на 15...
Но важното е да гледаш на пред и само на пред! Въпреки всичко това, а и куп други неща, които съм преживяла гледам само в бъдещето, защото знам, че там ме чака нещо по-добро, нещо по-красиво. Сигурна съм, че един ден ще се разкайват за това, което което са направили. Такъв е живота. Няма как да не съжалят.

Твоят баща също ще разбере един ден, че е бил ужасен кретен и ще съжали. Аз казвам 'прости му', но никога не забравяй моментите на мъка и самота, когато не те е поглеждал. И винаги му го напомняй, да знае, че няма да забравиш, въпреки прошката... А той ще ти пойска такава ;)