Споделена история от Тинейджърски

Не виждам смисъл да живея...
Здравейте може тази история да я сметнете за глупава, но трябва да споделя това някаде. Аз съм момиче на 17 и не искам повече да живея. През този живот съм изживяла прекалено много неща и то все гадни.

Като бях малка баща ми пиеше много и никога не се е интересувал от мен нямах си никого. Майка ми ме изостави, когато бях на 3 годинки и никога повече не ме потърси. Имам само една приятелка, но и тя много не се интересува от мен. Аз сам много затворен човек и не обичам да има много хора около мен това ме притеснява.

Преди 2 години срешнах едно момче и снего с танахме гаджета.Т ова беше единственото нещо, за което живея, но сега не чуствам това вече. Не, че не го обичам, напротив много го обичам, но съм толкова отчаяна, че вече няма накъде.

Преди няколко месеца за пръв път от толкова години на сам маика ми се обади. Искаше да ме види. Да, това звучи много хубаво, но не можах да се срешна с нея, мразих я много за това, че ме е изоставила. Казах и по телефона, че още не съм готова за тази среща, че трябва да мине малко време и тогава ще и кажа дали ще можем да се видим. Изпитвах много гняв, защото заради нея баща ми се пропи и заради нея сега аз съм едно нищо.

След извесно време тя пак се обади и пак ме попита да ли искам да я видя ,и аз казах не. Просто не можах. Тя имаше друго семеиство и аз не исках да наранявам нейните деца. Така беше по добре. А тя като чу това, вместо да каже добре, разбирам те, тя ми се развика, каза че не съм нейна дъщеря, че нет рябвало да се раждам и т.н. Не можах да го преживея и сега в главата ми са само нейните думи.Изпитвам гняв ,умраза, силна болка. А пък моя приятел вместо да ме поткрепи ми каза, че това е мой проблем, че не само аз имам проблеми, а и той също. За това не намирам никакъв смисъл да живея. Просто не мога да се боря, вече нямам сили. Понякога си мисля... аз съм млада всичко ще мине, но всеки мои ден се обезсмисля.

Коментари

1.   Явно трябва сама да преодолееш този период от живота си. Трудно ще е спор няма. Но ако искаш ти да успееш в този наистина скапан живот трябва да се бориш. Не се предавай .. откасни се ако трябва от това обкръжение където си сега, но трябва да преодолееш всичко това и да започе на "чисто". Учи за да имаш образование, да имаш шанс а реализация : ) УСПЕХ!!

2.   Смисъл винаги има. Просто се стегни, след всяко лошо идва нещо хубаво.

5.   Мила, мисля, че в живота е най-важно да сме хора- добри, търпеливи, усмихнати и обичливи. И ако успееш да се съхраниш като такъв човек, въпреки всички гадни ситуации и хора, ще си постигнала всичко, което е трябвало. И още нещо, самата ти ще се обичаш и ще можеш всеки ден да гледаш напред. Бъди доър човек и винаги имай надежда.
И се научи да прощаваш, всички правим грешки. Дори понякога ни е трудно да си ги поростим сами на себе си.
И не винаги си ги признаваме и искаме прощка така както би трябвало.
Всичко това е трудно, колкото и да изглежда травиално и банално. Опитай и ще се обедиш.
И помни, че нещата винаги могат да бъдат по-добри.
Не гледай назад, а напред.

6.   Чиста измислица!!!

7.   Абе моме какво си се спекала толкова?Майка ти с право си я пратила на .....100% те подкрепям по този въпрос.Права си, че си я разкарала!За това, че приятеля ти не изка да се занимава с този проблем са възможни два вариянта.Или не го е грижа за теб или прекалено много мрънкаш.Ако е първото този човек не те заслужава(разкарай го и намери този, който ще те оцени), ако е второто се стегни малко и гледай напред.Мисли градивно.
На 5 изкам да кажа-Има неща, които НЕ се прощават!