Споделена история от Тинейджърски

Казват ми, че приличам на "бияч"
Момче на 17, 184 висок, 84 тежък. Проблема, ако мога така да се изразя, е че от скоро почнаха мои приятели да ми казват, че съм приличал на бияч... Въпроса е, че обичам да нося леко прилепнали черни тениски и нося черна шапка почти винаги, а другото са най-обикновени, леко тъмни дънки. Бих казал, че се чувствам леко некомфортно, защото не целя това и като цяло не ми харесва особено. Някой може ли да ми предложи нещо, но наистина бих желал да не си променям стила на обличане, защото се чувствам добре така.

Коментари

2.   Отслабни, тия килограми са множко за годините ти. Съветът ми е в случай, че не си атлетичен и имаш сланини.

3.   Това съвет ли е, 2? Мисля, че за височината килограмите са добри. Може да обличаш по-широки дрехи и без шапки - ако продължаваш да носиш, частично ще оплешивееш

4.   до 2

не говори глупости, за този ръст кг са ок. Много ли е хубаво да е кльощав? Пък и на 17 години да смъква кг малко е тъпо, напротив трябва да яде, той сега се развива.

5.   Аз съм долу-горе като твоя ръст и малко по-тежък и като съм с много къса коса и на мен ми казват, че приличам на бияч. Ама не ми пука, защото не съм.

6.   Знам как се чувстваш пич. Аз имам същият "проблем". Обичам да се занимавам със спорт, като хоби. Иначе се занимавам с напълно различни неща.
Тренирам си бокс, не на някакво си професионално ниво естествено (като хоби, но редовничко), ходя си и на фитнес редовно. Но това си е моя страст, не го правя с цел да се бия с някого, или да се перча пред хората. Всичко си идва от страста към спорта, а и за отдушник. По добре да направиш няколко спаринга и да понатупаш крушата, отколкото да се сбиеш с някой на улицата.
Висок съм 1. 90 см. едричък заради спорта и с разни белези, какво да се прави така се е случило.
По едно време спрях да нося черни тениски за да не ме мислят за някакъв. Но моят съвет е да не ти пука какво говорят хората за теб. Ходи си както си искаш, явно другите ти завиждат. Бъди себе си и не се съобразявай толкова много с хората и с хорското мнение.

7.   Не си бръсни главата и не се дръж като бабанка, просто е

8.   Слава богу не ми трябва много да сваля, ходя на фитнес 6 пъти на седмица, което доста ми помага през изминалата година, и вече не съм дебел като преди.
Автора

9.   Номер 2, щом го мислят за бияч значи е атлетичен. ;)

10.   На мен също ми се струва, че десетина килца са ти в повече. Вероятно това създава такова впечатление, особено ако си и мускулест. Но най-важното е излъчването. Ако си усмихнат и приветлив, никога няма да приличаш на бияч.

11.   Глупости, да не ти пука какво мислят, килограмите са ти супер за ръста ти.

12.   Възползвай се :)

13.   Това са глупости! Аз като съм 193 см, 108 кг и си нося косата късо да не би да съм мутра или бияч. Природа, какво да правиш!

14.   От 2.
За тая възраст типичното съотношение ръст/ килограми е килограмите да са от 10-20 единици по-малко от десетиците в ръста. Например авторът е 184 см, за да има типично младежка визия трябва да е между 64-74 кг. С неговите 84 си е едричък, независимо дали е сланина или мускул и е лесно да се асоциира като бияч. :) Не съм казал, че трябва да гладува, но е важно какво яде.

15.   Чувстваш се некомфортно, защото ти казват, че приличаш на бияч? Предполагам, че не живееш за мнението на хората, обличай се както на тебе ти харесва и както ТИ се чувстваш добре. Абсурдно е да се влияеш от мнението на околните, защото както и да изглеждаш винаги ще има хора, които да те критикуват и да се опитват да те смачкат.
И още нещо - не отслабвай, според мен кг. са перфектна за височината ти.

*Моника

16.   Благодаря за коментарите, не мисля да отслабвам, даже мисля да качвам колкото се може повече мускулна маса. А относно коментар Номер 12, защо пък не. Като ме мислят за такъв, белким да се поддържа фантазията та някакъв респект да получавам, а не да ме мачкат :)