Споделена история от Тинейджърски

Най-добрата ми приятелка ме лъже
Здравейте! Преди около половин година най- добрата ми приятелка тръгна с едно момче. Бяха много щастливи, наистина се радвах за тях, защото той се отнасяше чудесно с нея. За мен те бяха най-сладката двойка. 4 месеца след като тръгнаха той излезе с приятели на дискотека.

След няколко дена негов приятел ни каза, че той и е изневерил вечерта когато са излизали. Напил се и спал с непозната. Приятелката ми много страдаше, но той и писа когато реши и е готова да му звънне, ако не да се съберат, просто да и обясни нещата.

От 1 месец насам се държи странно, излиза и казва че е с майка си примерно а в същото време майка и си е вкъщи. Пише си разни статуси как обича някой, но не може да каже и прави абсолютно същите номера както когато ходеше с него. Попитах я няколко пъти, правя и намеци, за това как знам че те отново са се събрали, но те все отрича...100% съм сигурна че отново са заедно, но тя не иска да ми признае и ме лъже а нали най добрите приятелки си казват всичко?

Моля ви кажете ми какво да направя за да я накарам да ми каже истината.

Коментари

1.   Прочети отново това, което си написала и виж колко ти е най-добра приятелка. А по въпроса.. защо един ден не излезете двете и не я накараш да ти обясни какво става?

В14

2.   Да ти имам и приятелката...

3.   Двете с нея преминахме през много трудности и трябваше да се справим заедно с други хора, искам да кажа, че си я обичам въпреки всичко. Просто исках съвет, какво да направя, за да ми каже истината??

Авторката

4.   Ами аз съм съгласна с номер 1. Излезте, поговерете си, изяснете нещата. Ако наистина както ти твърдиш, че те лъже, нне държи на теб, или може би има проблеми или нещо то този сорт. Ти можеш да държиш на нея, но тя на теб, може и да не държи.

5.   Може би си мисли, че ще я съдиш и се страхува. Трябва да й обясниш, че ще я подкрепиш каквото и решение да е взела или смята да вземе. Все пак тя решава с кого да бъде, важното е да не се чувства отритната от най-добрата си приятелка. :) Щом държиш на нея, й кажи. Това ще я успокои и дори да не ти каже веднага, в един момент ще се престраши и ще ти изясни проблема. :)

6.   Да, най-добри приятели. И на мен ми се случи почти същото, "най-добрата" ми приятелка ме лъжеше в продължение на два месеца. Като я питах иска ли да излезем ми казваше, че си е вкъщи и има работа, а десет минути по-късно я виждах навън с гаджето си. После нарече една от най-близките ми приятелки "дрисла и пикла", само защото й каза да спре да се държи така. Това много ме обиди, просто защото не го очаквах, затова прекратих всички контакти с нея. Понякога е по-добре така, ще си намериш други приятели.