Споделена история от Тинейджърски

Как се става популярен в училище??
Здравейте, аз съм на 15 год. и сега ми предстои да бъда втора година в гимназията. През изминалата година бях в нов клас и имах нови съученици, които не ми допаднаха нито пък аз на тях. Имам по-голям брат който вече завърши и сега ще бъде студент. Той има много и то не задръстени приятели. Виждам го как почти всяка вечер излиза с тях на дискотека или в някой бар. Притеснява ме това, че аз никога няма да мога да излезна някъде с готини хора, защото всеки знае, че един задръстеняк може да стане готин, ако прекрачи границата на готините (което е мн трудно) и един готин тип може да го изритат от групата, ако прекрачи границата на задръстеняците. Странно е, защото на брат ми компанията е изключително печена за разлика от всички на моята възраст, които са готови да убият, за да бъдат някой!! Но ми се иска и аз да бъда някой, дори нещо повече-да съм над всики други!! И все пак трябва ли да бъда безчувствената кучка, въртяща момчета, модната икона на училището... Трябва ли да зарежа приятелите си от 8-ми клас само защото не са известни?? Защото тези, които са някой, нямат приятели са сами. Имат просто една група от хора около тях и дори един мой малумен съученик сподели в часа на класа, че, за да си на върха трябва да си сам (и това беше първото и последно смислено нещо, което каза). Но защо някои хора са на върха дори, ако са грозни и тъпи? ! Казват ми, че съм имала много силен характер. Сигурно не знам как да го използвам, за да бъда известна... Та въпросът ми не мисля, че е "Кучка ли да бъда", "Сама ли да съм" или "Трябва ли да съм олигофрен, за да ме забележат".. по-скоро е "Как да стана популярна?? " Просто ми се иска да искарам нормални тинейджърски години изпълнени с партита и смях... иска ми се съучениците ме да искат да се снимат с мен, а не да ме молят аз да ги снимам :)) Благодаря ви предварително.

Коментари

51-67 от 67

69.   И аз съм така.
Иначе мотай се с известните от твоя клас - при мен това е невъзможно, защото са меко казани отвратителни а аз нямам никакви френдове

71.   Повярвай ми и на мен ми се искаше да стана популярна, защото си говоря само с 3 момичета не знам как да говоря с хората, много съм срамежлива и не се държа като себе си въпреки, че искам страхме, че ще кажа няква глупост и съм до там и това да се държиш като себе си звучи лесно, но всъщност е трудно!

73.   Не се занимавай с глупости. Популярни няма. Има лигави и безотговорни деца, но не популярни. Просто не мисли, че ще станеш готина от вършене на глупости най-важното е да си гледаш на уроците и да не се занимаваш с глупости. Казвам ти го съвсем приятелски. Просто бъди себе си истинските приятели сами ще дойдат при теб. Защо се тормозиш така? Ти си на 15 животът е пред теб. Ще има да изживяваш много и добри, и лоши моменти. Спокойно. Бъди истинска.

74.   Хах, в училище като ти знаят всички името или си к*рва... или си к*рва. До сега от 100 момичета, дето са така 1-2 съм виждала нормални. Не че са ненормални другите, но приятелите им са някакви лигльовци, дето не им пука за другия. Мислиш си, че те харесват но половината хора дето ти знаят името ти се подиграват и обсъждат колко жалък си. Стой си мирно и спри с глупостите.

75.   Бъди себе си,да не те интересуват другите те са загубеняци закакво ти е пополярност като няма истински приятели не бъди като другите бъди себе си

77.   Здравей!
Аз съм на твоята възраст, и вмомента съм залята от приятното чувство, че не те познавам.
Нямам представа, дали ще прочетеш коментара ми, след като прочете първото изречение. Може да ти прозвучи грубо, но никога няма да си повече от другиго. Ние, всички, сме равни! Днешното поколение е такова, явно щастието за теб се определя от стъпалото на което си в обществото. Вмомента, пролича твоят комплекс за малоценност. Щом искаш да с душата на компанията, изгради някаква духовна ценностна система! Замисли се върху живота.. това ли искаш от него, това ли са целите ти? С какво можеш да изкачиш себе си на 'пиедестала на популярността'? ! Недей, не се сливай с масата от повърхностни, меркантилни подрастващи. Една уважаваща себе си млада госпожица, никога не би искала думата 'кучка' да я определя. Искай да бъдеш интелигента, информирана, духовно обогатена, успяла.. искай да бъдеш дама, не кучка! Тогава би спечелила слава, с която да се гордееш.. Лично аз се надсмивам над тези, който използват изкуственото поведение на 'гадняри', за да заблестят.. Но ти няма да за блестиш, а ще свързват името ти с лошо. Искай повече от другите, порастни, сега се изгражда характера и ценностната ти система. Избери с какви хора би искала да общуваш. Честно казано, аз явно трябва да напиша история, в която да запитам как да избегна хора като теб и да срещна такива, който са наясно с живота, а не със грозната реалност, в която ни поробват!
Извинявам се, за това, че бях крайно директна спрямо теб, но единствено по този начин бих могла да ти представя начина, по който те виждам аз! Надявам се да съм ти помогнала по някакъв начин :)
Весели празници!

78.   Здравей! Аз съм също така. Никога не ме канят на партита или на такива работи. от моят клас има едно момиче което е много популярно а е толкова проста /извинявам се за израза/ щот каза че във слънчевата система има 2 планети-земята и луната а на нейни снимки във фейсбука има по 300 лайка че и повече а аз най-много съм събирал 52 лайка. И на мен ми е трудно щот всеки ден във фейсбука виждам снимки на всички популярни на моята възраст които познавам, а те понякога дори ме пребиват... Трудно ми е и знам какво е...

79.   Трудно е след като всички те познават. В миналото ми училище бях добрата, разумна, предсказуема Лили. Беше ми омръзнало адски много. Всички си мислеха че ме познават, а не беше така. Не се интересуваха от мнението ми защото не го налагах. Обиждаха ме защото знаеха че не мога да се защитавам. Накрая вече започнах да се променям много. Започнах да разбирам кой е с мен заради изгодата и кой не, кой ме използва и кой е истински (разбира се истинските приятели не останаха много но поне бяха истински) и започнах да се отървавам от тях. Сега не си говоря със повечето. Не се поздравяваме дори подминавам ги защото не ме интересуват. Но като отидох в другото училише всичко се промени. От начало бях срамежлива не говорех много но после се сприятелих с повечето и се отпуснах. Сега не ми пука от никой. Ако някой ме обиди го правя на две стотинки. Лигавя се, закачам се с тези които ме закачат държа се курвенски може би но ми харесва много повече от това да съм използвана. На теб остава решението кое предпочиташ. Много от днешните "готини" тийнейджъри са пропаднали. Не уважават семейството си, пият, пушат, друсат се, правят секс със всеки. Можеш да бъдеш готина и без да правиш тези неща трудно е но не и невъзможно. Ако си свясна никой няма да те "развали" колкото и да иска. Решението е твое и не забравяй не е нужно да бъдеш някоя която не си. Успех и умната

80.   Авторке, за да вземеш трябва да дадеш. Почвай разговори. Ходи на разни мероприятия, ако ще и школа по английски да е или някакъв спорт в даскали в събота. Говори с всички и за всичко без да ти дреме какво ще си помислят бъди мила и си пиши отвреме навреме с хората с които си се запознала, а и със старите си приятели. Да си популярен е да имаш поне едно 20 номера на приятели в телефона си. Не голямо число, но да се виждаш с всички да им пишеш и да излизате заедно. Скоро ще се запознаваш с нови хора ще почнат да се сещат за теб и те първи да започват разговорите. Ако имате готина къща на село близко до града или родителите ти са извън вас, вечер направи парти с приспиване и покани едно 8- 10 човека, но родителите ти да знаят. Вземете и малко алкохол ако четеш и сте над 15. Толкоз хора няма да стигне, че да се напиете, а за да се чувствате готини, че правите нещо забранено, което е съвсем нормално за тази възраст. Може да не казваш за алкохола на родителите си. Може дори след като се съберете да предложиш да съберете пари и да идете да купите. Това ще те направи малко по- популярна, но да си наистина популярен и без алкохол и такива глупости може да станеш, стига да си говориш с другите и винаги да имаш тема за разговор. Да си популярен това е да общуваш без проблем с познати и непознати.

82.   Никога не си пожелавай да бъдеш популярна! На 12 съм и съжалявам че съм искала да бъда така наречената famous. Запознах се с едно момче и покрай него станах приятелка с най популярното момиче в даскало. И заедно с нея ти издакорах проблеми с по големите от мен.

83.   здравейте при мен е че от малка не се вписвам никъде и най-вече се засягам от това че ми се подиграват а в класа ми създават само проблеми. Искам да се впиша но не знам как да го направя винаги съм искала да бъда готина популярна имам чувството че място не мога да си намеря

84.   хей
Аз съм вече 6 години отбягвана от другите но бвече свикнах нищо не трябва да те спира да правиш това което обичаш

85.   Ами знам как се става популярен. Подиграваш се на някой толкова много че да почне да реве и да почнеш да му/и викаш загубеняк/чка. Знам го по себе си защото много ме тормозят но чак не рева.

86.   Та такива като теб ме използват цяла година вече и ми се подиграват защото искат да са популярните в училище и цялото внимание да е насочено към тях . А ако не се подиграваш на някой няма как да станат нещата . Просто си знай че можеш да съсипеш живота на хората и всяка вечер вместо да правят обичайните неща да се чудят къде бъркат и какво са направили че да им се подиграват . Накой случай завършват със трагичен край .

87.   Авторке, я си намини сега през темата, която си пуснала и ми кажи какво правиш в момента с живота си? Особено ако си станала популярна през ученическите си години, но естествено вече никой не помни това.

89.   Ще бъдеш готин когато се научиш да бъдеш себе си а не някой друг

90.   Един ден ще се научиш, че това няма никакво значение. Погледни мен - мълчалив глупак, който няма никакви приятели. Сигурен съм, че си по-добре от мен.

51-67 от 67