Споделена история от Тинейджърски

Дали ме харесва
Аз съм на 17 и харесвам едно момче. Не го познавам лично, но често го виждам по центъра било с някой негов приятел или с гаджето му. Винаги когато сме се гледали в очите е било доста продължително. Веднъж с една моя приятелка бяхме седнали пред общината и той мина с някакъв негов приятел. Бяха без тениски и караха колела. Той вдигна колелото на задна гума, но докато караше така се беше завъртял настрани и се гледахме в очите. Незнам как не се преби по този начин, защото се гледахме доста време. Накрая аз отместих погледа си. Когато се завъртях пак, той вече не ме гледаше. Странното е, че после с приятелката ми тръгнахме към парка, за да пием вода и тогава забелязахме, че са вървяли след нас (на известно разстояние, разбира се). Аз трябваше да се наведа пред тях да пия вода. След това продължихме пътя си. Те вървяха още малко по нас, но накрая смениха посоката.

Та въпросът ми е дали това момче ме харесва, защото винаги ме зяпа дори когато е с гаджето си? В погледа му има нещо, харесва ми, а и сякаш е винаги усмихнат. Чудя се дали да не му се усмихна следващия път като го видя. Малко е трудно да се запозная с него, понеже не съм го виждала да сяда в някое кафе, но иначе много искам. Нямам фейсбук, но дори и да имах аз не му знам името. Искам да попитам дали ако му се усмихна ще разбере намеренията ми? Дали да не го заговоря? Само, че незнам как. Дайте съвети. Благодаря!

Коментари

1.   Харесва те! Няма какво да се чудиш :)

2.   Харесва те. Д колкото разбрах искаш да се запознайте-направи го. :)

3.   Не, не те харесва.
Не те познава, невъзможно е да те харесва.
Вероятно му допада гледката отзад. Или тази отпред.
И ти не го харесваш. Въобразяваш си. Как можеш да изпитваш нещо повече към някого, когото дори не познаваш?
Обикновено на седемнайсет хората вече са достатъчно разумни, за да стигнат до този извод и сами.

4.   Номер 3 е прав!! Ти харесваш това, което е отвън, т. е. външността му. Съвсем други ще са ти чувствата, когато се заговорите и му чуеш гласа, държанието, миризмата дори. Той също те харесва физически от това което имаш отзад и отпреде. Така че споко. Не си влюбена в него, но ако търсиш само секс защо да не пробваш!

5.   До 3 и 4 ще ме извинявате ама това са глупости. И веднага се обосновавам!
Ако на него му харесваше само гледката щеше да се обърне и да зяпa, но не и да я следва, и освен това нямяше да я гледа в очите, а щеше нахално да и зяпа циците. Ако на нея и харесваше само гледката щеше да се подмокри като го гледа без тениска, но не и да знае дали сяда в кафета или влиза във фейсбук.
До авторката: да харесва те, заговори го разбери дали е готов да се откаже от връзка заради теб, голяма си и знаеш, че не трябва да влизаш със големи очаквания, че ако не се получи е кофти!
Действай бързо и решително!
S. A. D.

6.   Може пък да я следва, защото иска по-продължителна гледка?
Обоснованието ти е невалидно.
Освен ако ти не си повърхностно момиченце, което все още изпитва каквото и да е чувство на базата на външността на някого.
"Той е хубав и се размотава пред мен. Леле, харесвам го! ". Нормално да ти се струва? Честно казано, за момче е по-вероятно да е твърде "омагьосано" от красиво момиче "с прекрасен характер", което дори не познава, но мислех, че момичетата са малко по-сложно устроени.

7.   От авторката:естествено първо забелязваш външния вид на хората. Няма как да знам какъв му е характера без да го познавам. Точно затова искам да се запозная с него. Това, което очаквам е съвети от ваша страна как да го направя.

8.   До номер 3/4.
Вие (с извинение) ХИЧ НЕ МОЖЕТЕ ДА РАСПОЗНАЕТЕ ЛЮБОВТА!!!
Да сте чували израза ''любов от пръв поглед''.

До автора:Просто го покани на някое място аз съм момче и мога да ти кажа,че ако се даржи така когато те види НЕ е заради гледката просто е срамежлив :)

Ако наистина го поканиш на среща може да га опознаеш по добре.
А от там вече всичко става от самосебеси

9.   От авторката:оказа се, че е от моето училище 12 клас. Преди това не го бях забелязвала. Не разбирам защо когато се разминем в училище той изобщо не ме поглежда, а когато сме навън не спира да ме зяпа. Наистина смятам да го заговоря, но трябва да е без гаджето си. Моля ви дайте идеи какво да му кажа така, че да не изглеждам лесна.

10.   100 % те харесва. Но ако не си сигурна както каза просто му се усмихни

11.   Като за начало, първо му се усмихни. Ако е с приятелката си, направи се на независима, на някоя непозната...
Един въпрос: Приятелката му също ли е от вашето училище? Ако е така, по - добре не му се усмихвай или не показвай нищо докато е с нея. Така ще я ядосаш и може да имаш проблеми. Чувала съм много случаи за момичета, които се карат за момче.
Просто бъди себе си пред него. Явно той те харесва точно, защото си такава, каквато си! :D:D:D
Поздрави!

12.   Не, гаджето му е от друго училище. Аз и той сме от езикова гимназия, а гаджето му е от математическа. Двете училища са в една сграда, но сме различни смени.