Споделена история от Тинейджърски

Срам ме е да започна първа с ласките
Здравейте! На 15 г. съм и моя проблем е следния:
Имам гадже от г/д един месец. Чувствам се страхотно когато съм около него. Той винаги е до мен, подкрепя ме. За един месец го опознах сравнително добре.

Проблема е, че аз съм прекалено срамежлива. Понякога дори се чудя дали винаги ще съм така. Когато съм с него той винаги започва да ме гушка или целува. Докато той не го направи аз стоя и потъвам в срам. Не разбирам защо не мога да се отпусна. Винаги си казвам, че този път ще е различно, но наближи ли момента започвам да се панирам, не знам какво да правя.

Аз, попринцип, съм срамежлива не само когато съм с него. Не мога да заговоря някой, на пример. Не мога да влезна в магазин и да си купя нещо без да се притесня. Дори в училище ме е срам да вдигна ръка. Не знам какво да правя. Искам да премахна срама в мен, но не мога.
Може би, ще кажете, че трябва да се отпусна и т. н., но проблема ми е, че не знам как. Изчетох много статии, но нищо не ми помага.

Искам да се променя много.. просто не знам как. :(

Коментари

1.   Говори си с него и бъди забавна :-)
Важното е, че показва, че не е безразличен към теб. Вижда се, че любовта е споделена, макар и да не сте официално гаджета. Споделила ли си по-специални чувства от приятелските?

2.   Това е сьвсем нормално и аз сьм момиче и сьм на 15. Срамежлива сьм. Но за някой хора това е сладко. Приеми себе си.

3.   Хаха, срамежлива? Тогава как си си хванала гадже, като като си ''срамежлива''.. ;)

5.   Аз на твоята възраст имах същия проблем. Даже такси ме беше срам да извикам, или да проведа важен разговор по телефона. Сега съм на 19 и с времето това се поизчисти, но остана срамът от първи крачки в ласките, заговаряне на непознати, във връзка с анкета или промоция, както и донякъде -от телефонните разговори. Само едно ще ти кажа - във всички останали ситуации се отпуснах, защото свикнах с тях. Колкото по-често ходиш до магазина, въпреки срама, толкова по-лесно ще ти се получава. Колкото до ласките - рискувай един път и виж реакцията му. Силно се надявай да реагира много добре, за да те стимулира оттук нататък да се отпуснеш. Направи ли го не според очакванията ти - знам МНОГО ДОБРЕ какво следва. Хроничен срам. Успех!

6.   Моят съвет е да започнете да практикувате нешо което ти харесваш (например близане) при всеки интимен контакт. Така ти ще асоциираш секса със сигурно удоволствие и ще се опитваш да ускориш нещата подсъзнателно, ще си искаш :Д.
S. A. D.

7.   Не трябва да ти пука от мнението на другите. По някога може да кажеш или да направиш нещо, което няма да се приеме добре от другите но това не трябва да те кара да си мълчиш и да се свиваш. А колкото до интимностите с приятеля ти - не се притеснявай, когато дойде момента няма да се усетиш как ти първа ще го целунеш или каквото друго ти се иска - когато наистина го искаш то ще се случи :)

8.   То и мен ме е срам.

9.   И мене ме е срам само че в училище иначе като съм в магазините си ги поздравявам и нямам проблем винаги съм тиха преди често дигах ръка а сега просто ме мързи приеми се такава каквато си сигурно ти е неудобно когато си пред непознати