Споделена история от Тинейджърски

Най-лошата година в живота ми - първата година в гимназията.
Здравейте! Аз съм момиче на 15 години и сега ще бъда в 9 клас. Минала учебна година минах в гимназията и всичко се промени... Новият ми клас е страхотен и това е супер, но... защо по-големите са толкова гадни с 'малките'? ! Още от началото на годината с най-добрата ми приятелка забелязахме, че когато вървим по коридора абсолютно всички /9-12 клас/ ни зяпат много странно. По-големите момчета ни подсвиркваха, обарваха-направо не се търпеше!

Така беше цялата учебна година, а ние не разбирахме какво става. Всички по големи момичета ни обиждаха, а момчета-ни оглеждаха и дори ни ръкопляскаха. С приятелката ми разбрахме, че няколко момчета от 12 клас /най-хубавите и популярни в училище/ са пуснали слух на абсолютно цялото даскало, че сме спали с тях. И то не 1 или 2 пъти... Чудехме им се как може най-хубавите момчета и то 12 клас да почнат да се занимават с 8класнички.

След като разбрахме, защо е било всичкото това 'внимание' с прияелката ми направо не можехме да излезем от стаята от срам. Въпросните момчета бяха разказвали с подробности глупостите си и всички им вярваха на всяка дума. И нормално-най-известните от 12 клас, всеки ще им повярва, а на нас? ! Даже единия беше казал, че сме правили тройка, той, а и приятелката ми. А отделно с останалите сме го правили в тоалетните в училище.

Странно как стават тези неща като и двете сме девствени... И така скоро започва новата учебна година и просто не знам как ще отида в училище. Всичко ще се повтаря, въпреки че момчетата завършиха. От 1 година насам, не е имало вечер в която да не плача.. просто е гадно цялото училище да те мисли за к*рва...

Моля Ви дайте ми съвет. (:

Коментари

1.   Тия пръчове от 12 клас не завършиха ли още май месец? Оплачи се на класната, тя за това е сложена там. Ако не обърне внимание - педагогически съветник, директори... Не бъдете заспали, не оставяйте да ви обиждат!
xperia

2.   Ignore и толкова. Какво обръщаш внимание на комплексари и гадняри? Ако не промениш мисленето си цял живот ще плачеш тайно вечер. Приеми, че винаги ще има такива хора и ти с нищо не можеш да ги промениш. Но можеш да промениш себе си. Гледай първо ти да си добре, семейството ти и приятелите. Другите не те интересуват, защото нито са ти в къщата, нито са ти на масата.
Относно слуховете - спри да им обръщаш внимание. Тези, които са празноглави могат да се хванат на подобен род лъжи. Човек с акъл никога не би повярвал на такива махленски приказки. Дано наистина съм помогнала да се замислиш. Успех :)

3.   От Авторката! Да те завършиха Май месец тази година, а аз през юни завърших 8ми клас. Не искахме да прибягваме до учители и директора, защото ни беше страх, че когато разберат, въпросните момчета ще наговорят нови-по-ужасни неща за нас....

4.   Значи мисля че трябва да сабереш смелост и да се изправиш пред целия клас или там тези които те тормозят и да кажеш как се чувстваш и да им обясниш сериозно че не би направила това и онези си измислят, може даже да говориш с ирония за онези които те тормозят, цялата работа е в това да ги накараш да повярват аз имах подобен проблем бях срамежлива и ме мислеха за смотана но показах че имам смелост и казвам винаги какво мисля показах им истината сега някои от тях ме уважат и се даржим приятелски, други които попринцип са злобни такива ще си и останат, слухове винаги ще има важното е хората важни за теб да не вярват в тях, както се казва фалшивите приятели вярват в слухове истинските в теб, друго важно което разбрах след далги години болка и страдание в това училище е че живота не е само там по-важно е какво става изван него трябва да имаш добра репутация по скоро наван да знаеш че там е истината не в смотаното даскало, може сега да не ме разбереш но някои ден ще видиш че е така, иначе савета ми за репутацията в училище е наистина да бадеш силна и да имаш смелост най вече да кажеш истината и да я повтаряш ако трябва със сълзи на очите докато не разберат че си права, а онези са безмозачни запомни те ще си трагнат но ако не накараш другите да повярват кошмара ще продалжи много далго и ще ти сасипва живота, минала е една година и сега ще ти е трудно но ако поправиш нещата навреме скоро всичко ще баде нормално, надявам се да сам ти помогнала на мен ми остава още една година в училище така че да си пожелаем късмет и нещата да са различни, тва последното звучеше малко тъпо, както и да е, пожелавам ти всичко да се оправи

5.   Благодаря на всички Ви за съветите! :)

6.   Няколко пъти горе-долу на твоите години ми се случваше да се засека насаме с някоя позната, с която по принцип не си общувам, и тя да започне да ми разказва как еди къде си се носели еди какви си слухове за мене, че съм спала с някакви дъртаци, разни свирки, дрън-дрън измишльотини. Аз изслушвах историите с повдигната вежда, накрая казвах "Верно ли!?" и се разхилвах. Въпросните познати обикновено се учудваха и започваха да питат "Ама как така, няма ли нещо да направиш по въпроса?". Моят отговор беше "Защо трябва да правя нещо? Нека си говорят щом искат. Хората, които ми дреме какво мислят за мен много добре знаят, че не е истина."
Интригантката оставаше на сухо, а аз се кефех, че явно някакви хора все пак са ме забелязали щом ме обсъждат, въпреки че съм супер срамежлива и незабележима.

В последствие гаджето ми ми сподели, че преди да се познаваме съм му изглеждала много студена и страшна и ако не са били слуховете за мен, нямало да се престраши да ме заговори :))

7.   Големите винаги мачкат по-малките. Замисли се дали не си ги подразнила и просто да ти го връщат. Аз като бях малък и се отварях на големите винаги си ядох боя, при това заслужено. А сега, малките дебилчета идват и те псуват или ти се бутат и се очаква да не ги удряш или да ги мачкаш? Това е положението, по-големите действат, защото нещо ги е провокирало, никога "просто така".
Pr0cK

8.   Тия са си комплексарчета, измислили са го и хората се правят, че им вярват, а момичетата ги е яд и за това ви обиждат, защото за тях няма внимание. Защото те са истинските курви може би!
Намерете начин да кажете, че не е истина! Може и да не ви повярват, а и много от тях няма да спрат, но какво друго можете да направите?
Ако прекаляват до толкова, кажете тайно на директора или ако имате училищен психолог, отидете и попитайте за съвет.

9.   според мен на 1 време трябва да не обръщате внимание какво са казвалии един вид да обясните че не сте правили секс с тях и въобще и да го направите по такъв начин, че да им натриете носовете

---Александър на 21

10.   Това, което са направили е много гадно. И аз ще ставам 9 клас сега и моята първа година беше ужасна. Не по същия начин но.. моят клас ме тормозеше и сега не искам да се връщам в училище.