Споделена история от Тинейджърски

Страх ме е да отида на училище...
Аз съм момиче на 13 години .Преди време всичко беше наред имах много приятелки понякога се подиграх на дръгите по-нищи от моето даскалу,а бе въобще имах голямо съмочуствие.

Но лятото се скарах с най-добрата ми приятелка и тя започна да настройва всички срещу мене.Сега имам една приятелка и тя не ми е чак толкова добра не мога да и се доверя..В училище бившата ми приятелка дето ви споменах за нея ме обижда ме удря кат ме види из коридорите и това е от както почнахме училище. Аз нищо не и казваь кат ме обижа и мълчах се пак нямах никои да ме защити.

И казах на майка си защото ме заплашва да ме бие пак аз нито сам била някои нито някои ме е бил и аз незнаех как да постъпя и казах на родителите си..И те отидоха при директора да му кажи да престани да ме удря и да ми се подиграва..Казаь ви ,че имам една приятелка пак тя е от класа на тази дето иска да ме бие и тя ми каза че тя каза че и на улицата ще ме набие.. Незнам много ме е страх да отида на училище..

Дайте ми савети моля ви малко е объркващо то и за мен е така, но моля ви помогнете ми :)

Коментари

1.   Според мен имаш нужда от по-редовно ходене на училище.
Ралф

2.   А Те "по-нищи" от теб, някой защити ли ги когато ти ги нагрубяваше, някой помогна ли им? Още си на 13 години, но вече си се сблъскала с една от важните истини за живота. А именно, че колелото е кръго и се върти, тоест всичко се връща! Замисли се затова следващия път, когато мислиш някой за по ниШ от теб и когато се помислиш за нещо повече от другите на базата на "нищо" ;)

Г-н Сериозен

3.   Опонирам на Ралф.Явно специално в това училище по-добре да не ходи

4.   ШТЕ СТАВАШ СТАОТНА МУЦКА, САМО ТАКА ДАВЪЙЙ НАРЕДТ. Ко шъ прайш , ша трябфа да търпиж, пак фсе някогъ тя ша спре да се закача с теб.

5.   Тъпа сии и то много мила !!!

6.   Един съвет-не разчитай на никого,защото както виждаш всеки в даден момент те прецаква.Защо все някой трябва да те защити,опитай сама,не трябва все да разчиташ на другите за това.Ако това училище не ти харесва има много други,премести се, ако ще ти е по-добре.Или другият вариант е да започнеш сама да се защитаваш и да им покажеш,че сама си много по-силна.

7.   Научи се да пишеш правилно.Излагаш се по този начин.Допускаш елементарни грешки.Научи се да пишеш правилно и тогава пиши по сайтовета.

8.   На Ралф коментарите винаги са много гадни.. Сигурно е някой комплексар....

9.   Хаха и ти как разбра, че другите са по-ниЩи от теб, а? Сериозно те питам много ми е интересно да разбера по какъв начин определяте кой е ниЩ и кой не? Със сигурност не е по интелекта, защото пердахът, който ти готви бившата приятелка щеше да си го изяла отдавна и още да си в немилост, поне докато се научиш да пишеш!
То е ясно, че бой ще има и ти ще го отнесеш, но поне се надявам да разбереш, че всички хора са равни.
Природата не търпи празно пространство и всичко се връща!!!

10.   Хм... №8 - сериозно ли? Аз пък до сега не съм попаднала на нито един негов "гаден" коментар. (А този (1) си беше точно на мястото).
Явно ти нещо си зле с преценката. Или въобще не правиш такава, защото не знаеш абсолютно нищо за потребителя.
SFA

11.   До 8 Не, на Ралф коментарите не са гадни, човекът просто казва истината, а комплексирания си ти!!

12.   До номер 2 - малко е спорен въпроса как точно се пише думата, за която си се захванал, по мое менние е "ниСШ", пък и за степенуването може да си говорим. Преди да нападаш вземи и ти да се ограмотиш.

До номер 7 - и ти сладурче не си от идеалните, един съвет - избягвай повторенията, защото мисълта ти не звучи добре. Кой как се излага не ваша работа, девойката е тук за съвет, а не да я плюят за правопис, пунктоация и т.н.

До номер 8 - не си ти този, който ще лепва етикети на хората.

До авторката - драга моя това, че се имаш за нещо повече от другите говори зле за теб и за това в какво ще се превърнеш един ден, ако продължаваш в същия дух. Вземи се в ръце и разбери, че не ти нищо повече от другите (ножа в гърба от приятелката ти би трябвало да ти е достатъчно, за да схванеп, че не си някоя незаменима). Сама си си изпросила всичко, затова не очаквай някой тук да те подкрепи. Правите мизерии пък после мама и тати да ви оправят, не става така. Човек трябва да се научи да поема отговорност за последствията от своите постъпки. И от къде ти дойде това голямо самочувствие, след като си на 13 и се съмнявам дълбоко дали има покритие и на 10 %.

Предлагам ти да седнеш и да поговориш с тази, която иска да те бие. На вашата въраст сте достатъчно големи лицемерки, че да се разберете и да се съюзите срещу някое друго момиче. И понеже всеки ден си мените мнението очаквай още такива ситуации.

13.   Познавам Ралф, точно вие не можете да кажете нищо. Знам що за човек е, и го казвам от опит... Нека той се сети кой, коя съм!

14.   СФА и Ралф са на всяка манджа мерудия.Много глупави коментари пишат , и освен това са моралисти.Съветите им са от позицията на вечно губещия ,страхуващ се да рискува човек. Но нека пишат повече ,за да ни забавляват с консервативно-страхливия си начин на мислене

15.   Мхм... и такива като нас трябва да ги има, иначе бихте умряли от скука. (Баланс, нали знаете?)
SFA

16.   Пише се низш, неграмотници

17.   Номер 14, много правилно!!!
До номер 15 SFA, много добре удряш контра на всичко, което ти се казва, но това е само на думи, сигурно си отхвърлена от живота и затова си такава, както и ралфффф

18.   №16 - Пише се ниСш, запомни го.

Странно... тук или има раздвоение на личността, или някой малоумник си води монолог и се опитва да баламосва хората. №8, 13, 17... са писани от един и същ човек, но знаеш ли, поне спри, та да не се излагаш повече, показа колко струваш.
Ай със здраве!
SFA

19.   :) Смятам, че малко повече присъствие в часовете по български език не биха навредили на авторката. Не изпитвам омраза към никого в този живот, най-малко бих искал да обиждам хора, които не познавам. Не избивам комплекси. Опитвам се понякога да бъда полезен, когато не спя нощем на хиляди километри от дома си. Съжалявам-може би съм бил прекалено директен в коментарите си. Колкото до обвинението в поемането на риск, не го разбирам. При мен риска е част от професията ми, която много обичам. Не се чувствам и отритнат :) ...въпреки, че са ме ритали по кокалчетата понякога :)) Колкото до морала- не проповядвам морал.Морала е нещо, което всеки носи в себе си и стига да живее в хармония със собствената си съвест...всичко е ок, без значение какво мислят околните. ;)
Ралф

20.   Низш и нисш са дублетни форми. Какъв ви е проблема?

21.   Мила, много добре разбирам страхът ти, но рабери:
1. Няма по- нисши и по- висши .Всички сме хора и имаме чувства.Осъзнай добре грешката си никога повече не я повтаряй! Не се доверявай на всеки, дори и на наи- близката ти приятелка.

2. Не й се давай, мила покажи й за какво става въпрос, не й позволявай да те тормози, да те обижда или бие. За нищо на света не й го позволявай! Ако тя не ти казва нищо и ти не й казваи , но посегнели ти не й се оставай.

22.   Hомер14 :Отгоре на всичко си и честолюбив . Точно ти за хармония да пишеш е повече от нелепо ,Ралф , защото от коментарите ти прозира грозната истина , че още се луташ между желанията си и прекалено строгият ти свръх Аз (от там произтичат и моралистичните ти коментари)което неминуемо води до терзания и болезнени вътрешни борби. Коментарите са ти жалки-това е простата истина и с тях не целиш толкова да помагаш,колкото да успокоиш себе си ,че постъпваш правилно потъпкваики желанията в името на морала. а СФА дори не си струва да се коментира-елементарно и повърхностно мислене , и болезнено желание за изява -явно този саит е единственото място ,където се чуства значима. Но нека не бъдем прекалено критични към тях,те толкова могат

23.   Чета и не мога да повярвам.... Щом мисленето на SFA е елементарно,не мога да си представя вие какви сухари сте. Останали малко свестни хора тука и се обръщате срещу тях,защото не можете да се видите от страни как-струи простотията от вас... Ако SFA и Ралф са с повърхностно мислене и тем подобни,значи и аз съм същата! Все още, детското ви разбиране на нещата ви пречи да видите истината и за това в днешно време и толкова загубени деца,тийнове ,наркомани и пушачи...заради "по-доброто ви мислене". Боже,че сте смешни,защо ли изобщо се занимавам с такива хора??? Излиза,че който не мисли като вас,не струва,така ли? Това ако са разсъждения на млад и съвременнен човек,аз да съм от Атлантида. И за край да кажа, да се надяваме,че ще го помните дълго- SFA и Ралф са класи над вас и с тези коментари само ставате по-смешни и лъсва простотията ви,която и без това е в повече...
Сиво

24.   Някой избиват комплексарщината си на гърба на Ралф. На мен ми се иска да виждам повече мъже като него. Не го познавам лично, но именно от коментарите му се вижда що за човек е. Незнам и за СФА, защо се нахвърляте върху нея. Никога не съм видяла да е казала нещо безсмислено и тн.

25.   Xa xa номер 14 т.е.22 ги оправи набързо тези двамата Ралф и Сфа....Направо ги прати в 1 клас.

26.   Лично аз доста пъти не съм била на мнението на SFA, не мисля като нея в много случаи, но пък ни най малко мисля, че е елементарна или глупава!!!

27.   Малко ми е чудно как ей така без причина 6те те бие ама аиде.Все не6то си направила ама п1к ти толкова ли си загубена че да седиш да те удря и обижда ако имаш малко смелост и се оперчи веднъж и тогава поне ше знаеш що те бие! Ти пък намерила на кого да каже -на родителите си -ОМГ най-лошия вариант едва ли не излизаш мамино детенце и става6 за смях на другите амаа тва е твоя работа .Другия вариант е да поговори6 с нея като нормален човек и да я питаш за какво ти е толкоз ядосана и тряа се стига до бой амм тва е мое мнение Направи каквото искаш! ;)

28.   оплаши я бе.. аз правя така по някой път взимаш си нож от вас и като я видиш от далече тичаш към нея с ножа в ръка ще побегне и повече няма и да те погледне пробвай така деиства!!!!

29.   Започни да ходиш на тае-куон-до или на фитнес, и когато се видите пак, се направи на беззащитна и точно когато си мисли че те е набила и хвърли един хубав пердах няма нищо по хубаво и по зрелищно от женски бой, а и популярноста ще си върнеш така ;)

30.   Леле,какви неграмотни!Ей,малката,ти изобщо ходиш ли на училище?Правописът ти е под всякаква критика.И на теб сигурно само гаджета и купони са ти в главата и не те интересува колко струваш като умствен багаж.

31.   ами и ти почни да я биеш :d

32.   Честно казано, всичко това, което ти се случва си го заслужаваш!
*Яса

33.   ЕМИ КАКВО ЧАКАШ? МАЧКАЙ ГИ И ТИ! и аз бях така, но се записах за джудо и като някой ме обиждаше аз му отвръщах и ги мачках всичките и сега всички ме уважават

34.   Мила 1во едва успях да прочета нещо!
И като те заплашва, вземи да я подплашиш и ти а не да стоиш и да гледаш как те малтретира!

момиче 13 :)

35.   Купи си бокс

36.   мисля, че не си постъпила правилно и наистина в живота има кръговрат, в който всичко рано или късно се връща. Според мен трябва да признаеш грешката. Незнам какво да те посъветвам, но само мога да ти кажа, че никой няма право да те удря независимо по каква причина, така че защитавай се. Не им се оставяй-кои са те?

37.   Електрошок или ддз, ама нещо за самозащита или пък някои да те придружава до даскало.

38.   Тази история е от преди 2 години и вие продължавате да и давате съвети. :Д:Д:Д Начетох се тук на забавни коментари. Тази малка пик*а вече е на 15-16 години и се е "подигравала на другите по-нищи, ниши, нисши, низши (както ви харесва :D)" още милион пъти. И сигурно още толкова пъти са я пребили.