Споделена история от Тинейджърски

Това което прави ме притеснява
Аз съм момиче на 16г. , а приятелят ми е почти на 23г. Проблема е там, че когато сме заедно и започнем да се целуваме той ме опипва навсякъде, а на мен ми е неприятно. опитвам се да избягам от този момент, но не знам докога ще го правя. Знам че, ако продължа да се държа така връзката ни няма да оцелее, а аз не искам това. Не знам какво да правя. Моля ви за съвет.

Коментари

1.   Разбира се, че ще те опипва. Ти какво искаш от 23 годишен? Да те гъделичка?

2.   с 2 думи - зарежи го
нито той е за теб, още повече ти за него

3.   А ти какво очакваш? Мъжете си имат нужди, като не искаш да те опипват си хвани някой на твоята възраст.

4.   Не е притеснително това, което прави той, а това, че ти си с него! Нима очакваш човек на 23 години да те държи за ръка и да ти разказва приказки ли? Оставяй го, докато е време.

5.   Момиче, защото ти си момиче, време е да си дадеш сметка какво всъщност правиш. Създала си връзка с човек който щом е със 7 години по-голям от теб и то особено при тази ви възраст най-вероятно в юнишеските си години не е имал пълноценно общуване с другия пол и сега чрез връзката си с теб се опитва да компенсира пропуснатото, но само толкова. От друга страна ти явно се стремиш да си докажеш колко си важна и значима търсейки връзка със значително по-възрастен човек от теб, което предполага че връстниците ти не те оценяват по някаква причина и за това си и девствена. Остави го младежа ако е писано той ще си влезе във възрастовите норми до 2-3 години и при него всичко ще е ок. Що се отнася до теб, не дей да се тормозиш и на дърсиш положителна оценка и значимост в очите на другите на всяка цена, а просто се успокой. Щом към настоящия момент изпитваш неудобство от интимен физически контакт значи просто психиката ти още не е готова за това. Няма страшно всеки човек се развива различно, факта че търсиш интимност макар и само на емоционална основа с мъже означава, че се развиваш правилно, а нуждата от физически контакт за теб явно ще дойде в един последващ момент. Така мисля аз, може и да греша.

6.   Защо да не е за нея? Защото е по-голям със 7 години ли? Какво от това? Ще ви дам ЕДИН ПРИМЕР ЗА ЖЕНА КОЯТО Е ПРИЯТЕЛКА НА МАЙКА МИ. ТАКА. НА 19 години тя се омъжва за мъж на 33 и му ражда първото си дете. Мъжът е със един брак зад гърба си, този мъж има син от предишен брак. Родителите на въпросната жена в началото били против връзката им заради разликата, но с времето... И тези мъж и жена и до днес са заедно и имат още един син на 18 години. Въпросната жена днес е на 51! А мъжът й на 65. Така че не говорете много!

7.   Ами той е доста по-голям от теб и съответно си представя връзката ви по-малко по различен начин... сещаш ще. Та вариантите са два или му казваш, че не ти е приятно и не си готова за това и се надяваш да те разбере, ако държи на теб ще ти даде време, а ако те зареже значи е искал просто да спи с теб или директно го зарязваш и си търсиш някой на твоята възраст. Защото повярвай ми няма нищо по-гадно от това да спиш с някого без да си готова само и само да не те зареже. Моят първи път беше така и сега ужасно много съжалявам. За това не се насилвай и не прави нищо, което не ти е приятно, а му кажи и дано държи на теб достатъчно, че да остане с теб. А ако не, просто не е бил "правилният човек".

8.   Ами какво очакваш на 23 е. Няма да те чака дълго.

А бе момиченца. не го ли проумяхте, че когато ходите с по голям от вас (по голям с 2-3-4 и т. н години) то няма да иска нищо освен секс ;xx

Ненавиждам такива момичета които ходят с някакви който се мислят за "МЪЖЕ" ;xx

9.   Ако връзката ви се крепи и отселява благодарение само на опипване и целувки, то така или иначе връзката ви няма да е дълга, така че не се притеснявай за нещо, което нямаш.
Ако се притесняваш за сексуалната си връзка е отделен въпрос. Но след като според теб, вие ще загубите връзката ако не се опипвате неприятно, значи вие имате връзка която разбирате по различен начин. Той има само сексуална връзка, ти имаш приятелска, затова така или иначе това скоро ще излезе на яве.
Съвет: намери си човек, с който да имате връзка, която и двамата да разбирате по един и същ начин.

10.   Мда, миличка, те хората ти го казаха. Щом толкова искаш да се правиш на голяма, ще трябва да се запознаеш и със света на големите и да играеш по неговите правила. Той не прави нищо ненормално, просто ти не си готова. Защото си малка. Само твой е изборът дали да продължиш да си играеш на голяма, или да си намериш момче, с което да имаш много общи неща и подходяща възрастова разлика. Пък и без нея може!

11.   Към 6. - Аз нямам против възрастовата граница и определено не мисля, че връзка с по-голям интервал от такава граница на двама човека не може да просъществува. Това, което исках да кажа е, както повечето тук са коментирали, че на възрастта на момчето е нормално да иска това от нея, и че щом на тази възраст пък на момичето не й е приятно да бъде опипвана или не се чувства готова за полов акт, значи определено не е за такъв тип батковци. Peace out //

12.   Номер 6 -- мога да ти кажа, че такива връзки като тази на приятелката на майка ти за 1 на 1 000 000 000.... не е много добре тя да си дава надежди, че тяхната връзка ще е една от тях :)

13.   Аз мисля че ако момчето е свястно ще я разбере, ще я подкрепи и когато тя се чувства готова тогава ще стане работата. Не са много в днешно време момчетата, които биха направили нещо подобно, но си струва да опита. Така мисля аз :)