Споделена история от Тинейджърски

Крайна мярка за лечение на акне
Здравейте, искам да попитам дали някой тук е ползвал Роакутан?
Направи ми впечатление, че се води като най-силното лекарство против акне, което се изписва само при изключително крайни и тежки случаи, при това с рецепта от кожен лекар, който постоянно трябва да следи лечението.
Хора, които са го използвали споделят, че 5 месеца преди започването на лечение са били като уроди в лице, а след 6-тия месец нямат нито една следа от пъпки по лицето.
Подобрението започва след 1 месец и до колкото разбрах пъпки повече не се появяват.
Както обикновено всичко си има своята цена...
Не мога да не обърна внимание на страничните ефекти на това лекарство.
Ето малка част от тях:
- сухота в лицето, устните, гърлото, чувствителна кожа, дразнене на очите, мускулни болки, загуба на коса, депресия, агресивност, тревожност, опити за самоубийство, загуба на слуха, промени в зрението, жълтеница, анемия, гърчове, чуствителност към слънчева светлина и др.

От тук започвам да мисля дали си заслужава да употребявам това лекарство предвид това, че акнето ми не е тежко. Понякога имам, понякога нямам пъпки, но когато имам се чувствам отвратително.
Цената също не е от най-достъпните и лекарството за 4-5 месеца струва над 500 лв.
Ако някой има опит, нека да сподели..

Коментари

1.   Здравей, аз открих моя лек със силицилов спирт. Не е скъп, но има голям ефект поне за мен. Пробвай не губиш нищо. :)

2.   Аз ще кажа само едно - чист спирт (от аптеката) или орина (колкото и гадно да звучи).... Това единствено лекува акнето (особено орината - от опит го казвам). Смей се ако искаш, ама аз така си излекувах акнето.

3.   О, Боже.. ти сериозно ли смяташ да си съсипеш живота с това лекарство, въпреки че не ти е толкова наложително ;х АЗ лично никога ни бех дала 500 лева за ''лекарство'', което дори не ми е нужно, а може да ми съсипе живота.

4.   Как изобщо се замисляш над подобно нещо? На колко си години? И не мислиш ли, че няма нужда от подобни ужаси-то просто с възрастта ще си премине. Всеки е минал през това....

5.   Да, наистина номер 3 е права... ;х Ще си съсипеш и здравето и всичко заради няколко пъпки нямам думи... Има хиляди други начини да се оттървеш от него. Ноо ти си знаеш..

6.   За лечение на акне предлагам крем здраве с цинков оксид. Обаче НЕ леката формула тя е гадна. Евтин е и много помага. Мажеш пъпката вечерта и на сутринта я няма.

7.   Не ти си луд/а направо като прочетох страничните ефекти и останах със зяпнала уста буквално. Никакви пъпки не си струват да си изгубиш слуха, зрението, да те хване жълтеница, анемия, да имаш свръхчувстителност към слънцето дори ипити за самоубийство. Моля те не си го причинявай, не си струва изобщо изпробвай други средства каквито и да са има толкова продукти на пазара все 1 ще ти действа добре. Не използвай това лекарство, опасно е!!!!

8.   От автора: Номер 2 ме разби.. честно :D:D

9.   Здравей! Аз също страдам от акне и в продължение на много месеци го лекувах. Ходих и на дерматолози и изпробвах какви ли не лекарства, а подобрение нямаше. Дори още повече се обринах и беше нещо ужасно. Искам да ти кажа, че скъпо не винаги означава, че ще има подобрение. Сега в момента имам много голямо подобрение да не казвам голяма дума и то от продукт за шест лева. Потърси го в аптеките, ако искаш казва се Далацин Т. Също така ти препоръчвам да използваш мицеларни води-те също помагат доста :)

10.   Тук май само деца се изказват. То и на един обикновен Аналгин/Аспирин ако прочетете ВЪЗМОЖНИТЕ странични ефекти, ще останете със зяпнала уста, ама хайде, важното е да се драматизира.
До номер 2 - пише се Урина с "У"!

До автора - щом е толкова скъпо (разполагаш ли въобще с тази сума) и не ти е предписано от дерматолог, нито имаш тежък случай на акне, защо въобще се занимаваш с такива глупости?

11.   Искам нещо, което да има дългосрочен ефект.. и това лекарство е точно такова.. именно и това беше питането ми.. дали си заслужава да се използва и каква е вероятността да попадна на страничните ефекти..

12.   Брат ми използваше това лекарство и много му помогна. Беше на 16. След 1-2 месеца от акнето му не беше останала никаква следа, а той го взима 6 месеца. Иначе знам че се взима след ядене. След като спреш да го пиеш можеш да ходиш на процедури, след които 100% никога вече няма да има акне, но повечето не ходят, защото при 80% от хората само с приема на роакутана не се появява повече акне. А за цената - брат ми дававаше 400 лв. и му стигаше или за една седмица или за един месец ( знам че разликата е голяма, но просто не си спомням ). Дано да съм помогнала :)

13.   Една дума... "ZYNERIT" потърси го в аптеките. :)

14.   Лечението на акнето е дълъг процес, включващ много медикаменти и мазила! Най-добрата специалистка в София е доктор Ангелова в 29-та поликлиника в кв. Гоце Делчев. Обади се и си запази час, защото няма часове за месец напред. Лично съм виждал изключителни резултати при нейни пациенти след тримесечно лечение.

Успех!

15.   "Загуба на слуха, промени в зрението, жълтеница, анемия, гърчове" заслужава ли си заради едни пъпчици? ! Не знам дали знаеш какво е жълтеница, анемия и гърч, но мога да ти кажа че никак не са хубави. Да не говорим, че щом нямаш сериозни проблеми никой няма да ти го предпише.... остави парите, но замисли се здравето е преди красотата!

16.   Да си гръмнеш граната пред лицето ще има същия ефект... решавай!

17.   Здрасти, аз също бях с доста проблемна кожа: акне и силно омазняване. Пробвах със Зинерит, Далацин Т, Терапия при козметик и нищо не ми помагаше. По случайност реших да пробвам серията на Биотрейд. Взех си активен лосион, крем и сапун. За няколко месеца ми помогнаха доста... Мажа се 2 пъти дневно, първо с лосиона, а след това кремчето. Сапуна, от време на време. Правя си и маски с хума и розова вода. Чесно казано усещам ефекта и разликата. Пробвай.. наистина излиза малко скъпичко - на месец към 23-4, но си заслужава. Безопасно е и за организма. Ще се радвам ако бъда полезна!

18.   Хах, номер 2 е с култово изказване "орина".... Не се занимавайте с глупости, да си мажете лицето с урина, вземете си един лосион против акне и ще забравите за проблема. В началото ще го ползвате всеки ден, след месец, два няма да имате нужда от него толкова често. Лицето ви ще е чисто и гладко, пъпки ще ви се появяват много по-рядко. Лосиона се казва Perfect face за мазна кожа, пробвайте и няма да съжалявате. Това е единственото което аз мога да ви препоръчам на 100%, нито ми изсушава кожата, нито ми остават петна СТРАХОТЕН Е!