Споделена история от Тинейджърски

Откриването на учебната година
Здравейте!Какво бихте си помислили,ако видите момче в 8ми клас на двора на новото му училище по време на откриването на учебната година,а до него майка му?

Принципно не се влияя от мнението на другите,но нали ново начало и така....Ще уча в Пловдив и понеже не познавам добре града майка ми ще ме придружи.Та какво е вашето мнение?

Коментари

1.   в осми клас майка дойде с мен и седя в двора. училището е в родния ми град където си и живея. В девети клас миналата година дойде но ме изчака отвън. Тази година десети клас ще ходя сама..

2.   Никакъв проблем, напълно нормално, изобщо да не ти пука. И при мен в 8ми клас имаше и момчета и момичета с родители, няма нищо срамно.... особено за 8ми клас(предполагам 1ва година в ново у-ще). Иначе, без компания, без подкрепа на родител, ще е неудобно. Тези неща се разбират и не са странни. Успех!

4.   От автора:Благодаря! Да пожелая на всички ученици/студенти успешна учебна година и на тези, които са 7ми клас да учат и да не се притесняват за матурата!

6.   Радвай се,че имаш майка !!! Аз от 8-ми клас останах без баща!!!
Родителите идват и преди бала пред училището ... Никой не се смееза това! Но моя баща го нямаше да ме изпрати на бала ми , вместо него дойде моя вуйчо ... Кофти.
Дори на сватбата,отново идват родителите и какво ?

7.   Гимназията, която съм завършила също е в родния ми град, но това не попречи на мйка ми да дойде с мен първата година, ей така от люпотиство да се запознае с обстановката. Накрая се оказа, че повечито ми съученици бяха с родителите си, така че изобщо нямаше от какво да се притеснявам. Разбира се, това беше само първата година, след това вече си ходих сама.

8.   В осми клас обикновенно ученикът е в ново училище и е почти задължително родител, ако е свободен, да го придружи и да се запознае с класна, учители.
Майката не е някъкво страшилище, което ще уплаши съучениците! Майката не е нещо срамно! Ти самият правиш много по срамни неща сам.
Човек би трябвало да се радва, че има жива, здрава и заинтересована майка, която да заведе на 16 септември.

9.   И какво? Срам ли те е? Аз също съм 8-ми клас, момиче и ходих с баща ми днес, майка ми беше на работа, гадната и шефка не и позволи да дойде... -_- Повече от половината мои съученици бяха с родителите си, а са от същия град, не пътуват.

10.   Щом не познаваш града и училището, е много хубаво, че майка ти ще е с теб. Въпросът е, като отидеш при съучениците си и се заговорите, тя да не те следва и така да се натрапва на всички, а да се отдръпне. иначе е хубаво и успешна година!

11.   Щом е с майка си значи е ужасно некомпетентен, прости и за нищо не става, изобщо да вземе да се скрие някъде и да не ходи на училище повече!!!

п. п. ироничен съм, няма никакъв проблем да си с майка си на първия учебен ден 8-ми клас. Аз до 10-ти клас бях все с баща си, после самият той прецени, че е по-добре да не идва.

12.   Преди малко се върнах от откриването и имаше доста осмокласници с родителите си. Гледаха супер уплашено, така че според мен беше добре, че ги придружават. Няма нищо лошо според мен.

14.   Темата вече не е валидна за това питам директно:
- От къде си?
Щом казваш, че учиш в Пловдив, но не живееш там, значи общо взето си някъде от близо.
П. п Аз също не съм от Пловдив, от Стамболийски съм :D

15.   Здравей, момче съм и уча в гимназия в Пловдив вече втора година, сега съм 9-ти клас и на първия учебен ден в моята гимназия видях доста 8-класници който са със своите родители, лично на мен нашите не са идвали на първия ми учебен ден от 3-ти или 4-ти клас, така че аз дори бих бил доволен някой от моите родители да дойде на първия учебен ден. Кажи в коя гимназия си ти, за да не се окаже накрая, че сме в една гимназия та дори и да се познаваме.