Споделена история от Тинейджърски

Искам да съм аутсайдер ...отново...
Здравейте!! Пише Ви момиче, на 15 години съм, 9 клас, 2-ра година с нов клас.
Тук ще пиша за горе-долу живота ми досега.
От 5 до 7 клас, когато бях в предишния ми клас, имахме много разправии. Аз бях нещо като аутсайдер макар че имах няколко приятели, но имаше и такива, който не ме харесваха много. Правиха ми номерца, обиждаха ме. Когато станах 7 клас откраднаха най-близката ми приятелка. Тогава много исках да се махна от класа си. Нямах търпение да намеря нови приятели. Не исках вече да бъда обиждана макар че аз не се обиждах.
После станах 8 клас. Намерих 2 най-добри приятелки и като цяло с целия клас се разбирам. Много съм щастлива. Всичко което съм искала го имам. Приятели с които мога да се забавлявам.
Но през лятото/ на 2013 когато съм за 9 клас/ се замислих колко хубаво би било ако бъда нещо като аутсайдер отново. Това е наистина объркващо за мен, защото аз точно това никога преди не исках да ставам отново, а сега имам такова желание. Не целия клас да ме мрази, но поне малко. Да бъда обиждана. Макар че както казах по-рано аз не се обиждам.
Сега може би ще си помислите, че не се вписвам в компанията си. Напротив. Аз съм един от лидерите там. И съм щастлива. Но незнайно защо искам да бъда аутсайдер.
Като бях от 5 до 7 /особено 7 клас/ мразех да ходя на училище, защото не ми обръщаха внимание и почти не говорех с никого. Но живеех на ръба. Не знаех кога какво ще стане, кой ще ме обиди или унижи. А сега? Животът ми е безопасно място. Без обиди. Без тръпка. Без нищо. Щастлива съм, но не живея на ръба. Все едно че живота ми е сив. Но не искам да продължава. Обичам да живея на ръба, да поемам рикове, да незнам какво ще ми се случи.
Повече хора, който са били аутсайтери и после са си намерили компания предполагам не искат да си спомнят тези дни. Но аз не съм от тях. Искам да живя на ръба, да поемам нови рискове. Това не е нормално. Да искам отново да съм аутсайдер.
Може би защото ще покажа на себе си че съм достатъчно силна да издържа на този тормоз и натиск. А аз съм силна. Но нещо ми подсказва, че не достатъчно. Когато някой път /много наистина много рядко/се натъжа и си казвам:Стегни се, Ники! Погледни се, не си достатъчно силна! А аз искам да съм много силна, без никакви чувства, без нищо да ме трогва и натъжава.
За това да бъда отново аутсайдер го мисля от месеци и винаги оставам без решение. Наистина не знам какво да правя. В задънена улица съм. А аз винаги си решавам проблемите сама.
Искам да Ви попитам дали това е нормално? Да искам да бъда отново аутсайдер? Да бъда обиждана и унижавана? Да искам изпитвам момент на слабост дори и когато се натъжа много рядко за нещо? Според мен -не
Така че, моля Ви Помогнете ми. В задънена улица съм.
Благодаря Ви предварително

Коментари

1.   Порасни.

2.   Казва се мазохизъм, миличка. Минава за вариант на нормата. Големите звезди и те, като си надвият на масрафа и всичко им е наред, почват да се чудят като теб с какво да си вдигнат адреналина. Ако питаш мен, тия работи се появяват от най-обикновена скука.

3.   Я, сродна душа, объркана като мен :) Не си единствената. Но мисля, че сега ти е много по-добре, мноого по-добре е да си на върха, отколкото на дъното. И защо трябва да ти е сиво всичко? Има толкова мн начини да се забавляваш, просто трябва да се отпуснеш и да не го мислиш толкова :)

4.   Не виждам как точно товва, че са те обиждали те прави да живееш на ръба...

5.   Еми ако може да се разменим. Аз си падам аутсайдер, нямам социален кръг, нямам гаджета. Нищо нямам.

6.   Не можеш да решиш да бъдеш аутсайдер. Когато имаш нужда от социални контакти, когато имаш самочувствие и знаеш как да защитаваш достойнството си, колкото и да ти се иска, трудно ще се превърнеш в аутсайдер. За какво ти е?

Пробвай нещо: Иди някой път в компания на непознати и високомерни хора. Най-вероятно те ще си разказват техните си истории, а ти ще се почувстваш чужда и не на мястото си. Тогава ще осъзнаеш дали наистина искаш да си аутсайдер.

8.   Я си учи уроците и не се занимавай с глупости. Самочувствието идва от там. Не си мисли, че компанията ще те оправи. Покажи им, че си достатъчно умна да им натриеш носовете с успехите си.
Бъди щастлива!

9.   Здравей! Ето как аз виждам нещата : Според мен ти все още не си се адаптирала към новия си начин на живот. Това е причината да се чувстваш по този начин. Има и други начини да направиш живота си по-вълнуващ, макар че според мен да те обиждат не е никак вълнуващо. Повярвай имам опит. Така че ако искаш вълнение, направи нещо за което преди не си имала смелост. Разбира се, не казвам да скочиш от 20 етажна сграда, а например заговори някой непознат от твоето училище. Това е от мен. Дано съм била полезна.

10.   Не. Недей да искаш такова нещо. По-скоро се радвай че се измъкна от това да си. Днес си говорех с едно момче каза ми 'а виж аутсайдера говори' много ме натъжи. Не се чувствам добре сега защото знам че ако ме опознаят тези хора с които бях днес ще видят че съм дружлива. Но от друга страна има право защото верни приятели - мисля че нямам.
Забавлявай се с приятелите си :).

11.   Тегли една майна на хората които те уважават и започни отново унизителния си, но пък 'интересен' живот.