Споделена история от Тинейджърски

Възмутена...
Здравейте! Аз съм на 13 години, живея в град Варна. Става дума за тийновете и техните познания относно секса. Знам, че ще ви прозвучи странно, извратено дори, но само да ви кажа аз смятам, че един човек трябва да започне полов живот поне над 16 години. Така де... По същество.. Възмутена съм, че хората в България се отнасят с такова пренебрежение към познанията на юношите за секса. Сигуна съм, че ако питаш някой за еди- какво си нещо, той ще ти се опули насреща и ще замре.. Та той дори не знае за какво става въпрос!

Според мен децата в България трябва да се образоват повече за науката, наречена сексология. Децата от ЕС знаят страшно много неща за секса и знаят как да се опазят, какви мерки да вземат, а ние тук, моето поколение може само да се кучкосва ( с извинения) и после: ООО, ХИВ- позитивен/на.. Ами да беше научила нещо за другия партньор, или поне венерическите болести...

Аз самата съм принудена постоянно да научавам сама нещата, и то понякога е много трудно.. Но това ще ми помогне за живота, да знам как да се опазя, какви предпазни мерки да взимам и т.н. Днешните деца (някои от тях) дори не знаят какво е кондом, а тръгнали да правят секс. А и какво е толкова смешното да кажеш секс? Защото някои само се кикотят като го чуят..
Ще се радвам да споделите мнението си! :)

Коментари

1.   Радвам се, че си на 13 и мислиш по този начин. Дори много от възрастните хора не са наясно с някой проблеми.
Но мисля,че на теб ти е твърде рано за секс, но е добре, че искаш да си информирана, това ще ти е от полза в бъдеще.
Апък другите...остави ги.То си е за тях. после ще си чукат главата в някое дърво ама няма да има полза.

2.   Oфф я земи се скрии тва че си попаднала на некви варненски аборигени които нз кво зн кондом не зн че всички са такива ;) а и + тва ти земи да залягаш над уроците и недеи ги мисли тях ;) ;) ;)

3.   От автора: Благодаря за тези, които отговориха.. Не се безпокойте за мен, аз уча и се смятам за една от най- добрите ученици в класа. Но все пак чувам какво се говори в клас и си признавам и на мен ми се е случвало да не ми е ясно, но после разбирам за какво става дума, но темата е друга: 1-во, че хората се чукат на по 13-14 години, което е вузмутително , после защо имам проблеми?

4.   Да никой не е казал че е лошо да ги знаеш тези неща, но все пак мисля че ти е раничко да се тормозиш заради проблемите на другите

5.   Cъгласна съм с теб
аа впрочем аз съм от София и в нашето училище имаше една,която го направи на 12 (българка е ) и сега не учи,защото е бременна ,все пак ги остави.. така или иначе не можеш да направиш нищо по въпроса-те ще си провалят живота после ;)

6.   Латп те удари хормона някоя др година няма да мислиш така

7.   И аз съм на 13 и съм възмутена от това за което говорят моите фр.