Споделена история от Тинейджърски

Не виждам нищо лошо!
Като за начало здравейте!

Момиче съм, за разлика от други няма да споделям годините си. Та по темата.. мои съученици и не само, ме наричат грозна, не защото имам малък бюст, (имам си нормален, не кой знае колко голям.. но хей аз си го харесвам! ) или пък защото съм пълна, напротив много харесвам сегашната си фигура макар и да не прилича тялото ми като на модел. Проблема е там, че преди когато се погледнех в огледалото виждах едно лъчезарно, усмихната и много позитивно момиче. Не ме интересуваше външният ми вид, харесвах се такава каквото съм. Такава каквото природата ме е създала. Без различни мазила, гримове и т. н. Ценя естествената красота и заради това никога не съм припарвала до такива неща! :) И съм много горда с това. Е, ако мога така да се изразя.

Отнесох се, та проблема е в носът ми. Разликата между моят и останалите е, че моят е леко по-дълъг не фрапиращо, но е. След няколко обиди по негов адрес, започнах да се вглеждам в огледалото докато не установих сама, че той наистина е леко по-дълъг, но не с много. Забелязах също така, че и родителите ми и роднините ми са същите като мен, което означава че е наследствено, поне така мисля!
Сега отново виждам горе споменатото момиче, но просто някак си като знам, че има някакъв "дефект" се чувствам странно и несигурно.

Вие как бихте ме посъветвали да постъпя? Имам предвид как да забравя за него или по-точно, как да забравя, че е леко по-различен от останалите?

Коментари

1.   Ами, просто го забрави. Хората, без значение от възрастта могат да са доста гадни. При това без причина. Просто ни е в природата.
Да не би другите да са перфектни? Имат перфектни носове, гърди, дупета? Всеки си има някакъв "дефект". Обикновено комплексарите, които се срамуват от нещо в себе си, обиждат и карат другите да се чувстват зле.
Мен ме тормозеха много в училище. Имам много къдрава коса, непокорна и гъста. Късно се разви бюста ми, но пък сега е перфектен - среден размер, стегнат и красив. Никога не съм била супер кльощава, но не съм била и пълна - просто имам нормално тяло. А в комбинация с това бях доста срамежлива. Правиха ме на маймуна.
Накрая осъзнах, че съм такава, каквато съм. Такава ме е създала природата и такава ще остана. Косата ми няма да бъде друга, тялото ми си има свойте пропорции.
Носът ти вероятно е перфектен за пропорциите на твоето лице. Ако разглеждаш само него може и да ти се струва дълъг, но вместен в цялостната картинка... :) Не се срамувай от себе си! Никога и за нищо на света. Всеки човек е перфектен по свое му.

2.   Ее, тоя нос, голяма работа! Аз съм момиче на 15, имам малко по-голям нос също, наследила съм го от баща ми, ама какво толкова. Един нос не загрозява човека.

3.   Можеш да си направиш подходяща прическа, която ще компенсира дължината на носът. Примерно, можеш да си пуснеш бретон.

4.   Ами индивидуалност! :)

5.   Сложи си грозни обеци, за да разсеят вниманието от носа!! ШЕГУВАМ СЕ :D Просто не обръщай внимание на носа си! Така и хората няма да му обърнат толкова внимание

6.   Скъпа, досега си живяла със себе си и си се харесвала такава, каквато си. Понякога е трудно, но заслужаваш поздрави за това, че имаш самочувствие! И трябва да имаш!
Всеки има дефект, това го запомни! Дори и привидно най-съвършеният има някакво несъвършенство.
Нали знаеш, понякога това е и чарът на един човек.

Примерно ти казваш, че си харесваш тялото такова, каквото е и гърдите също. Е , харесвай и носа си! Просто част от теб, природа е!

Несъвършенството в човека е част от красотата му, а доста често и може да бъде привлекателно.

За това и няма точно правилни форми на човешкото тяло или лице, както и размери за гърди или дупе.

Едни хора харесват по-слабите, други -по-пълните, на някои хора им отива да имат по-приближени очи, на други-по-раздалечени. Няма перфектен модел за външен вид, който 100 % да се подкрепя от всички!

Красотата е най-субективното нещо на света! Хубаво е, че цениш естествената си външност, харесвай се такава, каквато си, а хората винаги ще говорят какво ли не, така че не се ласкай!

Важното е все пак ти да се харесваш такава, каквато си и щом се възприемаш за красива, значи си такава.

7.   От авторката
До номер 3. с бретон не става. Не ми отива и това е. Преди имах и много му се дразнех, просто не на всеки отива. Сега като се сетя как съм се нервила, защото нямах как дори да си вържа косата ми става доста смешно.

А на останалите ви благодаря! Ще опитам да не мисля за него и да не се вглеждам чак толкова. Ще се постарая също така и да започна да го харесвам, точно както харесвам и тялото си а и не само.
Отново ви благодаря! :)